براقیت سنج

براق سنج چیست؟ براقیت سنج یا گلاس میتر ابزاری است که برای اندازه‌گیری براقیت بازتابی سطحی استفاده می‌شود. براقیت با پرتاب کردن یک پرتو نور با شدت و زاویه ثابت بر روی یک سطح و اندازه گیری مقدار نور بازتاب شده در یک زاویه مساوی اما مخالف تعیین می شود.
روش های مختلف برای اندازه گیری براقیت موجود است که هر کدام به نوع سطحی که باید اندازه گیری شود بستگی دارد. برای غیر فلزات مانند پوشش‌ها و پلاستیک‌ها، از مقدار نور منعکس شده با زاویه تابش بیشتر استفاده می شود. زیرا مقداری از نور به مواد سطح نفوذ می‌کند و به درون آن جذب می‌شود یا بسته به رنگ آن به طور پراکنده از آن پخش می‌شود. فلزات انعکاس بسیار بالاتری دارند بنابراین از زاویه تابش پایین تر استفاده می شود.
بسیاری از صنایع از براق‌سنج‌ها در کنترل کیفیت خود برای اندازه‌گیری براقیت محصولات استفاده می‌کنند تا از ثبات در فرآیندهای تولید خود اطمینان حاصل کنند. صنعت خودرو یکی از کاربران اصلی براق‌سنج است که کاربردهای آن از کارخانه تا تعمیرگاه را شامل می‌شود.

 اجزاء براق سنج

یک براق سنج معمولی شامل یک مجموعه ثابت است که شامل یک منبع نور استاندارد است که یک پرتو موازی نور را بر روی سطح آزمایش برای اندازه‌گیری پخش می‌کند و یک آشکارساز فیلتر شده برای دریافت پرتوهای منعکس شده از سطح می باشد.

مقیاس گلاس میتر

مقیاس اندازه‌گیری واحدهای براق (GU ) می باشد. یک براق‌سنج، مقیاس‌بندی مبتنی بر استاندارد شیشه سیاه بسیار صیقلی با ضریب شکست با بازتاب 100GU در زاویه مشخص را دارد. این استاندارد برای ایجاد کالیبراسیون مقدار بالایی 100 و مقدار پایینی 0 روی یک سطح کاملا مات تنظیم شده است .

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی