ترانسمیتر سطح رسانایی

ترانسمیتر های سطح رسانایی از نوع ترانسمیتر های نقطه ای می باشند و تشخیص سطح نقطه ای ساده و ایمن را در مایعات رسانا فراهم می کنند. مجموعه ترانسمیتر سطح رسانایی برای طیف گسترده ای از سیالات رسانا کاربرد دارند . این ترانسمیترها نیازی به کالیبراسیون ندارند و هیچ قطعه متحرکی نیز در مخزن وجود ندارد .عمر طولانی، عملکرد قابل اعتماد بدون سایش یا انسداد از مزایای مهم این نوع ترانسمیتر سطح رسانایی می باشد . سطح اسیدها، و مایعات با پی اچ بالا که خاصیت اسیدی دارند و محلول های حاوی آب رسانا به خوبی برای ترانسمیتر های سطح رسانایی تشخیص داده می شوند. مایعات تهاجمی را می توان بدون مشکل با استفاده از کاوشگرهای ساخته شده از مواد بسیار مقاوم تشخیص داد. مایعات قابل احتراق مانند سوخت، روغن و حلال ها نارسانا هستند و با این اصل اندازه گیری قابل اندازه گیری نیستند.

عملکرد ترانسمیتر سطح رسانایی 

مکانیزم این ترانسمیتر به گونه ای است که دو الکترود در بالای سطح مایع رسانا نصب شده است. اگر سطح مایع به نقطه ای برسد که هر دو الکترود با مایع در تماس باشند، مدار جریان یک رله متصل از طریق دو الکترود و مایع بسته می شود و سیگنال سوئیچینگ را فعال می کند. حداقل رسانایی مایع باید  µS/cm 10 باشد. این شرایط عملاً توسط تمام مایعات رسانا مانند آب، اسیدها و لیموها به استثنای حلال های خالص برآورده می شود.در صورت نیاز به چندین نقطه سوئیچینگ، باید از چندین الکترود استفاده کرد. به منظور جلوگیری از اثرات الکتریکی در مایع، یک جریان متناوب آزاد  DC برای اندازه گیری استفاده می شود. این توسط یک رله الکترود یا یک مبدل تولید می شود. با این روش اندازه گیری می توان به راحتی و از نظر اقتصادی به تشخیص سطح بین سطحی دست یافت. به ویژه با جداکننده های روغن و بنزین، مقدار حد بین آب و مایع نارسانا به راحتی قابل تشخیص است.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018