هات وایر

دستگاهی است که سرعت باد را اندازه گیری می کند و توسط  بادسنج هات وایر از طریق انتقال گرما بین محیط و سنسور مقاومتی دستگاه، انجام می گیرد. سنسور هات وایر شامل دسته و یک میله آنتن مانند می باشد که تا طول 2 متر باز شده و به نقاط خارج از دسترس  در مخازن و سیستم های تهویه جهت اندازه گیری سرعت جریان، دما وفلوی هوا هدایت می شود.
هات وایر یا سیم داغ (Hot Wire) یکی از وسایل اندازه گیری سرعت جریان سیالات است که اغلب در کارهای تحقیقاتی و در علوم هوا و فضا، هواشناسی، هیدرولیک و دریانوردی به منظور مطالعه تغییرات سریع شرایط جریان به کار برده می شود. ممکن است در برخی سایت ها و منابع نیز به هات وایر تحت عنوان بادسنج گفته باشند که برای اندازه گیری مجاری تهویه مطبوع و سایر منافذ کوچک از آن استفاده می شود. در سرعت های خیلی کم باد، می توان از دماسنج استفاده کرد. ولی به طور کلی هات وایر ابزاری است که قابلیت اندازه گیری با پروب تلسکوپی برای مجراهای هوا را دارد. هات وایر در کنار سایر دستگاه های اندازه گیری دیگر مانند پروب، لیزر داپلر می تواند مورد استفاده در اندازه گیری سرعت لحظه ای جریان قرار گیرد. 

 

مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یک اندازه گیر خوب است.
 • دارای دقت بالا در عملکرد، در جریان های آشفته
 • دقت بالا و قابلیت مناسب آن در محاسبه نواسات جریان می توان وجه تمایز آن از سایر وسایل اندازه گیری باشد.
 • از طرفی وات وایر ها معایبی هم دارند که عبارتند از:
 • قیمت بالا
 • نیاز به کالیبراسیون
 • ظرافت و حساسیت زیاد

در ضمن دقت نتایج برداشت شده از این وسیله در جریان های آشفته نیاز به تخصص کاربر در تشخیص ابعاد سه گانه نوسانات جریان نسبت به بردار معادل مسیر جریان دارد. به عبارت دیگر هات وایر وسیله ای است بسیار حرفه ای و برداشت نتایج از آن مستلزم دانش کافی و وجود فرد متخصص است.

 


جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
مینی جریان سنج هوا مدل AZ8905

مینی جریان سنج هوا مدل AZ8905

قیمت : ۱۴,۵۰۰,۰۰۰   تومان 14,900,000 تومان
021-33940961-2
 
سرعت سنج هات وایر کیمو VT 110

سرعت سنج هات وایر کیمو VT 110

تماس بگیرید
021-33940961-2
 
سرعت سنج هات وایر کیمو KIMO VT50

سرعت سنج هات وایر کیمو KIMO VT50

تماس بگیرید
021-33940961-2
 
هات وایر Marmonix man-740

هات وایر Marmonix man-740

تماس بگیرید
021-33940961-2
 
هات وایر تس مدل TES 1340

هات وایر تس مدل TES 1340

تماس بگیرید
021-33940961-2
 

  مقالات و کتب علمی

شیمیکال      
اخبار      
 
 
      راهنمای مشتری
 
       ارسال سفارش و پیگیری تیپاکس
       شیوه های پرداخت

        خدمات مشتری

         آموزش 
         تضمین اصالت و بهترین قیمت کالا
         رویه های بازگرداندن کالا و وجه 

  از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

  facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
   
    
   
  Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
  بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
  بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
  MySupپشتیبانی