گوس متر و تسلا متر چیست؟  قیمت گوس متر ، تستر میدان مغناطیسی چند است ؟  نمایندگی گوس متر کجاست ؟ آموزش کار با گوس متر چگونه است ؟ روش استفاده از تسلامتر ؟
امروزه زمينه و هدف اثرات بيولوژيكي پرتوهاي غيريونيزان بر بدن موجودات زنده از جمله موضوعاتي است كه در سال هاي اخير مورد توجه محققان قرار گرفته است. وسايل و تجهيزات پزشكي كه با ولتاژ بالا كار مي كنند از منابع مهم توليد ميدان هاي الكترومغناطيسي هستند كه اين ميدان ها از عوامل زيان آور محيط كار در بخش هاي بيمارستاني كه از تجهيزات ولتاژ بالا (High voltage) استفاده مي كنند، به شمار مي روند. بنابراين هدف اصلي از انجام اين مطالعه، تعيين ميزان شدت ميدان هاي الكترومغناطيسي در اطراف منابع ولتاژ بالاي موجود در بخش هاي راديولوژي بيمارستان هاي علوم پزشكي همدان است.
روش بررسي اين مطالعه يك بررسي مقطعي(Cross-sectional) بوده و در آن ميزان شدت ميدان هاي الكترومغناطيسي در اطراف منابع ولتاژ بالاي موجود در بخش هاي بيمارستاني همدان مورد بررسي قرار گرفته است. در اين مطالعه با استفاده از دستگاه كاليبره شده تسلامتر HI-3603، ميزان شدت ميدان هاي الكترومغناطيسي در اطراف منابع ولتاژ بالاي موجود در بخش هاي راديولوژي در سطح بيمارستان هاي علوم پزشكي واقع در شهر همدان مورد مطالعه قرار گرفتند. اين اندازه گيري ها در فاصله هاي 1.5m, 1m, 0.5m, 25cm و 3m از منبع ولتاژ بالا صورت گرفت.
يافته ها بيشترين شدت ميدان هاي مغناطيسي و الكتريكي در اطراف سيستم هاي ولتاژ بالا در مراكز مورد مطالعه و در فاصله هاي كمتر از 1 متر از سيستم ولتاژ بالا به ترتيب 29.625±5.738 ميلي گاوس و 25.17±0.92 Vm اندازه گيري شد كه كمتر از مقادير توصيه شده توسط ICNIRP براي تابش گيري شغلي و حتي تابش گيري افراد عادي است. بيشترين شدت ميدان هاي مغناطيسي و الكتريكي در اطراف سيستم هاي ولتاژ بالا در محل قرارگيري تكنسين تصويربرداري در هر يك از سيستم هاي موجود 3.05±0.004 ميلي گاوس و 12.8±0.05V/m بود كه كمتر از مقادير توصيه شده توسط ICNIRP براي تابش گيري شغلي و حتي تابش گيري افراد عادي است.
نتيجه گيري میکنیم با توجه به نتايج به دست آمده از اين مطالعه، به نظر نمي رسد تابش گيري پرسنل شاغل در مراكز راديولوژي به مقادير بيش از حد مجاز تابش گيري شغلي برسد، بنابراين در خصوص تابش گيري بيش از حد تابش هاي غيريونيزان در پرتوكاران نگراني وجود ندارد. توصيه مي شود به منظور مطالعه جامع در اين زمينه مقايسه شدت ميدان هاي الكتريكي و مغناطيسي در سيستم هاي ژنراتور با مارك هاي مختلف انجام شود.
گوس متر و تسلا متر میزان شدت (و نه جهت میدان تشعشع الکترو مغناطیسی) را در رنج 1/ 0 الی 199 میلی گوس اندازه گیری می کند. درجه و اندازه تشعشعات که در ترمینال ها، فن ها، سیستم کنترل سیم کشی، خطوط برقی و غیره به کار رفته است را با دقت زیادی اندازه گیری می کند. EMF مخفف عبارت "ELECTRO MAGNETIG FIELD" می باشد یعنی میدان الکترومغناطیسی و ELF هم مخفف عبارت "EXTREMELY LOW FREQUNCY" یعنی فرکانس بسیار پایین می باشد.
EMF چیست و چگونه کار می کند؟
سنسور، تشعشع های الکترو مغناطیسی را که در قسمت جلویی پنل و در زیر LCD قرار می گیرد و در همانجا می توانند واحد گوس یا تسلا را انتخاب کرد. به خاطر اینکه این دستگاه یک محوره می باشد ممکن است برای اندازه گیری کامل، اندازه گیری در 3 جهت محور نیاز باشد. شاخص بالاتر از رنج به شما اجازه آن را می دهد که اگر میزان اندازه گیری شده بیشتر از 200 MG شد مطلع شوید.
کاربرد های گوس متر عبارتند از :
• شرکت های تولید برق
• ایستگاه های کامپیوتری
• تطبیق FCC
• کارخانجات تجهیزات الکترومغناطیسی مانند فن ها، ژنراتورها و ویدئو مانیتورها
• تعمیر و نگهداری نوار مغناطیسی
• عیب یابی و تصدیق سیم کشی
• آزمایشگاه های کالیبراسیون
• اندازه گیری پسماندهای میدان های مغناطیسی باقی مانده از تجهیزاتی که این میدان را تولید می کنند، مانند انواع جرثقیل های آهنربائی

Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است.افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.