چه متر لیزری بخرم ؟

 چه متر لیزری بخرم ؟

تاريخ : ۱۳۹۱/۷/۲۲

چه متر لیزری بخرم؟

برای اندازه گیری فاصله با لیزر، روشهای مختلفی وجود دارد که معروفترین آنها روش «زمان پرواز لیزر پالسی » است که شباهت ذاتی به روشهای "زمان پرواز" مورد استفاده در فیزیک دارد ، با این تفاوت که بجای نوترون یا یون می خواهیم سرعت فوتون را اندازه گیری نماییم. از همین تفاوت ساده، می توان نتیجه گرفت که در فاصله یابی لیزری با زمانهای بسیار کوتاهی سر و کار داریم. به این روش در اصطلاح «رادار لیزری   TOF» نیز گفته می شود و کاربردهای متعددی در صنعت، امور نظامی و فضانوردی، هواشناسی، کنترل ترافیک، نقشه برداری معمولی و سه بعدی و ... دارد. 
اساس کار اینه که یک پالس لیزر ایجاد شده و به مانع مورد نظر که می خواهیم فاصله آنرا اندازه بگیریم برخورد می کند و منعکس می شد. با یک مدار بسیار دقیق زمانسنج، که باید در حد چند ده پیکوثانیه دقت اندازه گیری داشته باشد می شود فاصله رو دقیقا اندازه گرفت.
سرعت سنج های لیزری پلیس راه که اصطلاحا "لیزر گان" گفته می شه هم اینطوری کار می کنند، با این تفاوت که برای سنجش سرعت خودرو باید چند بار پالس فرستاده بشه تا فاصله لحظه به لحظه خودرو از دوربین حساب بشه. سرعت جسم هم از تقسیم فاصله به زمان بدست میاد. البته در عمل یک سری پالس ارسال و دریافت می شه که خطای اندازه گیری رو کاهش بده.
متر لیزری کنونی قابلیت های فراوانی در خود جای داده اند مانند اندازه گیری با دقت یک میلی متر، اندازه گیری مساحت و حجم، اندازه گیری پیوسته، حافظه داخلی، اندازه گیری شیب، دوربین تصویر برداری رنگی با قابلیت زوم برای دیدن مکان های بیش از 100 متر تا 5کیلومتر ، ... که به برخی از این امکانات در زیر اشاره می کنیم.
آیا تا به حال پیش آمده است که بخواهید ارتفاع یک ساختمان را که در برابر آن ایستاده اید به تنهایی یا بدون رفتن به بالای ساختمان اندازه گیری کنید و یا به سرعت و به سادگی شیب شیروانی را محاسبه کنید.
در این مقاله سعی شده برخی از قابلیت های متر لیزری را معرفی کنیم.

محاسبه انواع فیثاغورث

 فیثاغورث ساده:
اندازه گیری فواصلی که بصورت مستقیم قابل محاسبه نیست، می توان بسادگی با محاسبه دو ضلع، ضلع سوم را محاسبه کرد. مثلا می توان برای اندازه گیری ارتفاع یک ساختمان یا دکل مخابراتی در پایین ساختمان بایستید و با استفاده از رابطه فیثاغورث و ثابت نگه داشتن متر به راحتی ارتفاع را به روش زیر بدست آورد.
ابتدا لیزر متر را روی بالا ترین ارتفاع ساختمان قرار داده و اولین عدد را اندازه گیری می کنید سپس متر را هم سطح زمین طوری قرار دهید تا نقطه لیزر در ابتدای ارتفاع ساختمان قرار گرفته شود با اندازه گیری این مقدار، دستگاه ارتفاع ساختمان را به شما نشان می دهد.
فیثاغورث ترکیبی: برای اندازه گیری بخشی از یک ارتفاع
فیثاغورت دوبل: مناسب برای مکان هایی که به جهت عدم دسترسی و یا وجود مانع، امکان اندازه گیری پیوسته وجود ندارد. 
اندازه گیری ذوزنقه ای: مناسب جهت محاسبه سقف های شیب دار
اندازه گیری ممیزری: (زمین پیمایی) مناسب جهت فاصله های یکسان در طول یک خط
کارکرد حداقل و حد اکثر: محاسبه حداقل و حداکثر فاصله بین دو نقطه و بصورت ترکیبی با تمامی عملکردها.

لازرتل

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی