سنسور | سطح سنج

سنسورهای سطح و سطح سنج عملکردهای بسیار مشابهی را انجام می دهند و اصطلاحات این دو نوع دستگاه اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. هدف ما در این مقاله ، کمک به تشخیص تمایز میان این دو دستگاه ، خواهد بود.

 سنسور سطح 

عموماً دستگاه هایی هستند که خروجی الکتریکی با مقدار مشخصه ای تولید می کنند که نشان دهنده سطح رسانه تحت نظارت است. این خروجی به طور غیرمستقیم سطح سیال را به نحوی نشان می دهد که کم و بیش متناسب است. به طوری که خروجی سیگنال را می توان کالیبره کرد و به قرائت واقعی سطح تبدیل نمود.  به عنوان مثال، در مخزن سوخت وسایل نقلیه موتوری از  یک سنسور سطح که در مخزن سوخت نصب شده است، برای تولید یک خروجی الکتریکی استفاده می شود که می تواند به عنوان یک ورودی در یک دستگاه (یک سطح سنج) عمل کند که سطح سوخت را به راننده نشان می دهد. سنسور سطح، سوخت را به یک ولتاژ الکتریکی، مقاومت یا پارامتر دیگری تبدیل می کند که به عنوان نماینده مقدار فیزیکی سوخت باقی مانده در باک عمل می کند.

سطح سنج

 اصطلاح سطح سنج دستگاهی است که منجر به اندازه گیری مستقیم سطح سیال یا جامد می شود، در حالی که سنسور سطح یک خروجی غیرمستقیم ارائه می دهد که سطح را نشان می دهد اما مستقیماً به کاربر نمایش داده نمی شود. در مثال خودرو، از هر دو دستگاه استفاده شده است - سنسور در مخزن سوخت و گیج روی داشبورد.
اصطلاحات دیگری در رابطه با نظارت و اندازه گیری سطح وجود دارد که از آن ها استفاده می شود، مانند آشکارساز سطح و مبدل سطح. برای اهداف این بحث، این عبارات برای نشان دادن معادل یک حسگر سطح در نظر گرفته می شوند.

انواع سنسور سطح 

فناوری‌های اولیه مورد استفاده در انواع مختلف حسگرهای سطح جلوه می نمایند:
 • سوئیچ ها یا سنسورهای شناور
 • سوئیچ ها یا سنسورهای سطح پدل دوار
 • سنسورهای سطح هیدرواستاتیک
 • سنسورهای سطح سلول را بارگیری کنید
 • سنسورهای سطح نوری
 • سنسورهای سطح ویبره (چنگال تنظیم).
 • سنسورهای سطح اولتراسونیک
 • سنسورهای سطح الکترومغناطیسی (رادار).
 • سنسورهای سطح لیزری
 • سنسورهای سطح مغناطیسی محدود کننده
 • سنسورهای سطح خازنی
 • سنسورهای سطح رسانا یا مقاومتی

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی