ترانسمیتر دما

 
ترانسمیتر دما یک ابزار الکتریکی است که به یک دماسنج مانند ترموکوپل،RTD یا ترمیستور  را به یک دستگاه اندازه گیری یا کنترل مانند PC ،DCS  ،PLC، کنترل کننده حلقه،  دیتالاگر، نمایشگر یا ضبط کننده متصل می کند. به طور معمول، فرستنده های دما سیگنال ورودی سنسور را ایزوله، تقویت، فیلتر، خطی سازی و تبدیل می کنند و سپس یک سیگنال خروجی استاندارد شده را به دستگاه کنترل ارسال می کنند. سیگنال های خروجی الکتریکی رایج که در کارخانه های تولیدی استفاده می شوند، محدوده  4 تا 20 میلی آمپر یا 2 تا 10 ولت DCهستند. برای مثال،  4میلی آمپر می تواند  2درجه سانتی گراد و  20 میلی آمپر به معنای 100 درجه سانتی گراد باشد.
رایج ترین انواع ورودی برای ترانسمیترهای دما، ترموکوپل ها و  RTDها هستند. ورودی ترموکوپل امروزه در صنعت، فرستنده های ترموکوپل معمولاً از نوع  J ،T ،Kو  Eهستند. این بدان معنا نیست که نمیتوانید فرستنده هایی را برای انواع دیگر ترموکوپل ها پیدا کنید. اما ممکن است گرانتر باشند. ترموکوپل ها دارای دو سیم هستند، بنابراین فرستنده ها دارای دو پایانه ورودی هستند که سیم ها را می توان در آن وصل کرد. سیم کشی صحیح ترموکوپل بسیار مهم است. فرستنده باید با جبران اتصال سرد خریداری شود. جبران اتصال سرد به عنوان مرجعی برای اتصالی که در محیط غوطه ور است استفاده می شود.فرستنده های ترموکوپل دارای یک گفتگوی صفر و اسپان خواهند بود که برای اهداف کالیبراسیون استفاده می شود. اگر متوجه شدید که دستگاه شما مقادیر نادرست را می خواند، باید دستگاه را با استفاده از این پتانسیومترها بچرخانید.
ورودی های  RTD بر اساس مقدار مقاومت آنها طراحی می شوند. پلاتین ماده ای است که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ضریب دمایی0.00393 درجه سانتی گراد است. از این طریق، می توان طیف گسترده ای از مقادیر مقاومت را ایجاد کرد. آنها می توانند از  10 تا 10000 متغیر باشند، اما رایج ترین آنها  100 است که به عنوان PT100 شناخته می شود.هنگامی که مقدار مقاومت  RTD خود را می دانید، تعیین ورودی فرستنده را نیمه تمام کرده اید. مرحله بعدی تصمیم گیری در مورد تعداد سیم برای  RTD است.  RTD در3 پیکربندی سیم کشی مختلف ساخته می شود:  2سیم، 3سیم و  4سیم. پیکربندی  3 سیم مقرون به صرفه ترین است و دقت و دقت کافی را ارائه می دهد.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018