مجله برق و فناوری بهروز

  روش جدید افزایش بازده در فناوری سلول های خورشیدی

سلول‌های خورشیدی پروسکایتی (Perovskite) از ترکیب مولکول‌های آلی و مواد معدنی تشکیل شده‌اند که همانند سلول‌های خورشیدی متداول از جنس سیلیکون، نور خورشید را دریافت و به الکتریسیته تبدیل می‌کنند. با این حال، ساخت وسیله‌های فتوولتائیک پروسکایتی راحت‌تر و ارزان‌تر است و برخلاف سلول‌های سیلیکونی، می‌توان آن‌ها را بر بسترهای انعطاف‌پذیر ساخت. اولین نمونه از سلول‌های خورشیدی پروسکایتی سال بعد وارد بازار خواهد شد و گفته می‌شود که قادر است ۲۰ درصد از انرژی خورشید را جذب کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲  : تاريخ

  تشخیص ورم پستان یا غده پستانی در دام

واژه ورم پستان به التهاب غده پستانی بدون توجه بعلت آن اطلاق می شود كه بوسیله تغییرات فیزیكی شیمیائی و معمولا میكروبی شیر و همچنین تغییرات حاصل از بیماری در بافت غده پستانی مشخص می شود. مهمترین تغییراتی كه در شیر ایجاد می شود

۱۳۹۴/۳/۲۳  : تاريخ

  خدمات تست های غيرمخرب استاندارد و پیشرفته

خدمات تست های غیرمخرب استاندارد و پیشرفته (Standard and Advanced NDT Services) تست های غیرمخرب (NDT) بخش حیاتی را در تولید، كنترل كیفیت و مدیریت عمر مجتمع های صنعتی ایفا می كند. تست های غیرمخرب در حوزه وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می

۱۳۹۳/۸/۳  : تاريخ

  کاربردهای انرژی هسته ای

وقتی که صحبت از مفهوم انرژی به میان می‌آید، نمونه‌های آشنای انرژی مثل انرژی گرمایی، نور و یا انرژی مکانیکی و الکتریکی در شهودمان مرور می‌شود. اگر ما انرژی هسته‌ای و امکاناتی که این انرژی در اختیارش قرار می‌دهد، آشنا ‌شویم، شیفته آن خواهیم شد.

۱۳۹۳/۶/۲۲  : تاريخ

  متر هوشمند با قابلیت سنجش مصرف برق

محققان آمریکایی متر هوشمند بی‌سیمی طراحی کرده اند که میزان مصرف برق دستگاه های مختلف را اندازه گیری کرده و به کاهش هزینه برق مصرفی کمک می کند.

۱۳۹۳/۶/۹  : تاريخ

  تجهیزات بهداشت حرفه ای

بهداشت حرفه‌ای Occupational Health یا سلامت شغلی یا سلامت کار شاخه‌ای است ازعلم بهداشت وعبارتست از شناسائی ، ارزیابی و کنترل عوامل زیان آور موجود در محیط کار به همراه یک سری مراقبت های بهداشتی درمانی به منظور سالم سازی محیط کار و حفظ سلامت نیروی کار .بهداشت حرفه‌ای را می‌توان به طور خلاصه علم و هنر تامین سلامت در محیط‌های شغلی تعریف کرد

۱۳۹۳/۴/۱۸  : تاريخ

  شیر برقی و سلونوئید ولو چیست؟

شیرها طراحی ، ساخته و تولید می‌شوند که در صنعت و خانه به کار می‌روند. شیرآلات به گروه شیرهایی گفته می شود که خود بنا به کاربرد، نحوه کارکرد یا شکل آن به زیرگروه های مختلف دسته بندی می‌شود.

۱۳۹۳/۴/۱  : تاريخ

  آزمون های غیر مخرب

يكي از روش های تشخيص ناپيوستگی ها ياعيوب سطحي در فلزات، بازرسي PT يا مايع نافذ مي باشد. بازرسي به روش PT يكي از معمول ترين روش های آزمايش های غيرمخرب بشمار می آيد

۱۳۹۳/۳/۱۲  : تاريخ

  قوانین و دستور العمل های نظارت بهداشتی طیور

کلیه گله های طیور پرورشی باید ظرف مدت 48 ساعت قبل از بارگیری توسط دکتر دامپزشک مسئول فنی بهداشتی مرغداری و یا کارشناسان اداره دامپزشکی محل، مورد معاینه درمانگاهی قرار گرفته و نسبت به صدور گواهی بهداشتی جهت حمل به کشتارگاه (‌با اعتبار حداکثر 5 روز) اقدام شود.

۱۳۹۲/۶/۶  : تاريخ

  ربات مسيرياب (هفت سنسور)

تابحال طرح های زيادی در طبقه بندی ربات ها ارائه شده است كه بيشتر آن ها به بعضي جوانب رفتاری يا فيزيكی ربات توجه داشته اند. ولی طبقه بندی استانداردی در مورد ربات وجود ندارد. با طبقه بندی ربات ها می توان مشخصه هاي آن ها را با هم مقايسه كرد و براي يك كاربرد بخصوص، ربات مناسب را انتخاب كرد.

۱۳۹۱/۹/۷  : تاريخ

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی