مقالات تخصصی تجهیزات الکترونیک و ابزار دقیق

  کروماتوگرافی گاز

كروماتوگرافي گازي يک روش فيزيکي است که براي جداسازي، شناسايي و اندازه‌گيري اجزاي فرار به کار مي‌رود. به عنوان مثال جدا کردن بنزن (نقطه جوش 1/80) از سيلکوهگزان (نقطه جوش 8/80) بوسيله تقطير جزء به جزء غير ممکن است. در صورتي که آنها را در چند دقيقه مي‌توان به کمک کروماتوگرافي گازي جدا نمود و شناسايي کرد. همچنين حدود 200 جزء مختلف نفت خام را به آساني مي‌توان تشخيص داد. اين روش سريع و ساده است و براي تشخيص ناخالصي‌هاي موجود در يک ماده فرار يا مقادير کم مواد ضد آفت در پوست ميوه‌جات و اندازه‌گيري گازها

۱۳۹۲/۸/۱۲  : تاريخ

  طراحی و ساخت دستگاه رئومتر برای اندازه گیری ویسکوزیته سیالات در شرکت پژوهش وفناوری

به گزارش تاسیسات نیوز اندازه گیری ویسکوزیته یکی از شاخص بسیار مهم برای ارزیابی خواص سیالات به ویژه نفت و فراورده های نفتی است. پژوهشگران موفق طراحی و ساخت دستگاه رئومتر برای اندازه گیری ویسکوزیته سیالات در شرکت پژوهش وفناوری شدند.

۱۳۹۲/۸/۱۱  : تاريخ

  تست ذرات مغناطیسی

از این روش میتوان برای یافتن عیوب سطحی و یا نزدیک به سطح در قطعات فرومغناطیسی استفاده نمود. در این تکنیک، تمام یا بخشی از قطعه، مغناطیس شده و شار مغناطیسی از داخل قطعه عبور داده می شود. هر گاه عیبی در سطح و یا نزدیکی سطح قطعه وجود داشته باشد ، شار مغناطیسی از آن قسمت ، نشت می کند و نتیجتاً دو قطب N و S در قطعه ایجاد می گردد. با پاشیدن ذرات ریز فرو مغناطیس مانند اکسید آهن آغشته به مواد فلورسنت بر روی سطح قطعه میتوان ترک را زیر نور ماوراء بنفش، مشاهده نمود.

۱۳۹۲/۸/۹  : تاريخ

  آزمون های غیر مخرب

آزمون‌های غیرمخرب به مجموعه‌ای از روش‌های ارزیابی و تعیین خواص دستگاه‌ها و قطعات ساخته شده گفته می‌شود که هیچ‌گونه آسیب یا تغییری در سامانه ایجاد نکنند.

۱۳۹۲/۸/۱  : تاريخ

  طراحی و تولید دستگاه نشت یاب نقطه ای گاز برای نخستین بار در کشور

این دستگاه به صورت پرتابل و شامل شش خروجی برای مکش است که این خروجی ها با اتصال خلاء به پروب ها و خروجی پروب ها نیز با اتصال به شبکه سنسوری فعالیت می کند.

۱۳۹۲/۸/۱  : تاريخ

  تست کشش

آزمون کشش ، روشی برای تعیین رفتار مواد به هنگام اعمال نیرو تحت کشش محوری می باشد. از نتایج حاصل از آزمون برای تعیین محدوده ی الاستیک و پلاستیک، ازدیاد طول ، مدول الاستیک (یانگ)، استحکام کششی، نقطه تسلیم ، استحکام در نقطه تسلیم و دیگر ویژگی های کششی استفاده می شود.

۱۳۹۲/۷/۲۹  : تاريخ

  بهداشت حرفه ای

خدمات بهداشت حرفه ای به صورت تخصصی وبا استفاده از تجهیزات اندازه گیری استاندارد بشرح ذیل ارائه می شود :

۱۳۹۲/۷/۲۸  : تاريخ

  عیب یاب التراسونیک

امروزه تکنولوژی های عیب یابی به سرعت در حال پیشرفت هستند به طوریکه عیب یاب های نیمه هوشمند و تمام هوشمند در حال وارد شدن به بازارها هستند.

۱۳۹۲/۷/۲۸  : تاريخ

  ارتعاشات وآنالیز ارتعاشات

علم ارتعاشات (مشتمل بر اندازه گیری و تحلیل ارتعاش) کاربردهای زیادی در صنعت دارد که برخی از آنها عبارتند از: - طراحی دینامیکی ماشین آلات و سازه ها (تحلیل روتور دینامیک - آنالیز مودال) - تستهای کنترل کیفیت - تست پذیرش تجهیزات پس از نصب (Acceptance Testing) - طراحی سیستمهای کنترل و ایزوله کردن ارتعاشات - پایش وضعیت (کاندیشن مانیتورینگ)، حفاظت فنی و عیب یابی ماشین آلا

۱۳۹۲/۷/۲۵  : تاريخ

  عيب ياب يا ترک ياب اولترسونيک

عيب ياب يا ترک ياب اولترسونيک (Ultrasonic Flaw Detector) در ميان بسياري از روشهاي تست يکي از رايجترين و قديمي‏ترين روشهاي عيب يابي است .در اين روش انشار موج آلتراسونيک

۱۳۹۲/۷/۲۵  : تاريخ

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است.نمایندگی رسمی یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.