مقالات تخصصی تجهیزات الکترونیک و ابزار دقیق

  اسپکتروفتومتر ( Spectrophotometer )

اسپکتروفتومتر یا طیف سنچ دستگاهی است که شدت نور را به صورت تابعی از طول موج اندازه گیری می کند. این دستگاه روش تجزیه دستگاهی است که در آن تابش الکترومغناطیسی در ناحیه مرئی و ماورابنفش جذب ماده می شود و از روی شدت جذب مقدار ماده تعیین می شود. منبع تابش نورسفید بر روی نمونه گازی، جامد یا مایع است و تجزیه گر منشور یا شبکه است. در این روش با استفاده از میزان جذب نور تعیین غلظت می کند.

۱۳۹۲/۷/۲۳  : تاريخ

  پدیده كرونا و دوربينهاي كرونا

هوا بعنوان مهمترين عايق در اطراف تجهيزات فشار قوي و خطوط انتقال نيروي برق متشكل ازمولكولهاي O2 و یا N2 ( نيتروژن و اكسيژن) غير پلاريزه مي باشد كه در حالت عادي ميدان هاي الكتريكي ناشي ازتجهيزات تاثيري بر آنها ندارد

۱۳۹۲/۷/۲۱  : تاريخ

  اندازه گيري سروصدا ( Noise )

صنعتي شدن سبب گرديده تا نيروي انساني شاغل در تماس هميشگي با وسايل ماشيني و تجهيزات صنعتي به صورت مواجهه انسان ها با مخاطرات گوناگون در محيط كار خودنمايي كند. يكي از انواع مخاطرات در محيط كار ، انتشار صداي آزاردهنده و ارتعاشات ناشي از فعاليت ها و فرآيندهاي صنعتي است. اين مسئله در صنايع مختلف باعث گرديده كه اندازه گيري هاي لازم به منظور كنترل و كاهش آلودگي هاي صوتي از بعد انطباق با استانداردهايايمني، بهداشت و محيط زيست از اهميت ويژه اي برخوردار باشند.

۱۳۹۲/۷/۱۰  : تاريخ

  روشهاي منتخب نشت يابي لوله هاي زير زميني

چک کردن جريان آب در طي چند سال اخير روشهاي جديد غير ابزاري براي نشت يابي بهتر و مقرون به صرفه‌تر توسعه يافته‌اند. يک ابزار سودمند در مشخص کردن برنامه کنترل نشت موثر در يک سيستم ويژه، چک کردن حداقل جريان است. از آنجايي که نشت در 24 ساعت ادامه دارد ....

۱۳۹۲/۷/۶  : تاريخ

  تعاريف علمی مغناطیسم :

مـاده مغنـاطیسی مواد مغناطيسی مانند آهن و نیکل و کبالت و بعضی آلیاژهای آنها جذب آهن ربا می گردند و یک میدان مغناطیسی اطراف آنها ایجاد می شود . هر مغناطیس دو قطب مثبت (+) و منفی (-) دارد. قطبهای مغناطیسی هم نام یکدیگر را دفع و قطبهای مغناطیسی غیرهمنام یکدیگر را جذب می کنند.

۱۳۹۲/۷/۴  : تاريخ

  روش ديتکتور متان (گازياب ها)

گازيابها وسايلي هستند که وجود گاز را در غلظت هاي کمتر از حد پايين انفجار تشخيص داده و هشدار مي دهد. اين دستگاه ها در داخل خود داراي فيلامنت کاتاليستي از جنس پلاتين هستند که در غلظت هاي زير حد انفجار مي تواند امکان ترکيب گاز و اکسيژن را فراهم سازد و نسبت به ميزان غلظت گاز، دماي فيلامنت تغيير کرده و...

۱۳۹۲/۷/۳  : تاريخ

  انواع تست ذرات مغناطیسی

از این روش می توان برای یافتن عیوب سطحی و یا نزدیک به سطح در قطعات فرومغناطیسی استفاده نمود. در این تکنیک تمام یا بخشی از قطعه مغناطیس شده و فلوی مغناطیسی از داخل قطعه عبور داده می شود. هر گاه عیبی در سطح یا نزدیکی سطح قطعه وجود داشته باشد باعث نشت فلوی مغناطیسی در قطعه می گردد و نتیجتا باعث به وجود آمدن دو قطب S,N می گردد. که با پاشیدن ذرات ریز فرومغناطیسی مانند اکسید آهن آغشته به مواد فلروسنت بر روی سطح قطعه می توان ترک را زیر نور ماوراء بنفش مشاهده نمود.

۱۳۹۲/۷/۲  : تاريخ

  اندازه گیر تشعشعی دما پیرومتر Pyrometer

در مواردی که تماس اندازه گیر دما با پروسه امکان پذیر نیست مثلا هنگامی که پروسه متحرک است و یا دمای آن بسیار بالاست به گونه ای که هرگونه تماس موجب ذوب شدن و خرابی اندازه گیر دما میشود و یا هنگامی که پروسه دارای مواد مخرب و زیانبار است .

۱۳۹۲/۷/۱  : تاريخ

  آشنایی مختصر با مولتی متر دیجیتالی یونی تی UNI-T

دستگاه های اندازه گیری دیجیتالی مقادیر اندازه گیری شده را به صورت رقم یا ارقام روی صفحه نمایش (Display) نشان می‌دهند و معمولا واحد کمیت اندازه گیری شده مانند ولت، آمپر، میلی آمپر، درجه سانتیگراد و غیره را نیز به طریق مناسبی نمایش می‌دهند. از جمله دستگاه های اندازه گیری می‌توان به ولت متر، دورشمارها، حرارت سنج و مولتی متر اشاره نمود.

۱۳۹۲/۶/۳۱  : تاريخ

  خصوصيات وسايل و تجهيزات نقشه برداري زير زمين

اين وسايل بايد سبك، كم حجم، دقيق، داراي نور داخلي، امكان سانتراژ از ايستگاه سقفي، ساده و مقاوم در برابر رطوبت، تغييرات ها، گرد و غبار و ضربه باشند.

۱۳۹۲/۶/۳۰  : تاريخ

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است.نمایندگی رسمی یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.