چه متر لیزری بخرم ؟

تاريخ : ۱۳۹۱/۷/۲۲

چه متر لیزری بخرم؟

برای اندازه گیری فاصله با لیزر، روشهای مختلفی وجود دارد که معروفترین آن ها روش «زمان پرواز لیزر پالسی» است که شباهت ذاتی به روشهای "زمان پرواز" مورد استفاده در فیزیک دارد ، با این تفاوت که بجای نوترون یا یون می خواهیم سرعت فوتون را اندازه گیری نماییم. از همین تفاوت ساده، می توان نتیجه گرفت که در فاصله یابی لیزری با زمانهای بسیار کوتاهی سر و کار داریم. به این روش در اصطلاح «رادار لیزری TOF» نیز گفته می شود و کاربردهای متعددی در صنعت، امور نظامی و فضانوردی، هواشناسی، کنترل ترافیک، نقشه برداری معمولی و سه بعدی و ... دارد. 
اساس کار اینه که یک پالس لیزر ایجاد شده و به مانع مورد نظر که می خواهیم فاصله آنرا اندازه بگیریم برخورد می کند و منعکس می شد. با یک مدار بسیار دقیق زمانسنج، که باید در حد چند ده پیکوثانیه دقت اندازه گیری داشته باشد می شود فاصله رو دقیقا اندازه گرفت.
سرعت سنج های لیزری پلیس راه که اصطلاحا "لیزر گان" گفته می شه هم اینطوری کار می کنند، با این تفاوت که برای سنجش سرعت خودرو باید چند بار پالس فرستاده بشه تا فاصله لحظه به لحظه خودرو از دوربین حساب بشه. سرعت جسم هم از تقسیم فاصله به زمان بدست میاد. البته در عمل یک سری پالس ارسال و دریافت می شه که خطای اندازه گیری رو کاهش بده.
متر لیزری کنونی قابلیت های فراوانی در خود جای داده اند مانند اندازه گیری با دقت یک میلی متر، اندازه گیری مساحت و حجم، اندازه گیری پیوسته، حافظه داخلی، اندازه گیری شیب، دوربین تصویر برداری رنگی با قابلیت زوم برای دیدن مکان های بیش از 100 متر تا 5کیلومتر ، ... که به برخی از این امکانات در زیر اشاره می کنیم.
آیا تا به حال پیش آمده است که بخواهید ارتفاع یک ساختمان را که در برابر آن ایستاده اید به تنهایی یا بدون رفتن به بالای ساختمان اندازه گیری کنید و یا به سرعت و به سادگی شیب شیروانی را محاسبه کنید.
در این مقاله سعی شده برخی از قابلیت های متر لیزری را معرفی کنیم.

محاسبه انواع فیثاغورث

 فیثاغورث ساده:
اندازه گیری فواصلی که بصورت مستقیم قابل محاسبه نیست، می توان بسادگی با محاسبه دو ضلع، ضلع سوم را محاسبه کرد. مثلا می توان برای اندازه گیری ارتفاع یک ساختمان یا دکل مخابراتی در پایین ساختمان بایستید و با استفاده از رابطه فیثاغورث و ثابت نگه داشتن متر به راحتی ارتفاع را به روش زیر بدست آورد.
ابتدا لیزر متر را روی بالا ترین ارتفاع ساختمان قرار داده و اولین عدد را اندازه گیری می کنید سپس متر را هم سطح زمین طوری قرار دهید تا نقطه لیزر در ابتدای ارتفاع ساختمان قرار گرفته شود با اندازه گیری این مقدار، دستگاه ارتفاع ساختمان را به شما نشان می دهد.
فیثاغورث ترکیبی: برای اندازه گیری بخشی از یک ارتفاع
فیثاغورت دوبل: مناسب برای مکان هایی که به جهت عدم دسترسی و یا وجود مانع، امکان اندازه گیری پیوسته وجود ندارد. 
اندازه گیری ذوزنقه ای: مناسب جهت محاسبه سقف های شیب دار
اندازه گیری ممیزری: (زمین پیمایی) مناسب جهت فاصله های یکسان در طول یک خط
کارکرد حداقل و حد اکثر: محاسبه حداقل و حداکثر فاصله بین دو نقطه و بصورت ترکیبی با تمامی عملکردها.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018