اسید سنج ، پی اچ متر

PH متر ابزاری است که برای اندازه گیری اسیدیته یا قلیایی بودن محلول استفاده می شود. همچنین به عنوان pH شناخته می شود. pH واحد اندازه گیری است که درجه اسیدی یا قلیایی بودن را توصیف می کند. در مقیاس 0 تا 14 اندازه گیری می شود. برای خرید PH متر، خرید پی اچ متر یا اطلاع از قیمت پی اچ متر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه اندازه گیری PH متر

اطلاعات کمی که توسط مقدار pH ارائه می شود، درجه فعالیت یک اسید یا باز را بر حسب فعالیت یون هیدروژن بیان می کند. مقدار pH یک ماده مستقیماً با نسبت غلظت یون هیدروژن H+ و یون هیدروکسیلOH-  مرتبط است. اگر غلظتH+  بیشتر از OH- باشد، ماده اسیدی است. یعنی مقدار pH کمتر از 7 است. اگر غلظت  -OH بیشتر از +H باشد، ماده بازی است و مقدار pH آن بیشتر از 7 است. اگر مقادیر مساوی یون  H+ و  OH- وجود داشته باشد، ماده خنثی است.

معرفی دستگاه pH سنج

دستگاه pH سنج یک وسیله آزمایشگاهی است که برای اندازه‌گیری مقدار pH یک محلول یا محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد. pH به معنای پتانسیل هیدروژنی، مقیاسی است که از ۰ تا ۱۴ متغیر است و اسیدی یا بازی بودن یک محلول را نمایان می‌کند. عدد pH کمتر از ۷ به معنای اسیدی بودن محلول است، در حالی که عدد pH بیشتر از ۷ به معنای بازی بودن محلول است.

ساختار دستگاه pH سنج

دستگاه pH سنج معمولاً از دو بخش اصلی تشکیل شده است: الکترود حساس به یون هیدروژن و الکترود رفرانس. این دو الکترود در داخل یک محفظه شیشه‌ای قرار دارند. الکترود حساس به یون هیدروژن در معرض محلول قرار دارد و حساسیت آن به تغییرات غلظت یون هیدروژن بسیار بالاست. به عبارت دیگر، این الکترود به دقت بسیار بالایی از pH محلول را اندازه می‌گیرد.

عملکرد دستگاه pH سنج

دستگاه pH سنج در حضور یون‌های هیدروژن (H+) به درستی عمل می‌کند و می‌تواند pH محلول را به دقت اندازه‌گیری کند. اما در واقعیت، معمولاً محلول‌ها دارای دیگر یون‌ها و تداخل‌های شیمیایی می‌باشند که می‌توانند عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار دهند. به همین دلیل، در طراحی دستگاه pH سنج، باید از روش‌ها و موادی استفاده شود که تأثیر تداخل‌های شیمیایی را حداقل کنند.

الکترود pH حساس به یون هیدروژن

الکترود pH حساس به یون هیدروژن یک نوع الکترود ترکیبی است که دارای یک الکترود رفرانس و یک الکترود داخلی در داخل یک محفظه شیشه‌ای است. انتهای محفظه از غشاء شیشه‌ای و حباب‌مانندی تشکیل شده است که نسبت به یون‌ها حساس می‌باشد و رأس الکترود داخلی در داخل آن قرار دارد.

عملکرد الکترود pH حساس به یون هیدروژن

بخش داخلی و بیرونی محفظه الکترود pH حاوی محلول رفرانس است که معمولاً شامل KCl و محلول HCl با غلظت 0.1 مولار می‌باشد. الکترود رفرانس کاتد در درون و آند در بیرون این محلول قرار دارد. الکترود داخلی و الکترود رفرانس معمولاً از یک جنس ساخته می‌شوند.
این وسیله مشابه یک پیل گالوانیک عمل می‌کند. الکترود رفرانس در مراحل اندازه‌گیری بدون تغییر باقی می‌ماند. قسمت انتهای محفظه حساس به یون‌ها است و در واقع بخشی است که در تماس با محیط اندازه‌گیری می‌باشد و تبادل یون‌ها به وسیله این غشاء شیشه‌ای انجام می‌شود. این قسمت بايد به طور متناوب با محلول KCl براي برقراري مجدد تبادل يوني پر شود در غير اين صورت با از دست دادن يون ها و تبخير، اين تبادل يوني به درستي انجام نخواهد شد.

 برند های پی اچ متر دیجیتال

 از برند های فعال و معروف در زمینه اسید سنج، پی اچ متر می توان به برند های پی اچ متر مارمونیکس، اسید سنج تستو، PH متر لوترون و هانا اشاره کرد. برای خرید دستگاه PH متر یا خرید پی اچ سنج و اطلاع از قیمت PH متر با کارشناسان ما در شرکت بهروز تماس حاصل فرمایید.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی