رطوبت سنج خاک

روش رطوبت سنجی خاک چطور است ؟ رطوبت سنج خاک چیست ؟ چگونه رطوبت خاک را بسنجیم و بگیریم ؟ روش انعکاس سنجی حوزه زمانی (TDR) چگونه است ؟ رطوبت سنج خاک ارزان قیمت ؟ نمایندگی رطوبت سنج خاک کجاست ؟ اندازه گیری مقدار رطوبت خاک در مطالعات خاک شناسی و آب شناختی بسیار حائز اهمیت می باشد. استفاده از فناوری زمان بازتاب امواج (TDR) برای اندازه گیری رطوبت خاک مطرح شده است. رطوبت خاک به عنوان یک محیط متخلخل را می توان به وسیله دستگاه TDR با استفاده از پالس (طول موج) برگشتی در پروب نصب شده در آن محیط اندازه گیری نمود. از آنجائی که انعکاس موج برگشتی تحت تاثیر محیط و نظام اندازه گیری می باشند، به کارگیری روش ساده و کاربردی می تواند کمک موثری در دستیابی به نتایج مورد نیاز و کاهش هزینه ها را در بر داشته باشد. لذا استفاده از روشی که بتوان رطوبت خاک را در شرایط طبیعی و بدون دست خوردگی با سرعت و دقت بالا به دست آورد، بسیار با اهمیت و کاربردی می باشد. هدف از این مطالعه مقایسه مدل های موجود در بافت های (رسی، لوم رسی، لوم، رس شنی، رس سیلتی) و مقایسه این مدل ها با مدل شبکه عصبی برای اندازه گیری مقدار رطوبت حجمی خاک می باشد. در این پژوهش از مدل شبکه عصبی برای ارتباط بین ضریب دی الکتریک - رطوبت حجمی (Ka-v) با استفاده از عامل های فیزیکی استفاده شد. عامل های چگالی مخصوص ظاهری و مقدار رس بیشترین تاثیر را در شبکه داشتند و شبکه با این دو عامل ورودی، کمترین مقدار RMSE را در بین توپولوژی های بررسی شده نشان داد. نتایج نشان داد که مدل شبکه عصبی بهتر از مدل های بیرچاک و همکاران، دلر، مالیکی و همکاران، والی، تاپ و همکاران با مقدار RMSE کمتر، مقدار رطوبت خاک را پیش بینی می کند. در میان مدل های بررسی شده معادله تاپ، نتایج ضعیف تری نسبت به دیگر مدل ها نشان داد. با استفاده از مدل شبکه عصبی بدون استفاده از واسنجی مخصوص برای هر خاک می توان به نتایج قابل قبولی در اندازه گیری مقدار رطوبت خاک به دست آورد.
شرکت تجهیزات اندازه گیری بهروز بعنوان بزرگ ترین تامین کننده کلیه تجهیزات و دستگاه های تست خاک با قیمتی مناسب آماده عرضه کالا و ارائه خدمات پس از فروش به شما مشتریان عزیز می باشد.  

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
رطوبت سنج خاک جی وون G-WON GMK-OASIS

رطوبت سنج خاک جی وون G-WON GMK-OASIS

تماس بگیرید
021-33940961-2
 

  مقالات و کتب علمی

شیمیکال      
اخبار      
 
 
      راهنمای مشتری
 
       ارسال سفارش و پیگیری تیپاکس
       شیوه های پرداخت

        خدمات مشتری

         آموزش 
         تضمین اصالت و بهترین قیمت کالا
         رویه های بازگرداندن کالا و وجه 

  از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

  facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
   
    
   
  Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
  بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
  بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
  MySupپشتیبانی