پی اچ متر خاک یا همان PH متر خاک چه کاربردی دارد؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا به بررسی یکی از مشکلاتی که در خاکهای سرزمین بزرگ ایران وجود دارد می پردازیم. این مشکل بزرگ PH قلیایی است ، یعنی PH بالاتر از 7 و کمبود بارندگی در ایران و دارا بودن اقلیمی خشک باعث تجمع بازهای تبادلی در خاک می شود که در پی آن افزایش غلظت یون هیدروکسید در خاک را به همراه دارد که با توجه به نیاز روز افزون کشاورزان عزیز و بزرگوار شرکت تجهیزات اندازه گیری بهروز برآن شده است که کالای دیجیتال و با کیفیت PH متر خاک یا پی اچ متر خاک را در مجموعه بزرگ بهروز ارائه نماید. کمبود بارندگی به این علت بر PH خاک تاثیر گذار است که اولا وقتی بارندگی رخ ندهد جابجایی مواد هم در خاک امکان پذیر نبوده و همین امر باعث می شود که زمین های بکر به مرور زمان قلیایی تر از قبل بشوند. ثانیا باران ، خود تا حدودی اسیدی بوده که همین امر باعث کاهش PH خاک می شود و در صورت کمبود بارندگی این امر محقق نمی شود. در نتیجه PH خاک قلیایی شده و باعث می شود که حلالیت عناصر غذایی ضروری برای گیاه کاهش پیدا کرده و کمبود عناصر غذایی مثل سرب ، آهن ، روی و منگنز در گیاه مشاهده شود. در مقابل در خاک های اسیدی ، که PH آنها کمتر از 4.5 تا 5 است ، حلالیت عناصر مثل آهن ، آلومینیوم و منگنز بقدری افزایش می یابد که برای گیاه ایجاد مسمومیت می کند. اگر PH محلول خاك به بالاي 5/5 افزايش يابد ، نيتروژن ( به شكل نيترات ) براي گياهان قابل استفاده است. از طرف ديگر ، فسفر براي گياهان در دامنه PH خاك بين 6 و 7 قابل استفاده مي باشد. بنابراین نیاز به دستگاه پی اچ متر خاک برای تعیین میزان اسیدی یا قلیایی بودن خاک زمین های کشاورزی ضروری است.

حال که به کاربرد PH متر خاک پی بردیم باید به این سوال پاسخ دهیم که PH متر خاک چیست؟
در پاسخ می توان گفت این دستگاه برای اندازه گیری PH خاک با استفاده از دو قسمت است. قسمت اول میله کاوشگر و قسمت دوم اندازه گیر دستگاه می باشد. میله کاوشگر هنگامی که در خاک قرار می گیرد PH محلول را تبدیل به سیگنال الکتریکی کرده و قسمت اندازه گیر این سیگنال را تحلیل و سپس آن را نمایش می دهد. لازم به ذکر است نمایندگی رسمی توزیع PH متر خاک در ایران بازرگانی بین المللی بهروز بوده و این محصولات را به همراه ضمانت نامه کتبی و آموزش رایگان ارائه می دهد.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA POPULAR/TAIWAN
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است.افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.