مقالات تخصصی تجهیزات الکترونیک و ابزار دقیق

  فشار سنج و مانومترها

اندازه گیری فشار : فشار در صنعت عبارت است از مراحل فشردن و متراکم کردن اجسام طی شرایط خاص . لوله ها ، شلنگ ها ، پمپ ها و سیلندرهای پر شده (یا خالی شده ) از این چنین موادی مثل آب ، روغن (هیدرولیک ) ، هوا (بادی ) ، و گازها . فشار گاز و مایعات درون لوله ها و سیلندر ها میبایستی جهت ایمنی بیشتر و دلایل.....

۱۳۹۳/۹/۵  : تاريخ

  دماسنج

يكي از مسائلي كه براي آدمي اهميت داشته دماي اطراف خود بوده، بعد از صنعتي شدن جوامع اهميت اندازه دما براي مردم بيشتر شد. براي دانستن دماي خانه ، دماي مواد در پروسه توليد كه صحيح انجام شدن آن به دما در هر زمان وابسته است و به همين جهت بشر براي اندازه گيري دماي اطراف خود تلاش نمود، كه لوازم اندازه گيري متنوعي ساخته شد....

۱۳۹۳/۹/۴  : تاريخ

  سختي سنجي مواد و قطعات مختلف

سختي سنجي مواد و قطعات مختلف تاریخچه آزمایش سختی شواهد نشان می‌دهد سختی سنجی اولیه در سال 1772 شروع شد. در آن زمان ریومر (Reaumur ) فشردن لبه‌های شمشال منشوری نسبت به هم را پیشنهاد کرد.

۱۳۹۳/۸/۲۱  : تاريخ

  بازرسی چشمی

تكنيك هاي تست چشمي در كنار كليه تست هاي غيرمخرب بکار رفته و به دو شاخه اصلي تست چشمي مستقيم (Direct Visual Testing) و تست چشمي غيرمستقيم (Remote Visual Testing) تقسيم مي گردد. این شركت علاوه بر تست چشمی مستقیم، با در اختيار داشتن انواع تجهيزات مدرن تست چشمي غيرمستقيم ، طيف وسيعي از خدمات را در سطح صنعت كشور ارائه مي دهد.

۱۳۹۳/۸/۵  : تاريخ

  دوربین ترموویژن

دوربین ترموویژن یکی از دستگاه های تست تجهیزات در پست های انتقال و فوق توزیع ابزاری بنام ترموویژن است . این دستگاه در شکل های مختلف و عملکرد گوناگون ، کاربردی مشابه دارد که به آن می پردازیم .

۱۳۹۳/۸/۴  : تاريخ

  خدمات تست هاي غيرمخرب استاندارد و پیشرفته

خدمات تست هاي غيرمخرب استاندارد و پیشرفته (Standard and Advanced NDT Services) تست هاي غيرمخرب (NDT) بخش حياتي را در توليد ، كنترل كيفيت و مديريت عمر مجتمع هاي صنعتي ايفا مي كند . تست هاي غيرمخرب در حوزه وسيعي از صنايع مورد استفاده قرار مي گيرد ، نظير : هواپيمايي ، نفت و گاز ، توليد انرژي ، پتروشيمي ، حمل و نقل و مهندسي ساختمان.

۱۳۹۳/۸/۳  : تاريخ

  چگونه پدیده کرونا را تشخیص دهیم؟

الف) اولین روش جرقه های ایجاد شده در اطراف سیم برق که باعث تولید نور بنفش می شود...

۱۳۹۳/۷/۳۰  : تاريخ

  کاربردهای انرژی هسته ای

وقتی که صحبت از مفهوم انرژی به میان می‌آید، نمونه‌های آشنای انرژی مثل انرژی گرمایی ، نور و یا انرژی مکانیکی و الکتریکی در شهودمان مرور می‌شود. اگر ما انرژی هسته‌ای و امکاناتی که این انرژی در اختیارش قرار می‌دهد، آشنا ‌شویم، شیفته آن خواهیم شد.

۱۳۹۳/۶/۲۲  : تاريخ

  متر هوشمند با قابلیت سنجش مصرف برق

محققان آمریکایی متر هوشمند بی‌سیمی طراحی کرده اند که میزان مصرف برق دستگاه های مختلف را اندازه گیری کرده و به کاهش هزینه برق مصرفی کمک می کند.

۱۳۹۳/۶/۹  : تاريخ

  آشنایی با آنالايزر برق

امــروزه بحران مصرف برق شايد مسئله اي مشكل سـاز براي آينده كشورمـان باشد ، با كاهش و صـرفه جويي در مصـرف برق شايد بتوان نيمي از اين مشكل را حل نمود ، اما ...

۱۳۹۳/۶/۴  : تاريخ
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است.افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.