مقالات تخصصی تجهیزات الکترونیک و ابزار دقیق

  تجهیزات بهداشت حرفه ای

بهداشت حرفه‌ای Occupational Health یا سلامت شغلی یا سلامت کار شاخه‌ای است ازعلم بهداشت وعبارتست از شناسائی ، ارزیابی و کنترل عوامل زیان آور موجود در محیط کار به همراه یک سری مراقبت های بهداشتی درمانی به منظور سالم سازی محیط کار و حفظ سلامت نیروی کار .بهداشت حرفه‌ای را می‌توان به طور خلاصه علم و هنر تامین سلامت در محیط‌های شغلی تعریف کرد

۱۳۹۳/۴/۱۸  : تاريخ

  راديو گرافی صنعتی (Radiographic testing )

اساس راديو گرافی صنعتی بر پایه میزان جذب و نفوذ پرتو در قطعات می باشد كه ضخامت قطعه دانسیته قطعه به میزان جذب و نفوذ پرتو تأثیر زیادی دارد كه در مناطقی كه ضخامت كم است و همچنین دانسیته نیز كم می باشد . جذب پرتو كم و نفوذ پرتو زیاد می باشد . جذب و نفوذ پرتو با هم رابطه عكس دارند . مناطقی كه میزان جذب پرتو كم باشد و طبیعتا نفوذ پرتو زیاد باشد در روی فیلم تصاویر سیاه تری ایجاد می شود و بر عكس زمانی كه میزان جذب پرتو زیاد باشد و نفوذ پرتو كم باشد تصاویر روی فیلم بسیار روشن می باشد .

۱۳۹۳/۴/۱۰  : تاريخ

  اینورتر چیست ؟

اینورتر دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. جریان AC تبدیل شده می تواند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود.

۱۳۹۳/۴/۸  : تاريخ

  شیر برقی و سلونوئید ولو چیست ؟

شیر (وسیله) شیر وسیله‌ای معمولاً فلزی است که برای بازوبست ، تنظیم و کنترل جریان مایعات یا گازها در لوله‌کشی به کار می‌رود. امروزه انواع بسیاری از شیر برقی و سلونوئید ولو چیست ؟ شیرها طراحی ، ساخته و تولید می‌شوند که در صنعت و خانه به کار می‌روند. شیرآلات به گروه شیرهایی گفته میشود که خود بنا به کاربرد ، نحوه کارکرد یا شکل آن به زیرگروه های مختلف دسته بندی می‌شود .

۱۳۹۳/۴/۱  : تاريخ

  فشار سنج چیست؟

ساده ترین و معروفترین آنها فشار سنج لوله U شکل است که در آن مقداری جیوه در لوله U شکل ریخته شده و میزان اختلاف فشار محیط (هوا که برابر p0 است) و ماده داخل فشارسنج که بر مایع جیوه فشار وارد می‌کند از طریق اختلاف ارتفاع ستون مایع جیوه اندازه گیری می‌شود.

۱۳۹۳/۳/۱۹  : تاريخ

  اتوماسیون صنعتی چیست؟

اتوماسیون صنعتی اتوماسیون (automation)در زبان یونان باستان به معنی خود فرمان است.اتوماسيون صنعتي به بهره گيري از رايانه ها بجاي متصديان انساني براي كنترل دستگاه ها و فرايندهاي صنعتي گفته ميشود. اتوماسيون يك گام فراتر از مكانيزه كردن است . مكانيزه كردن به معني فراهم كردن متصديان انساني با ابزار و دستگاه هايي است كه ايشان را براي انجام بهتر كارشان ياري ميرساند. نمايانترين و شناخته شده ترين بخش اتوماسيون صنعتي ربات هاي صنعتي هستند.

۱۳۹۳/۳/۱۷  : تاريخ

  آزمون های غیر مخرب

يكي از روشهاي تشخيص ناپيوستگي ها ياعيوب سطحي در فلزات ، بازرسي PT يا مايع نافذ مي باشد . بازرسي به روش PT يكي از معمول ترين روش هاي آزمايش هاي غيرمخرب بشمار مي آيد كه با مهارت و هزينه كمي نسبت به ساير آزمايش هاي غيرمخرب مي توان آن را انجام داد.ترکهای سطحی و منافذی که با چشم عادی قابل رویت نمی باشند بوسیله آزمون مایع نافذ (PT) شناسایی می شوند .

۱۳۹۳/۳/۱۲  : تاريخ

  آشنایی با دوربین دید در شب

دوربین دید درشب به تجهیزاتی گفته می‌شود که امکان دیدن در تاریکی را فراهم می‌کند . با این تجهیزات عملاً می‌توان فردی را که در فاصله ۲۰۰متری در تاریکی مطلق ایستاده است؛ مشاهده نمود. طرزکار این دوربین‌ها به دو صورت کار می‌کنند: ۱-بهسازی تصویر ۲-تصویرسازی گرمایی تجهیزات نوع اول یا بهسازی تصویر از روش جمع‌آوری و تقویت نورهای اندکی که از جسم متصاعد می‌شود و منابع نوری محدود موجود در محیط (ستاره‌ها و ماه) که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند استفاده می‌کند.

۱۳۹۳/۳/۱۰  : تاريخ

  عیب یابی شبکه

اگر ترافیک شبکه در جریان باشد ،خطوط در حال کار آن را به صورت نوارهایی روی صفحه نمایش خودش نشان می دهد. اگر می خواهید شبکه ای را آزمایش کنید که در آن به جای سوییچ از هاب استفاده شده است ، آنگاه این شبکه از نظر حجم ترافیک ، شبیه شبکه ای خواهد بود که در حالت یک طرفه کار می کند. شبکه اترنت یک طرفه به تعداد ایستگاه هایی که به طور همزمان می توانند داده ها را ارسال کنند ، محدود است و همچنین اندازه فرم های این شبکه نیز محدود خواهند بود ...

۱۳۹۳/۳/۷  : تاريخ

  دوربین ترموویژن ، دوربین آتش نشانی

دوربین ترموویژن ، دوربین آتش نشانی یکی از دستگاه های تست تجهیزات در پست های انتقال و فوق توزیع ابزاری است بنام ترموویژن .

۱۳۹۳/۳/۱  : تاريخ

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است.نمایندگی رسمی یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.