بال ولو

شیر توپی یا  BALL VALVE نوعی شیر است که جریان مایع یا گاز را با استفاده از یک توپ دوار دارای سوراخ کنترل می کند. با چرخاندن توپ به یک چهارم دور ( 90درجه) حول محور آن، سیال می تواند از آن عبور کند یا مسدود شود. این شیر آلات با طول عمر طولانی شناخته می شوند. و آب بندی قابل اعتمادی را در طول عمر، حتی زمانی که شیر برای مدت طولانی استفاده نمی شود، ارائه می دهند. در نتیجه، آنها به عنوان شیر اصلی و به عنوان مثال شیر دروازه مورد استفاده هستند. علاوه بر این، آنها نسبت به سایر انواع شیرها در برابر محیط های آلوده مقاوم تر هستند. در نسخه های خاص از شیر توپی به عنوان شیر کنترلی نیز استفاده می شود. این کاربرد به دلیل دقت نسبتاً محدود کنترل دبی در مقایسه با سایر انواع شیرهای کنترل کمتر مورد استفاده است. با این حال، شیرتوپی به عنوان کنترلر مزایایی نیز دارد. به عنوان مثال، در مورد سیال های کثیف، از آب بندی قابل اعتمادتری نسبت به بقیه شیرها برخوردار می باشد.

انواع شیرهای توپ رایج

1-استاندارد (رزوه ای) ؛

شیرهای توپی استاندارد از محفظه، تکیه گاه، توپ و اهرم برای چرخش توپ تشکیل شده است. آنها شامل شیرهایی با دو، سه و چهار پورت هستند. که می توانند رزوه ای ماده یا نر یا ترکیبی از آنها باشند. دریچه های رزوه ای رایج ترین هستند و انواع مختلفی دارند. تاییدیه برای سیال یا برنامه های خاص، شیرهای توپی کوچک، شیرهای توپی زاویه دار، شیرهای توپی -ISOبالا، با صافی یکپارچه یا نقطه خروج و.... آنها طیف گسترده ای از گزینه ها و محدوده عملیاتی زیادی برای فشار و دما دارند.

2-هیدرولیک ؛

شیرهای توپی هیدرولیک به دلیل درجه فشار کاری بالا و مقاومت هیدرولیک و روغن گرمایشی به طور ویژه برای سیستم های هیدرولیک و گرمایش طراحی شده اند. این شیرها از فولاد یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند. علاوه بر این مواد تشکیل دهنده تکیه گاه های داخلی ، شیرهای هیدرولیکی را برای فشار کاری بالا مناسب می سازند. نشیمن این شیرها از پلی اکسی متیلن (POM)ساخته شده است که برای کاربردهای فشار بالا و دمای پایین مناسب است. حداکثر فشار کاری شیرهای توپی هیدرولیک به بالای  500بار می رسد در حالی که حداکثر دما تا  80درجه سانتی گراد می رسد.
3-فلنج دار ؛
دریچه های توپ فلنج دار با نوع اتصال خود مشخص می شوند. پورت ها از طریق فلنج هایی که معمولاً مطابق با استاندارد خاصی طراحی می شوند به یک سیستم لوله کشی متصل می شوند. این شیرها سرعت جریان بالایی را ارائه می دهند زیرا معمولاً طراحی تمام سوراخ دارند. هنگام انتخاب یک شیر توپی فلنجی، علاوه بر درجه فشار، باید کلاس تراکم فلنج را نیز بررسی کنید. که نشان دهنده بالاترین فشاری است که این نوع اتصال می تواند تحمل کند. این شیرهای توپی با دو، سه یا چهار پورت طراحی شده اند. میتوان آنها را برای سیال های خاص استفاده کرد، دارای ISO top و هر چیز دیگری که یک شیر یک چهارم چرخش استاندارد میتواند داشته باشد. آنها معمولا از فولاد ضد زنگ، فولاد یا چدن ساخته می شوند.
4-تهویه ای ؛
شیرهای توپی تهویه ای تقریباً مشابه شیر های توپی دو طرفه استاندارد در طراحی به نظر می رسند. تفاوت اصلی این است که دریچه خروجی در حالت بسته به محیط تخلیه فشار را انجام می دهد. این امر با سوراخ کوچکی که در توپ و بدنه دریچه ایجاد می شود به دست می آید. هنگامی که دریچه بسته می شود، سوراخ ها در کنار درگاه خروجی قرار می گیرند و فشار را آزاد می کنند. این گزینه به ویژه در سیستم های هوای فشرده که کاهش فشار محیط کار ایمن تری را فراهم می کند مفید است. به طور مستقیم این شیرها شبیه شیرهای توپی دو طرفه هستند. در حالی که در واقع به دلیل وجود گمانه کوچک برای هواگیری  2/3طرفه هستند.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی