تستر های الکتریکی

 تستر های الکتریکی

تاريخ : ۱۳۹۱/۷/۲۲

تستر های الکتریکی و انواع آن

تستر های الکتریکی دسته ای از محصولات هستند که می توانند ولتاژ و یا جریان موجود را بسیار سریع و آسان تشخیص دهند. تستر های الکتریکی دستی و ارگونومیک هستند و به کاربر اجازه می دهند بسیار ایمن الکتروسیته دستگاه مورد آزمایش اندازه گیری کند. تستر های الکتریکی می توانند جریان  AC را به تنهایی، جریان DC را به تنهایی و یا هر دو را با هم اندازه گیری کنند. بعضی از تستر ها می تواند اتصال و یا فاز را اندازه گیری کنند.

تستر اللکتریکی چیست؟ 

تستر های الکتریکی تماسی و غیر تماسی

تستر تماسی همانطورکه از نامش پیداست دارای یک پراپ می باشد که به صورت فیزیکی می بایستی جهت اندازه گیری جریان در تماس با سیگنال باشند. تستر های غیر تماسی جریان را القائی اندازه گیری می کنند و نیازی به پراپ جهت اندازه گیری ندارند.

تستر های الکتریکی AC و DC

بیشتر تستر ها جریان AC را اندازه گیری می کنند. جریان متناوب AC جریانی است که که از نیروگاههای تولید برق به خانه ها, شرکت ها و کارخانجات انتقال می یابد. جریان DC (جریان مستقیم ) جهت اندازه گیری ولتاژ های پایین ابداع شده اند و همراه با مدار باطری هستند.

تستر های الکتریکی چگونه کار می کنند؟

تستر های الکتریکی ولتاژ موجود در جریان خروجی برق استریپ, برق لامپ ها، سوئیچ ها یا هر مکان دیگر که الکترسیته وجود دارد را اندازه گیری می کند. کاربر، دستگاه را در نزدیکی جسم در حال تست (اگر تماسی باشد ) قرار می دهد و مقدار اندازه گیری شده هم به صورت تصویری و هم به صورت صوتی و یا هر دو حالت می تواند اعلام شود.
اگر دستگاه صوتی باشد دارای تنظیمات است که با افزایش مقدار الکترسیته صدای دستگاه هم بالا تر می رود و مقدار را اعلام می کند. دستگاهی که به صورت تصویری است دارای یک چراغ LED ساده است و یا شامل ارقام کامل و نمودار می باشد.

نکاتی در مورد تنظیم حساسیت

این تنظیم حساسیت به کاربر اجازه می دهد که به وسیله کاهش میزان خطا، میزان دقیقی را به دست آورد.  تشخیص اشتباه زمانی رخ می دهد که میزان زیادی الکترسیته وجود دارد این امر می تواند کاربر را سر در گم کند. با تنظیم حساسیت دستگاه میزان اشتباهات و خطاها ی آزاد شده به حداقل میزان می رسد.

لازرتل

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی