دلایل خرابی الکتروموتورها

تاريخ : ۱۴۰۱/۶/۳۰

 دلایل خرابی الکتروموتورها

 ما در این آموزش که توسط شرکت بهروز منتشر شده  دلایل خرابی الکتروموتور ها را بررسی می کنیم .برای دانلود مقاله بر روی لینک انتهایی مقاله کلیک کنید. 

از دلایل آسیب و خرابی موتور های الکتریکی، خرابی مربوط به بلبرینگ ها و یاتاقان ها می باشد. که شامل عدم روغن کاری منظم وکافی، گریس کاری بیش ازحد، استفاده از روغن ویاگریس غیر استاندارد ونامناسب سیستم ، عدم هم محوری یا هم راستایی، اضافه بار شفت، لرزش وارتعاش، گرمای بیش از حد موتور، ولتاژشفت می باشد. این موارد 51 درصد از خرابی های موتورهای الکتریکی را در بر می گیرد. از دیگر دلایل آسیب که 16 درصد خراب ها را شامل می شود، خرابی های مربوط به سیم پیچ استاتور موتور می باشد. شامل گرمای بیش از حد، اضافه بار، ولتاژ های گذرا ، ولتاژ های غیر بالانس ومتقارن ، هارمونیکها می شود. و 16 درصد هم مربوط به عوامل خارجی نظیر دمای کار استاندارد موتور، رطوبت محیط، آلودگی محیط، دمای محیط است. و از دیگر عوامل خرابی مربوط به رتور و کوپلینگ شفت است. از دستگاه های اندازه گیری جهت تست و عیب یابی الکتروموتور ها می توان به  آمپر متر کلمپی فلوک مدل FLUKE 381 ، پاور آنالایزر فلوک مدل FLUKE 434 II، پاور آنالایز هیوکی مدل PQ3198 و... می توان نام برد. 

 

 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018