موارد استفاده سنکروسکوب و مزایای آن

تاريخ : ۱۳۹۱/۹/۲۱

 موارد استفاده سنکروسکوب و مزایای آن

استفاده از مولدهای برق بصورت موازی بدلیل مزایای آن همواره مورد توجه بوده است ولیکن بدلیل پیچیدگی های فنی و هزینه های ریالی تا پیش از این بیشتر در ارتباط با مولدهای با قدرتهای بالا از آن استفاده می شد.
در گذشته بدلیل محدودیتهای پیشرفت تکنولوژی و نبودن لوازم و ابزار جدید (که عمدتا بر مبنای سیستم های میکروپروسسوری عرضه شده است مانند دستگاه سنکروسکوب)، مشکلاتی وجود داشته که به برخی از آنها اشاره می گردد:
• هزینه ساخت تابلوهای کنترل و اجزا آن بسیار گران و فضای مورد نیاز آن زیاد بوده است.
• بدلیل تعدد اجزا نصب سیستم دارای پیچیدگی زیاد بوده و هزینه و زمان زیادی دارد که یکی از اجزا اصلی تابلو  در همه حال سنکروسکوب است.
• بدلیل کیفیت عملکرد دیزل ها و ژنراتورها و عناصر کنترلی سیستم امکان تنظیم دور، تنظیم ولتاژ، پخش بار و سنکرون نمودن آنها بسادگی امکان پذیر نمی گردید. 

مزایای مولدهای برق موازی

برخی از قابلیت های مربوط به موازی کردن مولدهای برق شامل افزایش قابلیت اطمینان مجموعه، قابلیت توسعه، انعطاف پذیری بیشتر، نگهداری و سرویس آسانتر و بهینه نمودن هزینه ها می باشد.

قابلیت اطمینان

مفهوم جایگزینی در موازی نمودن مولدهای برق موجب ایجاد قابلیت اطمینان بالا در کاربردهای مهم و حساس می باشد. برای مثال اگر قابلیت اطمینان یک دستگاه دیزل ژنراتور را 98% در نظر بگیریم در صورت استفاده از N+1 دستگاه قابلیت اطمینان 99.96% و در صورت استفاده از N+2 دستگاه قابلیت اطمینان 99.999% خواهد بود. N تعداد دستگاه های موازی با توان معادل دیزل ژنراتور اولیه می باشد. در ترکیب بندی موازی در صورتی که یکی از دستگاه ها دچار مشکل فنی شود، بارهای با اولویت زیاد توسط سایر دستگاه ها تامین می گردند. در حالت معمول با توجه اینکه بارهای مصرفی شامل قسمت های با اولویت زیاد و قسمت های با اولویت کم می باشند بدون اضافه نمودن هزینه ناشی از خرید دیزل ژنراتورهای اضافی برای جایگزین نمودن می توان با منظور نمودن مفهوم اولویت قابلیت اطمینان تامین بار را بالا برد.

قابلیت توسعه

در هنگام برآورد قدرت معمولا در نظر گرفتن مسائل ناشی از توسعه در آینده کار بسیار دشواری می باشد. در صورتی که مسئله توسعه آتی بیش از اندازه مورد توجه قرار گیرد این امر موجب سرمایه گذاری اولیه زیادی خواهد شد و در صورتی که این امر مورد توجه قرار نگیرد در آینده هزینه های تعویض دستگاه بسیار گران خواهد شد. در موازی نمودن مولدهای برق امکان توسعه آتی در هر مرحله وجود دارد.

انعطاف پذیری

استفاده از چند دستگاه دیزل ژنراتور موازی امکان حمل و نقل آسانتر و چیدمان با انعطاف پذیری بیشتری را در محل نصب دارد و هنگام نصب در طبقات نیز امکان توزیع بار در محدوده بزرگتری را محیا می نماید. بار مصرفی یک دستگاه بزرگ می بایستی از 30% توان نامی آن کمتر نباشد در حین استفاده از یک دستگاه بزرگ و در شرایط کم باری نیاز به دستگاههای بار مصنوعی و یا خاموش کردن دستگاه جهت جلوگیری از بروز صدمه به آن می باشد که این مورد در ارتباط با مولدهای برق موازی از طریق خاموش کردن اتوماتیک یک و یا چند دستگاه صورت می پذیرد و نهایتا منجر به کم شدن استهلاک کل سیستم می شود.
سرویس و نگهداری
هنگام استفاده از چند دستگاه موازی در هر زمان امکان خارج نمودن یک یا چند دستگاه جهت انجام سرویس و تعمیرات احتمالی بدون ایجاد وقفه در تامین بارهای با اولویت زیاد وجود دارد. این قابلیت باعث زیاد شدن قابلیت اطمینان و کم شدن هزینه های ناشی از تامین برق جایگزین در هنگام سرویس دستگاهها می گردد. که جهت انجام پارالل موارد فوق حتما نیاز به سنکروسکوب است.

کیفیت بالا و قیمت تمام شده بهینه

کیفیت بالا و قیمت تمام شده بهینه دیزلهای مورد استفاده در دیزل ژنراتورهای با قدرتهای 600-300 کیلووات معمولا بدلیل کاربرد در ماشین آلات نقلیه و ماشین آلات صنعتی معمولا در تعداد زیادی تولید می شوند. بدلیل تولید زیاد و شرایط رقابتی سازندگان این دیزل ها دارای کیفیت بالا و قیمت تمام شده بهینه و دارای حداقل هزینه های سرویس و نگهداری در آینده می باشند.

عملکرد مولدهای برق

عملکرد مولدهای برق موازی با برق شهر بشرح ذیل است :
در این حالت در صورت بروز مشکل در شبکه برق شهر مولدهای برق موازی وارد مدار می شوند و برق مصرفی را تامین می نمایند. در صورتی که برق شهر مجددا وصل شود ابتدا مولدهای برق و برق شهر موازی می شوند و سپس مولدهای برق موازی از سیستم خارج می شوند، بنابراین از دید مصرف کننده فقط یکبار قطع برق هنگام رفتن برق شهر دیده می شود و بازگشت برق شهر حس نمی شود.

1. عملکرد مولدهای برق موازی بهمراه برق شهر- دائم کار:

در این حالت برق مصرفی توسط مولدهای برق موازی و برق شهر هر کدام به میزان تعریف شده و همزمان صورت می پذیرد.

2. عملکرد مولدهای برق موازی به همراه برق شهر- پیک بار:

در این حالت برق مصرفی توسط برق شهر تامین می گردد اما در هنگام اوج بار که در زمان مشخص و یا با شرایط بار مصرفی مشخص تعیین می گردد مولدهای برق موازی جهت جبران کسری آن وارد سیستم می شوند. 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018