تستر های الکتریکی

تاريخ : ۱۳۹۱/۷/۲۲

تستر های الکتریکی و انواع آن

تستر های الکتریکی دسته ای از محصولات هستند که می توانند ولتاژ و یا جریان موجود را بسیار سریع و آسان تشخیص دهند. تستر های الکتریکی دستی و ارگونومیک هستند و به کاربر اجازه می دهند بسیار ایمن الکتروسیته دستگاه مورد آزمایش اندازه گیری کند. تستر های الکتریکی می توانند جریان  AC را به تنهایی، جریان DC را به تنهایی و یا هر دو را با هم اندازه گیری کنند. بعضی از تستر ها می تواند اتصال و یا فاز را اندازه گیری کنند.

تستر اللکتریکی چیست؟ 

تستر های الکتریکی تماسی و غیر تماسی

تستر تماسی همانطورکه از نامش پیداست دارای یک پراپ می باشد که به صورت فیزیکی می بایستی جهت اندازه گیری جریان در تماس با سیگنال باشند. تستر های غیر تماسی جریان را القائی اندازه گیری می کنند و نیازی به پراپ جهت اندازه گیری ندارند.

تستر های الکتریکی AC و DC

بیشتر تستر ها جریان AC را اندازه گیری می کنند. جریان متناوب AC جریانی است که که از نیروگاههای تولید برق به خانه ها, شرکت ها و کارخانجات انتقال می یابد. جریان DC (جریان مستقیم ) جهت اندازه گیری ولتاژ های پایین ابداع شده اند و همراه با مدار باطری هستند.

تستر های الکتریکی چگونه کار می کنند؟

تستر های الکتریکی ولتاژ موجود در جریان خروجی برق استریپ, برق لامپ ها، سوئیچ ها یا هر مکان دیگر که الکترسیته وجود دارد را اندازه گیری می کند. کاربر، دستگاه را در نزدیکی جسم در حال تست (اگر تماسی باشد ) قرار می دهد و مقدار اندازه گیری شده هم به صورت تصویری و هم به صورت صوتی و یا هر دو حالت می تواند اعلام شود.
اگر دستگاه صوتی باشد دارای تنظیمات است که با افزایش مقدار الکترسیته صدای دستگاه هم بالا تر می رود و مقدار را اعلام می کند. دستگاهی که به صورت تصویری است دارای یک چراغ LED ساده است و یا شامل ارقام کامل و نمودار می باشد.

نکاتی در مورد تنظیم حساسیت

این تنظیم حساسیت به کاربر اجازه می دهد که به وسیله کاهش میزان خطا، میزان دقیقی را به دست آورد.  تشخیص اشتباه زمانی رخ می دهد که میزان زیادی الکترسیته وجود دارد این امر می تواند کاربر را سر در گم کند. با تنظیم حساسیت دستگاه میزان اشتباهات و خطاها ی آزاد شده به حداقل میزان می رسد.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018