اینورتر و سافت استارتر

تفاوت اینورتر با سافت استارتر چیست؟ این سوالی است که همواره برای انتخاب راه انداز یک موتور الکتریکی AC مطرح بوده و البته از اهمیت بالایی برای تصمیم گیری و انتخاب برخوردار است. در این جا چند خطی را به پاسخ این سوال می پردازیم.
اینورتر دستگاهی است که دور موتور الکتریکی AC را در هنگام راه اندازی، در مدت کارکرد و در هنگام توقف از کار کنترل می نماید. در واقع اینورتر با اعمال هم زمان و متناسب دو متغیر ولتاژ و فرکانس به موتور، دور آن را تنظیم می کند. این روش  امروزه جدید ترین، مطمئن ترین و به طور کلی بهترین روش برای کنترل دور موتور های الکتریکی AC می باشد.
سافت استارتر همانطور که از نام آن انتظار دارید دستگاهی است که شروع نرم یک موتور را تضمین می کند. یک سافت استارتر در روش های استارت دارای ویژگی های مختلف است. در مدار اصلی تریستور هایی دارد، و ولتاژ موتور با یک برد مدار چاپی تنظیم می شود. واقعیت استفاده از سافت استارتر این است که وقتی ولتاژ موتور در زمان شروع پایین است، جریان شروع و گشتاور شروع نیز کم است. در نتیجه این امر موتور به صورت نرم و بدون اعمال فشار راه اندازی بر روی آن شروع به کار می کند. پس از اتمام مرحله راه اندازی، موتور با دور نامی کار کرده و سافت استارتر دیگر کنترلی بر روی موتور ندارد.
 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018