هات وایر

دستگاهی است که سرعت باد را اندازه گیری می کند و توسط  بادسنج هات وایر از طریق انتقال گرما بین محیط و سنسور مقاومتی دستگاه، انجام می گیرد. سنسور هات وایر شامل دسته و یک میله آنتن مانند می باشد که تا طول 2 متر باز شده و به نقاط خارج از دسترس  در مخازن و سیستم های تهویه جهت اندازه گیری سرعت جریان، دما وفلوی هوا هدایت می شود.
هات وایر یا سیم داغ (Hot Wire) یکی از وسایل اندازه گیری سرعت جریان سیالات است که اغلب در کارهای تحقیقاتی و در علوم هوا و فضا، هواشناسی، هیدرولیک و دریانوردی به منظور مطالعه تغییرات سریع شرایط جریان به کار برده می شود. ممکن است در برخی سایت ها و منابع نیز به هات وایر تحت عنوان بادسنج گفته باشند که برای اندازه گیری مجاری تهویه مطبوع و سایر منافذ کوچک از آن استفاده می شود. در سرعت های خیلی کم باد، می توان از دماسنج استفاده کرد. ولی به طور کلی هات وایر ابزاری است که قابلیت اندازه گیری با پروب تلسکوپی برای مجراهای هوا را دارد. هات وایر در کنار سایر دستگاه های اندازه گیری دیگر مانند پروب، لیزر داپلر می تواند مورد استفاده در اندازه گیری سرعت لحظه ای جریان قرار گیرد. 

 

مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یک اندازه گیر خوب است.
  • دارای دقت بالا در عملکرد، در جریان های آشفته
  • دقت بالا و قابلیت مناسب آن در محاسبه نواسات جریان می توان وجه تمایز آن از سایر وسایل اندازه گیری باشد.
  • از طرفی وات وایر ها معایبی هم دارند که عبارتند از:
  • قیمت بالا
  • نیاز به کالیبراسیون
  • ظرافت و حساسیت زیاد

در ضمن دقت نتایج برداشت شده از این وسیله در جریان های آشفته نیاز به تخصص کاربر در تشخیص ابعاد سه گانه نوسانات جریان نسبت به بردار معادل مسیر جریان دارد. به عبارت دیگر هات وایر وسیله ای است بسیار حرفه ای و برداشت نتایج از آن مستلزم دانش کافی و وجود فرد متخصص است.

 


جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
سرعت سنج هات وایر کیمو KIMO VT50

سرعت سنج هات وایر کیمو KIMO VT50

تماس بگیرید
021-33940961-2 
سرعت سنج هات وایر کیمو VT 110

سرعت سنج هات وایر کیمو VT 110

تماس بگیرید
021-33940961-2 
هات وایر Marmonix  man-740

هات وایر Marmonix man-740

تماس بگیرید
021-33940961-2 
مینی جریان سنج هوا مدل AZ8905

مینی جریان سنج هوا مدل AZ8905

تماس بگیرید
021-33940961-2 
هات وایر تس مدل TES 1340

هات وایر تس مدل TES 1340

تماس بگیرید
021-33940961-2 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018