کلمپ آمپرمتر

 کلمپ آمپرمتر

تاريخ : ۱۳۹۱/۷/۲۲

کلمپ آمپرمتر

کلمپ متر دستگاهی است که می توان از طریق روشی ایمن و مناسب، جریان موثر را بدون نیاز به پراپ اندازه گیری کرد. زمانی که جریان از طریق یک رسانا باعث ایجاد میدان مغناطیسی می شود کلمپ متر می تواند. آن جریان را اندازه گیری کند و میزان خوانده شده مر بوطه را به صورت (آمپر) نمایش دهد. کلمپ آمپرمتر جریان را قطع نمی کند و اجازه می دهد تا تکنسین ها اندازه گیری سریع و مطمئنی را انجام دهند.

چرا استفاده از کلمپ  TRMS  بهتر است؟

کلمپ TRMS  جهت اندازه گیری جریان AC  (جریان متناوب) بسیار دقیق هستند. زمانی که جریان  AC مورد اندازه گیری به صورت نا منظم و نا متناوب باشد، استفاده از کلمپ TRMS ضروری است. بسیاری از دستگاهای بدون TRMS میزان AC متوسط را اندازه گیری می کنند و بنا براین برای اندازه گیری دقیق مناسب نیستند.

کاربرد کلمپ آمپر متر TRMS  کجاست؟

  • تکنسین های برق صنعتی و قدرت
  • سوپر وایزر ها و تکنسین ها تعمیر و نگهداری ساختمان ها
  • واحد تاسیسات الکتریکی کارخانجات و سازمان ها و هتل ها
  • پیمانکاران برق، مهندسان و متخصصان در زمینه الکترونیک
  • تکنسین ها دستگاه های خودکار هواپیما و سیستم ها ی تولید برق و تجهیزات پشتیبانی زمینی

کلمپ آمپرمتربا قابلیت DMM (مولتی متر)

این مولتی کلمپ ها علاوه بر اندازه گیری جریان، قابلیت نمایش و اندازه گیری ولت ، اهم ، دما و فرکانس را نیز داراست.
کلمپ آمپرمترهائی مولتی فانکشن هستند در این زمینه وسیله خوبی برای تکنسین ها, مهندسان و پیمانکاران می باشد.

اهمیت IR ترمومترهاروی کلمپ مترها چیست؟

در مناطقی که جریانهای بالا وجود دارد ایمنی مهمترین اصل است. به وسیله IR ترمومتری که دقیقا درون کلمپ آمپر متر قرار دارد تکنسین ها می توانند سریعا و با ایمنی کافی بدون تماس با سطح کابل و یا ترمینال و فیوزها و کنتاکتورها و سایر قطعاتی که به علت عبور جریان اضافی، به حرارت بالای رسیده اند، که با چشم قابل دید نیست سریع و با فاصله زیاد حرارت آن قطعه را اندازه گیری کند و از صحت عملکرد آن قبل از بروز هرگونه حادثه ای، مطمئن شوند.
این کلمپ آمپرمتر ها در مدل های مختلف قابلیت اندازه گیری جریان متناوب AC و مستقیم DC را در جریان های خیلی کم در حد میکرو آمپر با دقت بالا و همچنین جریان های بالا تا 3000 آمپر را دارا می باشند.
در جریان های بالا به دلیل قطر بالای کابل ها از کلمپ های فلکسی بل استفاده شده است که به صورت کابل یک تکه دوره کابل حلقه می شوند.
تمامی کلمپ های موجود همگی علاوه بر اندازه گیری جریان به وسیله کلمپ دقیقا یک مولتی متر نیز در قبل خود جای داده اند. که امکاناتی نیز اندازه گیری ولتاژ متناوب و مستقیم، اندازه گیری مقاومت، اندازه گیری خازن، اندازه گیری دما، تست دیود، ردیاب برق و در بعضی مدل ها امکان نمایش توان اکتیو، راکتیو و ظاهری نیز مقدور می باشد که کاربر را از به همراه داشتن چندین دستگاه بی نیاز می کند.
پارامتر دیگری که انحصارا بروی محصولات کمپانی EXTECH نصب شده ماژول بولوتوث می باشد از آنجا که دوربین های ترمویژن کاربرد ویژه ای در صنعت برق یافته اند در زمان هایی که با این دستگاه ها تصاویر کابل ها بررسی می شود با استفاده از کلمپ هایی که امکان ارسال اطلاعات از طریق بلوتوث را دارا می باشند هنگام تصویر برداری حرارتی با ترمویژن در زمان ذخیره عکس یا فیلم امکان ثبت میزان جریان و دیگر پارامتر های آن تصویر بروی تصویر حرارتی مقدور می شود که درجای خود بسیار اهمیت دارد و در بررسی های بعدی علاوه بر بررسی تصویر حرارتی کابل ها میزان دقیق جریان و دیگر پارامتر ها در زمان تصویر برداری میسر می شود.

لازرتل

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی