لامپ

لامپ به صورت کلی منبع روشنایی مصنوعی ساخت بشر است که شامل قطعات مکانیکی و الکترونیکی می باشد. تمام منابع نوری قابل استفاده برای عموم با برق شهری کارکرده و از استاندارد مشخصی دارد. انواع لامپ های تولید شده تا کنون شامل لامپ ال ای دی، لامپ فلورسنت یا لامپ مهتابی ، لامپ هالوژن ... بوده که هر کدام کاربرد مخصوص خود را دارند ولی به صورت کلی لامپ LED به دلیل طول عمر بالا و مصرف کم امروزه جز موارد پردرخواست در کشور می باشد. در هنگام خرید لامپ باید میزان مصرف و شدت روشنایی لامپ و زاویه روشنایی آن توجه کرد .
لامپ ال ای دی 
در دهه اخیر میزان مصرف لامپ ها با توجه به مصرف روز افزون برق در شهر ها اهمیت بسیاری پیدا کرده و خرید لامپ ال ای دی به دلیل مصرف کم ، تنوع رنگ و طول عمر بالا بسیار زیاد شده است به طوری که امروزه برای نورپردازی نیز از این نوع لامپ به صورت گسترده استفاده می شود. به علت گرانی برق در جهان و مصرف کم لامپ ال ای دی در روشنایی منازل ، کارخانه، و نورپردازی هتل، باغ ها و حتی چراغ قوه کاربرد دارند. توزیع نور ساطع شده از ماده فسفری (در مانیتورها) با توزیع نور ناشی از ال‌ای‌دی متفاوت است که باعث می‌شود دمای رنگ تولیدی از زوایای مختلف متفاوت باشد. کیفیت ساخت ال ای دی در طول عمر و پایداری رنگ آن اهمیت زیادی دارید به صورت کلی در صورتی که کیفیت لامپ LED پایین باشد با گذر زمان حرارت رنگ کاهش می یابد که سبب می شود نورپردازی بعد از مدتی جذابیت اولیه خود را از دست بدهد. تفاوت دیگر لامپ ال ای دی و لامپ رشته ای در میان تولید حرارت است که به اتلاف انرژی و افزایش هزینه برق مصرفی می انجامد.
لامپ فلورسنت 
لامپ فلورسنت یا همان لامپ مهتابی یکی از لامپ های با بازدهی خوب بعد از لامپ LED هنوز در کشور در حال استفاده می باشد این نوع لامپ ها از لامپ رشته ای کم مصرف تر بوده و نوردهی بیشتری دارد .داخل این نوع لامپ ها گازی کم فشار وجود داشته دارای قطعات مصرفی مانند استارت و ترانس می باشد ، در هوای سرد و مناطق سرد سیر نوردهی این نوع لامپ ها کاهش می یاد ، تنوع رنگ لامپ مهتابی کم بوده و محدود به چند رنگ محدود می باشد .در ایران لامپ فلورسنت فشرده بنام لامپ کم مصرف شناخته می شود .این نوع لامپ ها در بازه ای زمانی مورد حمایت دولت قرار گرفته شد .

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.
     ☎: 021-33940961 - 051-31774  - 📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت مطعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز می باشد. Copyrights. © 2018 by BTMCO
MySupپشتیبانی