چک ولو

چک ولو یا شیر یک طرفه وسیله ای است که فقط جریان سیالات را در یک جهت اجازه عبور می دهد. آنها دو پورت دارند، یکی به عنوان ورودی برای سیال و دیگری به عنوان خروجی . از آنجایی که آنها فقط اجازه جریان رسانه را در یک جهت می دهند، معمولاً به آنها "شیرهای یک طرفه" یا "شیرهای غیر برگشتی" می گویند. هدف اصلی یک شیر برگشتی جلوگیری از جریان برگشتی در سیستم است. یک شیر چک برای کار به اختلاف فشار متکی است. آنها برای باز کردن شیر به فشار بیشتری در سمت ورودی شیر نسبت به سمت خروجی نیاز دارند. هنگامی که فشار در سمت خروجی بیشتر باشد (یا فشار سمت ورودی به اندازه کافی زیاد نباشد)، دریچه بسته می شود.
بسته به نوع دریچه، مکانیسم بسته شدن متفاوت است. برخلاف سایر شیرها، آنها برای کارکرد صحیح نیازی به دسته، اهرم، محرک یا انسان ندارند. آنها معمولاً در سیستم هایی نصب می شوند که جریان برگشتی باعث ایجاد مشکل می شود. با این حال، از آنجایی که آنها شیرهای غیر برگشتی هستند، راه حلی ارزان، موثر و آسان برای حل یک مشکل احتمالی هستند. جریان برگشتی اگر آلوده باشد می تواند مشکل ایجاد کند و بنابراین، سیال بالادست را آلوده می کند. به عنوان مثال، یک خط فاضلاب دارای یک شیر بدون بازگشت است. تا اطمینان حاصل شود که زباله ها می توانند خارج شوند اما دوباره وارد سیستم نمی شوند. آنها همچنین در صورتی استفاده می شوند که جریان برگشتی باعث آسیب به تجهیزات بالادستی شود. که فقط به سیال اجازه می دهد در یک جهت جریان یابد. به عنوان مثال، یک فیلتر معکوس فقط می تواند آب را در یک جهت از آن عبور دهد. بنابراین یک شیر یک طرفه در پایین دست برای جلوگیری از این کار نصب می شود.

انواع شیر یکطرفه

معمولا این شیر آلات بر اساس مکانیزم کارکرد و یا نوع طراحی دیسک داخلی تقسیم بندی می شوند به دسته های زیر :
  • شیر یکطرفه با دیسک شیب دار
  • شیر یکطرفه لولایی
  • شیر یک طرفه کروی
  • شیر یک طرفه دو صفحه ای
  • شیر یک طرفه قطع کننده
  • شیر یک طرفه دریچه ای
  • شیر یک طرفه پیستونی

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی