سنسور فشار صنعتی

برای درک سنسورهای فشار، ابتدا باید فشار را درک کنید. فشار بیان نیرویی است که بر یک سطح در واحد سطح اعمال می شود.ما معمولاً فشار مایعات، هوا و سایر گازها را از جمله موارد دیگر اندازه گیری می کنیم.واحد استاندارد فشار "پاسکال" است. این معادل یک «نیوتن در هر متر مربع» است.یک سنسور فشار به سادگی این فشار را کنترل می کند و می تواند آن را در یکی از چندین واحد شناخته شده در سراسر جهان نمایش دهد. اکثر سنسورهای فشار با استفاده از اثر پیزوالکتریک کار می کنند.این زمانی است که یک ماده در پاسخ به استرس بار الکتریکی ایجاد می کند. این تنش معمولاً فشار است اما می تواند پیچ خورده، خمیده یا ارتعاشی باشد.سنسور پیزو الکتریک فشار را تشخیص می دهد و می تواند با اندازه گیری بار الکتریکی میزان فشار را تعیین کند.

کاربردهای سنسور فشار صنعتی

1- سیستم های بخار
در صنعت، سنسورهای فشار برای طیف گسترده ای از فرآیندها استفاده می شود. برخی از کاربردهای رایج اندازه گیری فشار بخاراست. بخار معمولاً برای گرم کردن بسیاری از فرآیندها در تأسیسات تولید استفاده می شود.اگرچه این سنسور فشار روی سیستم بخار می تواند اهداف مختلفی را انجام دهد. اولین و بارزترین مشاهده و نظارت بر فشار است.هدف دیگر کنترل زمان و مکان جریان بخار و تنظیم فشار آن است.بخار می تواند در یک ظرف فشار ایجاد کند و خطرناک شود. ما می توانیم از سنسور فشار به عنوان یک دستگاه ورودی برای باز و بسته کردن یک شیر کنترل برای تنظیم فشار و جریان بخار استفاده کنیم. این فقط به برنامه نویسی ساده در  PLC برای دستیابی به این امر نیاز دارد.
2- فیلترها
سنسورهای فشار نیز در بسیاری از فرآیندهای صنعتی در کنار فیلترها نصب می شوند.اگر فیلتر شروع به مسدود شدن کند، جریان کاهش می یابد. با کاهش جریان مایع، بسته به اینکه کدام سمت فیلتر نظارت می شود، فشار می تواند افزایش یا کاهش یابد. اگر فشار را کنترل کنید، یک نشانه ساده به شما نشان می دهد که فیلتر مسدود شده است و نیاز به تمیز کردن یا تعویض دارد.
3- اندازه گیری سطح
یک کاربرد رایج که چندان واضح نیست استفاده از سنسور فشار به عنوان سنسور سطح است.در یک مخزن باز، می توانید از فشار هیدرواستاتیکی که در سنسور اندازه گیری می شود استفاده کنید. با کمی ریاضی، با استفاده از اندازه مخزن و وزن مخصوص مایع، می توان تعیین کرد که چه مقدار از آن مایع در مخزن وجود دارد. اگر مخزن بسته باشد، نصب آن به این سادگی نیست. اگرچه هنوز یک گزینه قابل اجرا است. برای اندازه گیری فشار دیفرانسیل حداقل دو سنسور لازم است. سنسور فشار بالا در پایین مخزن قرار می گیرد که فشار مایع را اندازه می گیرد و سنسور فشار پایین در نزدیکی قسمت بالایی که فشار هوا را در داخل اندازه گیری می کند. سپس می توان محاسبه ای انجام داد تا بفهمد چه مقدار مایع در مخزن وجود دارد.
سنسورهای فشار، فشار را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کنند که می تواند منتقل و نمایش داده شود. به همین دلیل است که بسیاری از سنسورها به عنوان فرستنده نامیده می شوند.این سنسورها معمولاً فشار گیج، فشار مطلق و فشار دیفرانسیل را اندازه گیری می کنند.
فشار گیج در برابر فشار اتمسفر اندازه گیری می شود، مطلق در برابر خلاء اندازه گیری می شود و فشار دیفرانسیل تفاوت بین دو فشار است.سنسورهای فشار معمولاً برای نظارت بر فشار در فرآیندهای مختلف استفاده می شوند.یک چیز رایج برای نظارت بر فشار بخار است. از آن سنسور فشار می توان برای کنترل یک شیر استفاده کرد تا فشار بخار را در یک سطح ثابت نگه دارد.یکی دیگر از کاربردهای رایج اما کمتر شناخته شده، نظارت بر سطح مایع در یک مخزن است.گرفتگی فیلتر یکی از کاربردهای رایج پایش فشار تفاضلی است. با دانستن فشار قبل و بعد از فیلتر، می توانید تشخیص دهید که آیا مسدود شده است.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018