گوس متر ، تسلامتر

گوس متر و تسلا متر چیست؟  قیمت گوس متر ، تستر میدان مغناطیسی چند است ؟  نمایندگی گوس متر کجاست ؟ آموزش کار با گوس متر چگونه است ؟ روش استفاده از تسلامتر ؟
امروزه زمینه و هدف اثرات بیولوژیكی پرتوهای غیر یونیزان بر بدن موجودات زنده از جمله موضوعاتی است كه در سال های اخیر مورد توجه محققان قرار گرفته است. وسایل و تجهیزات پزشكی كه با ولتاژ بالا كار می كنند از منابع مهم تولید میدان های الكترومغناطیسی هستند كه این میدان ها از عوامل زیان آور محیط كار در بخش های بیمارستانی كه از تجهیزات ولتاژ بالا (High voltage) استفاده می كنند، به شمار می روند. بنابراین هدف اصلی از انجام این مطالعه، تعیین میزان شدت میدان های الكترومغناطیسی در اطراف منابع ولتاژ بالای موجود در بخش های رادیولوژی بیمارستان های علوم پزشكی همدان است.
روش بررسی این مطالعه یك بررسی مقطعی(Cross-sectional) بوده و در آن میزان شدت میدان های الكترومغناطیسی در اطراف منابع ولتاژ بالای موجود در بخش های بیمارستانی همدان مورد بررسی قرار گرفته است. در این مطالعه با استفاده از دستگاه كالیبره شده تسلامتر HI-3603، میزان شدت میدان های الكترومغناطیسی در اطراف منابع ولتاژ بالای موجود در بخش های رادیولوژی در سطح بیمارستان های علوم پزشكی واقع در شهر همدان مورد مطالعه قرار گرفتند. این اندازه گیری ها در فاصله های 1.5m, 1m, 0.5m, 25cm و 3m از منبع ولتاژ بالا صورت گرفت.
یافته ها بیشترین شدت میدان های مغناطیسی و الكتریكی در اطراف سیستم های ولتاژ بالا در مراكز مورد مطالعه و در فاصله های كمتر از 1 متر از سیستم ولتاژ بالا به ترتیب 29.625±5.738 میلی گاوس و 25.17±0.92 Vm اندازه گیری شد كه كمتر از مقادیر توصیه شده توسط ICNIRP برای تابش گیری شغلی و حتی تابش گیری افراد عادی است. بیشترین شدت میدان های مغناطیسی و الكتریكی در اطراف سیستم های ولتاژ بالا در محل قرارگیری تكنسین تصویربرداری در هر یك از سیستم های موجود 3.05±0.004 میلی گاوس و 12.8±0.05V/m بود كه كمتر از مقادیر توصیه شده توسط ICNIRP برای تابش گیری شغلی و حتی تابش گیری افراد عادی است.
نتیجه گیری می کنیم با توجه به نتایج به دست آمده از این مطالعه، به نظر نمی رسد تابش گیری پرسنل شاغل در مراكز رادیولوژی به مقادیر بیش از حد مجاز تابش گیری شغلی برسد، بنابراین در خصوص تابش گیری بیش از حد تابش های غیر یونیزان در پرتوكاران نگرانی وجود ندارد. توصیه می شود به منظور مطالعه جامع در این زمینه مقایسه شدت میدان های الكتریكی و مغناطیسی در سیستم های ژنراتور با مارك های مختلف انجام شود.
گوس متر و تسلا متر میزان شدت (و نه جهت میدان تشعشع الکترو مغناطیسی) را در رنج 1/ 0 الی 199 میلی گوس اندازه گیری می کند. درجه و اندازه تشعشعات که در ترمینال ها، فن ها، سیستم کنترل سیم کشی، خطوط برقی و غیره به کار رفته است را با دقت زیادی اندازه گیری می کند. EMF مخفف عبارت "ELECTRO MAGNETIG FIELD" می باشد یعنی میدان الکترومغناطیسی و ELF هم مخفف عبارت "EXTREMELY LOW FREQUNCY" یعنی فرکانس بسیار پایین می باشد.
EMF چیست و چگونه کار می کند؟
سنسور، تشعشع های الکترو مغناطیسی را که در قسمت جلویی پنل و در زیر LCD قرار می گیرد و در همانجا می توانند واحد گوس یا تسلا را انتخاب کرد. به خاطر اینکه این دستگاه یک محوره می باشد ممکن است برای اندازه گیری کامل، اندازه گیری در 3 جهت محور نیاز باشد. شاخص بالاتر از رنج به شما اجازه آن را می دهد که اگر میزان اندازه گیری شده بیشتر از 200 MG شد مطلع شوید.
 
کاربرد های گوس متر عبارتند از :
  • شرکت های تولید برق
  • ایستگاه های کامپیوتری
  • تطبیق FCC
  • کارخانجات تجهیزات الکترومغناطیسی مانند فن ها، ژنراتورها و ویدئو مانیتورها
  • تعمیر و نگهداری نوار مغناطیسی
  • عیب یابی و تصدیق سیم کشی
  • آزمایشگاه های کالیبراسیون
  • اندازه گیری پسماندهای میدان های مغناطیسی باقی مانده از تجهیزاتی که این میدان را تولید می کنند، مانند انواع جرثقیل های آهنربائی

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
گوس متر لوترون LUTRON EMF-828

گوس متر لوترون LUTRON EMF-828

تماس بگیرید
021-33940961-2 
گوس متر لوترون مدل LUTRON EMF-819

گوس متر لوترون مدل LUTRON EMF-819

تماس بگیرید
021-33940961-2 
گوس متر EXTECH  480826

گوس متر EXTECH 480826

تماس بگیرید
021-33940961-2 
تستر میدان مغناطیسی EXTECH 480836

تستر میدان مغناطیسی EXTECH 480836

تماس بگیرید
021-33940961-2 

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی