رطوبت سنج کاغذ چیست؟ 

اندازه گیری رطوبت کاغذ از چندین نظر حائز اهمیت می باشد. رطوبت در حین تولید و کاهش انرژی، رطوبت مورد توافق بین خریدار و فروشنده که معمولا این عدد بین 8 تا 10% می باشد. که اگر بیش از این عدد باشد، خریدار  کاغذ، در حقیت پول بیشتری بابت آب موجود در کاغذ پرداخت نموده است. 
به همین جهت در سال های اخیر از رطوبت سنج کاغذ بسیار استقبال شده است زیرا که می توان به راحتی رطوبت موجود در کاغذ را مورد اندازه گیری قرار داد. و از هدر رفت سرمایه به دلیل وجود رطوبت بالا در کاغذ جلوگیری نمود. 
کنترل رطوبت در کاغذ به دلیل اینکه رطوبت بیش از حد ممکن است دستگاه چرخشی و گرم شدن رولهای کاغذ را مسدود کند نیز، از اهمیت ویژه ای در طی روند تولید آن برخوردار است؛ همانطور که اشاره کردیم، بهترین راه برای اندازه گیری میزان رطوبت کاغذ، استفاده از دستگاه رطوبت سنج میباشد. که در این مبحث به آن خواهیم پرداخت. 
در حالت کلی رطوبت سنج ها به دو دسته تماسی و غیر تماسی تقسیم بندی می شوند که انتخاب آن ها به نوع کاربرد بستگی دارد. روش قدیمی اندازه گیری میزان رطوبت آون و ترازو بوده است که بسیار زمان بر بوده، خوشبختانه هم اکنون دستگاههای جدید با طراحی سنسورهای ویژه اندازه گیری در این زمان را بسیار ساده و در کوتاهترین زمان ممکن مهیا کرده است.
به عنوان مثال می توان به دستگاه، رطوبت سنج کاغذ بستون مدل BESTONE MD919، رطوبت سنج کاغذ بستون مدل BESTONE MD916، رطوبت سنج چوب و کاغذ BENETECH GM620 و رطوبت سنج کاغذ تی ام آی مدل TMI 53-36 اشاره نمود. که یکی از برترین ها در نوع خود می باشد. 
شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز انواع رطوبت سنج کاغد را با بهترین قیمت و کیفیت در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می دهد. با توجه به الطاف روز افزون خدای متعالی شرکت بهروز توانسته با سال ها سابقه و تلاش در زمینه تامین دستگاه های رطوبت سنج کاغذ در صدر لیست شرکت های تامین کننده رطوبت سنج کاغذ قرار بگیرد. 
 

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.
     ☎: 021-33940961 - 051-31774  - 📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018