سنسور دما PT100 و PT1000 PT100 و PT1000 RTD sensor

برند : hanyoung/korea دسته بندی: سنسور دما

کد محصول : 44255044

شرح مختصر

حروف PT در نام این سنسورها به دلیل استفاده از پلاتینیوم (با نام اختصاری Pt در جدول عناصر) است. عدد ۱۰۰ نشان دهنده این موضوع است که در صفر درجه سانتیگراد این سنسور ۱۰۰ اهم مقاومت دارد. بقیه اعضای این خانواده نیز به همین ترتیب نام گذاری شده اند پس سنسور PT1000 در صفر درجه ۱۰۰۰ اهم، سنسور PT500 در صفر درجه ۵۰۰ اهم مقاومت دارند.

قیمت تماس بگیرید

 سنسور PT100 و PT1000 چه تفاوتی با هم دارند
سنسور PT100 پر استفاده ترسنسورN.T.C پکیج دیواری هنگامی که آب گرمایشی وارد مبدل می شود، توسط شعله گرم شده وبه سمت رادیاتور حرکت می کند و گرمای خود را به رادیاتور می دهد.سپس دوباره توسط پمپ مکیده می شود و دوباره وارد مبدل شده و گرم می شود و این عمل مرتب تکرار می شود تا وقتی که دمای آب خروجی از مبدل، به همان دمایی که آن را تنظیم کرده ایم برسد،در این موقع پکیج خاموش می شود.
 
کاربرد سنسورهای PT100 و PT1000
انتخاب سنسور از خانواده RTD (سنسورهای PT100 و …) بیشتر به نوع کاربر آن مربوط است. در صنایع تولیدی سنسورهای PT100 پرکاربردترین و معمولترین سنسور مقاومتی است. هرچند شرایط بسیاری وجود دارد که استفاده از سنسور PT1000 / PT50 و دیگر اعضای خانواده RTD معقول تر است. برای مثال سنسور PT1000 با ساختار سیمی دوتایی دارای مزایایی در برابر PT100 است زیرا با افزایش طول کابل مقدار خطای آن بسیار کمتر از سنسور PT100 است.
همچنین در صورت استفاده از ترمومترهایی که از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند سنسور PT1000 می تواند اثر مثبتی روی بالانس انرژی کل سیستم بگذارد. با استفاده از این شیوه باتری ها طول عمر طولانی تری خواهند داشت و در کنار پایین آمدن هزینه ها شرایط نگهداری از کل سیستم را نیز راحت تر خواهد شد.
 
 
حروف PT در نام این سنسورها به دلیل استفاده از پلاتینیوم (با نام اختصاری Pt در جدول عناصر) است. عدد ۱۰۰ نشان دهنده این موضوع است که در صفر درجه سانتیگراد این سنسور ۱۰۰ اهم مقاومت دارد. بقیه اعضای این خانواده نیز به همین ترتیب نام گذاری شده اند پس سنسور PT1000 در صفر درجه ۱۰۰۰ اهم، سنسور PT500 در صفر درجه ۵۰۰ اهم مقاومت دارند.
 
طراحی سنسورهای PT100 و PT1000
در صنعت سنسورهای PT100 و … به صورت معمول برای سنجش حرارت تولیدی وسایل مختلف بکار گرفته شده و در بیشتر موارد داخل اتصالات سری و غلاف قرار دارند. اتصال الکتریکی سنسور PT100 درون اتصالات سری سنسور انجام می شود.به طور کلی این سنسورهای پی تی صد را به سه نوع مدل تقسیم می کنند که هر مدل ، از سه اندازه تشکیل شده است. نام هر مدل که در ادامه ذکر می شود در واقع همان جنس سازنده آن می باشد. با یکدیگر این سه مدل را مرور می کنیم :
• فیلمانی
• شیشه ای
• سرامیکی
 
 
بر حسب ویژگی های دمایی محیط ، می توان یکی از این سه مدل را به کار برد و از آن استفاده کرد. در کنار خاصیت های دمایی محیط ، می توان به نکاتی از قبیل دقت مورد نیاز و شوک پذیری محصول نیز دقت کرد تا بهترین پی تی صد برای محیط خاص خود انتخاب شود.
اغلب مغری سنسور ، در درون قلافی فلزی نصب می شود که بر حسب دما و جنس محیط و سایز آن قابل انتخاب و سفارش پذیر است که در نهایت به سیم یا وایر دلخواه اتصال داده میشوند. قطر این وایرها معمولا بین دو میلیمتر تا سی میلی متر می باشد و طول های متفاوتی را بسته به احتیاج می توان سفارش داد. دماهای مرسوم این سنسورها ۴۰۰-۶۰۰ و ۸۰۰ درجه می باشد. دارای دقت دمایی بالا بوده به شکلی که توان تشخیص تغییرات دمایی نیم درجه و حتی یک دهم درجه را هم دارا می باشند. اسمبل کردن سنسورهای PT100 نسبت و سایز غلاف مورد استفاده و همچنین متراژ کابل بستگی دارد.
 

نقدی موجود نیست

نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
f

بازرگانی تجهیزات اندازه گیری و ابزاردقیق بهروز

فروشگاه اینترنتی و آنلاین شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز متناسب با نیازبه بهترین قیمت واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت حرفه ای و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی و تستهای غیر مخرب ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع گیج ، پمپ ها نمونه برداری ، پاور آنالایزر و هارمونیک آنالایزر ، مولتی متر های خاص ، پارتیکل کانتر، گازسنج ها ، تجهیزات کالیبراسیون ، ویدئوبروسکوب ، ترموویژن ، ترموگراف دامپزشکی ودوربین ترموگرافی ، دوربینهای حرارتی ، دوربینهای آتش نشانی ، ترموویژن ، الایمنت لیزری ،دوربین کرونا (تشخیص پدیده کرونا ) ، آنالیز جریان ، ارتعاش سنج ، بوراسکوپ و ویدئو بروسکوپ ،ارت سنج،کالیبراتور ،صوت سنج ،لوکس متر ،فروش اینترنتی ،تجهیزات خاص ،نویزدوزیمتر ،ترک یاب ،توالی سنج ،لرزش سنج ،شتاب سنج ، فایبر اسکوپ ، گرم کن القایی ... را شامل می شود. (تشخیص پدیده کرونا ) ، آنالیز جریان ، ارتعاش سنج ، بوراسکوپ و ویدئو بروسکوپ ،ارت سنج،کالیبراتور ،صوت سنج ،لوکس متر ،فروش اینترنتی ،تجهیزات خاص ،نویزدوزیمتر ،ترک یاب ،توالی سنج ،لرزش سنج ،شتاب سنج ، فایبر اسکوپ ، گرم کن القایی ... را شامل می شود(تشخیص پدیده کرونا ) ، آنالیز جریان ، ارتعاش سنج ، بوراسکوپ و ویدئو بروسکوپ ،ارت سنج،کالیبراتور ،صوت سنج ،لوکس متر ،فروش اینترنتی