ترموکوپل هد دار میله ای

ترموکوپل ها به دلیل پوشش گستره دمایی بالایی که دارند کاربرد گسترده ای در صنعت دارند. این کاربرد گسترده باعث می شود تا در بعضی مکان ها خطرات ناشی از اتصالات برق یا آسیب های جانی برای تکنسین ها وجود داشته باشد از این رو اتصالات ترموکوپل ها را در یک محفظه قرار می دهند تا خطرات اشاره شده به حداقل برسد به این محفظه که ترموکوپل ها در آن قرار میگیرند هد گفته میشود واین سری ترموکوپل ها را ترموکوپل هد دار می نامند. این هد ها در انواع مواد و اندازه های رزوه موجود هستند. این هد ها در آلومینیوم، چدن، فولاد ضد زنگ، برنج و فولاد نیکل اندود میشوند. ترموکوپل های داخل هد را میتوان با انواع ترموول با طول های مختلف و قطر های متفاوت و نوع اتصال های متنوع ترکیب کرد و در هر جایی از صنعت مورد استفاده قرار داد . این سری از سنسور های دمای صنعتی که به ترموکوپل هددار میله ای در بازار شناخته می شوند قادر می باشند تا از 200-  تا 2000 درجه را مورد سنجش قرار دهند . البته کارشناسان توصیه می کنند برای اندازه گیری دما تا  220 درجه ازسنسور  pt100 و بیشتر از  400 درجه را از ترموکوپل های هددار میله ای استفاده شود .

 انواع ترموکوپل :

 1-ترموکوپل نوعK ( نیکل-کروم/نیکل-آلومل:) نوع  K رایج ترین نوع ترموکوپل است. این نوع ارزان، دقیق، قابل اعتماد و دارای محدوده دمایی گسترده است. محدوده دما:  270- تا  1260 درجه سانتیگراد
 2-ترموکوپل نوع J( آهن/کنستانتان:) نوع  J نیز بسیار رایج است. محدوده دمایی کمتر و طول عمر کمتری در دماهای بالاتر نسبت به نوع  Kدارد. از نظر هزینه و قابلیت اطمینان معادل نوع  K است. محدوده دما : (210- تا 760 درجه سانتی گراد)
 3-ترموکوپل نوعT (مس/کنستانتان:) نوع  Tیک ترموکوپل بسیار پایدار است و اغلب در کاربردهای دمای بسیار پایین مانند کرایوژنیک یا فریزرهای دمای پایین استفاده می شود. محدوده دما : (270- تا 370 درجه سانتی گراد)
 4-ترموکوپل نوعE (نیکل-کروم/کنستانتان:) نوع  E سیگنال قوی تر و دقت بالاتری نسبت به نوع  Kیا نوع  Jدر محدوده دمای متوسط  1000 درجه فارنهایت و پایین تر دارد. محدوده دما : (270- تا 870 درجه سانتی گراد)
 5-ترموکوپل نوع N (Nicrosil / Nisil): نوع  N دارای محدودیتهای دقت و دمایی مشابه با نوع K است. نوع  Nگرانتر است. (270- تا 392 درجه سانتی گراد)
 6-ترموکوپل نوعS (پلاتین رودیوم - %10پلاتین) : نوع  Sدر کاربردهای دمای بسیار بالا استفاده می شود. معمولاً در صنایع بیوتکنولوژی و داروسازی یافت می شود. گاهی اوقات به دلیل دقت و پایداری بالا در کاربردهای دمای پایین استفاده می شود. محدوده دما: ( 50- تا 1480 درجه سانتی گراد)

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی