ارت سنج کلمپی 

ارت سنج کلمپی اغلب مردم دنبال جواب این سوالات هستند که ارت سنج چیست ؟ و همه جواب ها اینجاست. یا ارت سنج چگونه کار می کند ؟ روش اندازه گیری ارت به چه صورت است ؟  قیمت ارت سنج کلمپی چند است ؟ نماینده ارت سنج کلمپی کجاست؟

ارت سنج کلمپی چیست؟

ارت تستر کلمپی یک دستگاه تخصصی برای اندازه گیری مقاومت زمین است. از مزایای استفاده از ارت سنج کلمپی می توان به استفاده سریع و موثر، ایمنی بالا، امکان اندازه گیری جریان نشتی و عدم نیاز به قطع کردن سیستم زمین اشاره کرد.   

چرا باید از ارت سنج کلمپی استفاده کنیم؟

استفاده از ارت تستر کلمپی یک روش موثر است برای اندازه گیری مقاومت زمین که در وقت به شدت صرفه جویی می کند. زیرا کاربر نیاز به قطع کردن اتصال زمین یا اتصال پراب به زمین را ندارد و به راحتی اندازه گیری خود را انجام می دهد.

نحوه کار با ارت سنج کلمپی؟

این دستگاه براساس قانون اهم کار می کند به این صورت که گیره شامل یک سیم پیچ انتقال است که ولتاژ را اعمال می کند و یک سیم پیچ دریافت کننده که جریان را اندازه گیری می کند. این ابزار یک ولتاژ شناخته شده را به یک مدار کامل اعمال می کند، جریان حاصل را اندازه گیری می کند و مقاومت را محاسبه می کند.

اندازه گیری جریان نشتی

تستر زمین گیره همچنین به اپراتور اجازه می دهد تا جریان نشتی را که از سیستم می گذرد اندازه گیری کند. اگر یک الکترود باید قطع شود، ابزار نشان می‌دهد که آیا الکترود جریان دارد یا نه تا نشان دهد که آیا ادامه کار بی‌خطر است یا خیر.

توضیحات بیشتر

به طور کلی با توجه به اینکه در حفر چاه ارت از صفحات مسی و نمک و یا بنتونیت و موارد مشابه استفاده می شود بعد از مدت زمانی میله و صفحه داخل چاه ضعیف شده و خوردگی بروی پایه چاه ارت ایجاد می شود که این بسیار برای سیستم ارتینگ خطرناک است. همچنین با گذشت زمان با توجه به نوع خاک چاه ارت، رطوبت، وجود نمک در چاه ارت و دمای بالا می توانند مقاومت الکتریکی میله های داخل چاه را بالا برده و به دلیل خورندگی سطح تماس اتصالات را کاهش دهد بنابراین در هنگام راه اندازی اولیه چاه ارت مقاومت بسیار پایین باشد ولی بعد از مدتی و با تغییرات رطوبت و ایجاد خورندگی در میله ها اهم چاه ارت بالا می رود که این عامل سبب آسیب به تجهیزات می شود.
بطور کلی تعریف مقاومت زمین یا سیستم ارت و اتصال سیستم الکتریکی به وسیله یک رابط چه به صورتی مشخص و یا تصادفی به زمین را سیستم زمین گفته می شود. دلیل استفاده از چاه ارت و ارت ارائه یک مسیر امن از بین بردن جریان نشتی و یا جریان رعد برق و تخلیه جریان های ناگهانی استفاده می شود. آژانس ملی حفاظت از آتش سوزی NFPA و موسسه مهندسان برق و الترونیک IEEE توصیه می کنند تا مقاومت چاه ارت کمتر از ۵ اهم باشد. هدف از استفاده از سیستم ارت دستیابی به کمترین مقاومت می باشد که برای اندازه گیری اهم چاه ارت از ارت سنج استفاده می شود.
آموزش و نحوه کار با ارت سنج کلمپی از تخصص های مجموعه بهروز می باشد، برای اندازه گیری اهم چاه ارت به روش کلمپی می بایست موارد زیر رعایت شود. به طور کلی برای اجاره ارت سنج کلمپی و یا خرید ارت سنج کلمپی باید از سیستم ارتینگ اطلاع دقیق داشته باشید. ارت سنج کلمپی برای تک چاه توصیه نمی شود، با توجه به توضیحات ارائه شده در راهنمای کار با ارت سنج کلمپی باید از حداقل دو چاه ارت موازی برای اندازه گیری دقیق بهره برد. نوع سیم اتصال به تابلو ارت و چاه ارت در دقت اندازه گیری با ارت سنج کلمپی اهمیت دارد حتما به این مهم توجه شود. قبل از تست به روش کلمپی از کالیبره ارت سنج مطمئن باشید لذا به وسیله کیت تست کالیبره ارت سنج را انجام دهید حتما قبل از استفاده از ارت سنج و در هنگام روشن کردن دستگاه فک دستگاه بسته باشد تا مرحله کالیبره خودکار انجام شود.
برای خرید برند های مختلف ارت تستر کلمپی مثل ارت سنج کلمپی هیوکی، ارت تستر کلمپی کیوریتسو یا اطلاع از ارت سنج ارزان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018