مولتی متر 

مولتی متر چیست؟ بهترین مولتی متر دیجیتال چیست؟  مولتی متر ارزان از کجا بخریم؟  مولتی متر ویکتور را چطور تهیه کنیم ؟ اهم متر چیست؟  مولتی متر آنالوگ  چیست؟  نمایندگی مولتی متر کیوریستو کجاست ؟ نمایندگی مولتی متر هیوکی کیست ؟  مولتی متر ایرانی را از کجا تهیه کنیم ؟ آموزش استفاده از مولتی متر دیجیتال ؟ نحوه استفاده از مولتی متر؟ روش استفاده از مولتی متر چگونه است؟
در روزگار مدرن امروز، ما معمولا از مولتی متر دیجیتال برای اندازه گیری مقاومت و پارامترهای الکترونیک استفاده می کنیم، اما هنگام استفاده از مولتی متر برای اندازه گیری مقاومت،تست دیود و ترانزیستورو تست اتصال کوتاه ما باید سلکتور را به صورت دستی تغییر دهیم. از سوی دیگر، برای مثال هنگامی که ما مقاومت را میخاهیم اندازه گیری کنیم  و مقدار مقاومت ناشناخته است،  باید محدوده تست مولتی متر را چند بار قبل از تعیین مقدار مقاومت تعیین کنیم. این نتیجه در زمان آزمون و اندازه گیری طولانی و زمان بر است و راندمان آزمون را پایین می آورد . به منظور غلبه بر این کمبود، برای سهولت کار و سرعت استفاده  تست مقاومت  بصورت اتوماتیک یا مولتی اتورنج ساخته شد که می تواند به طور خودکار محدوده اندازه گیری را تنظیم کند، وبه طور خودکار محدوده اندازه گیری را نمایش می دهد، از دیگر مزایای مولتی متر اتورنج ایسنت که زمان تست را کاهش می دهد و کارایی تست را بهبود می بخشد. این دستگاه از تراشه STM32 به عنوان کنترل کننده هسته خود استفاده می کند. این وسیله شامل یک مدار کنترل هسته، یک مدار تبدیل A / D، یک مدار تعویض برد، مدار یک نمایشگر و یک مدار تست است. روش فعلی ثابت برای تولید خروجی های جریان ثابت چندگانه استفاده می شود و عملکرد تغییر اندازه گیری مقاومت اتوماتیک با تعویض رله به منظور رسیدن به محدوده های مختلف به دست می آید. این ابزار می تواند مقاومت 0 ~ 1M را اندازه گیری کند که خیلی پر مصرف است.
در اینجا توضیح روش استفاده و اجزا  مولتی متر را شرح می دهیم. هر مولتی متر از دو پروب برای تست های مختلف استفاده می کند که معمولا یکی از آن ها سیاه و دیگری قرمز است. این پروب ها برای اتصال هر ابزاری که می خواهیم تستش کنیم به مولتی متر استفاده می شود. یکی از آن ها معمولا تحت عنوان COM یا “-” است که مخفف common است. در اینجا پروب سیاه استفاده می شود. یک پورت دیگر که تحت عنوان V یا “+” و همچنین علامت امگا شناخته می شود برای تست ولتاژ و مقاومت استفاده می شود.محفظه فیوز و باتری هم در قسمت پشتی مولتی متر قرار دارد. باتری ها در واقع قدرت مولتی متر را برای انجام تست مقاومت تامین می کنند. فیوز هم برای کمک به حفاظت از حرکت متر فراهم شده است. البته اغلب بیش از یک فیوز در مولتی متر استفاده می شود.دستگیره تنظیم صفر معمولا در کنار عقربه و با برچسب Ohms Adjust یا شبیه این قرار دارد. این دستگیره فقط در تست های مربوط به مقاومت یا اهم در زمانی که پروب ها به هم اتصال پیدا کرده اند استفاده می شود. جهت تست مولتی متر به دو نکته زیر توجه کنید :
1- ابتدا از صحت پراب مولتی متر و اتصال دو سیم پراب آن به جای خود و باطری سالم مطمئن شوید.
2- سلکتور دستگاه در محدوده مشخص و درستی قرار گیرد.

Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است.نمایندگی رسمی یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی