ترموکوپل هد دار میله ای

ترموکوپل ها به دلیل پوشش گستره دمایی بالایی که دارند کاربرد گسترده ای در صنعت دارند. این کاربرد گسترده باعث می شود تا در بعضی مکان ها خطرات ناشی از اتصالات برق یا آسیب های جانی برای تکنسین ها وجود داشته باشد از این رو اتصالات ترموکوپل ها را در یک محفظه قرار می دهند تا خطرات اشاره شده به حداقل برسد به این محفظه که ترموکوپل ها در آن قرار میگیرند هد گفته میشود واین سری ترموکوپل ها را ترموکوپل هد دار می نامند. این هد ها در انواع مواد و اندازه های رزوه موجود هستند. این هد ها در آلومینیوم، چدن، فولاد ضد زنگ، برنج و فولاد نیکل اندود میشوند. ترموکوپل های داخل هد را میتوان با انواع ترموول با طول های مختلف و قطر های متفاوت و نوع اتصال های متنوع ترکیب کرد و در هر جایی از صنعت مورد استفاده قرار داد . این سری از سنسور های دمای صنعتی که به ترموکوپل هددار میله ای در بازار شناخته می شوند قادر می باشند تا از 200-  تا 2000 درجه را مورد سنجش قرار دهند . البته کارشناسان توصیه می کنند برای اندازه گیری دما تا  220 درجه ازسنسور  pt100 و بیشتر از  400 درجه را از ترموکوپل های هددار میله ای استفاده شود .

 انواع ترموکوپل :

 1-ترموکوپل نوعK ( نیکل-کروم/نیکل-آلومل:) نوع  K رایج ترین نوع ترموکوپل است. این نوع ارزان، دقیق، قابل اعتماد و دارای محدوده دمایی گسترده است. محدوده دما:  270- تا  1260 درجه سانتیگراد
 2-ترموکوپل نوع J( آهن/کنستانتان:) نوع  J نیز بسیار رایج است. محدوده دمایی کمتر و طول عمر کمتری در دماهای بالاتر نسبت به نوع  Kدارد. از نظر هزینه و قابلیت اطمینان معادل نوع  K است. محدوده دما : (210- تا 760 درجه سانتی گراد)
 3-ترموکوپل نوعT (مس/کنستانتان:) نوع  Tیک ترموکوپل بسیار پایدار است و اغلب در کاربردهای دمای بسیار پایین مانند کرایوژنیک یا فریزرهای دمای پایین استفاده می شود. محدوده دما : (270- تا 370 درجه سانتی گراد)
 4-ترموکوپل نوعE (نیکل-کروم/کنستانتان:) نوع  E سیگنال قوی تر و دقت بالاتری نسبت به نوع  Kیا نوع  Jدر محدوده دمای متوسط  1000 درجه فارنهایت و پایین تر دارد. محدوده دما : (270- تا 870 درجه سانتی گراد)
 5-ترموکوپل نوع N (Nicrosil / Nisil): نوع  N دارای محدودیتهای دقت و دمایی مشابه با نوع K است. نوع  Nگرانتر است. (270- تا 392 درجه سانتی گراد)
 6-ترموکوپل نوعS (پلاتین رودیوم - %10پلاتین) : نوع  Sدر کاربردهای دمای بسیار بالا استفاده می شود. معمولاً در صنایع بیوتکنولوژی و داروسازی یافت می شود. گاهی اوقات به دلیل دقت و پایداری بالا در کاربردهای دمای پایین استفاده می شود. محدوده دما: ( 50- تا 1480 درجه سانتی گراد)

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018