ترانسمیتر سطح خازنی

 
قبل از شناخت ترانسمیتر های سطح خازنی لازم است تا شناخت کاملی از خازن و مکانیزم آن داشته باشیم . حسگرهای سطح خازنی توسط دو الکترود کار می کنند که یک خازن را تشکیل می دهند، اغلب به شکل دو صفحه فلزی موازی با مواد عایق (غیر رسانا یا دی الکتریک) که آنها را از هم جدا می کند. هر چه عایق یا دی الکتریک بین صفحات خازن بیشتر باشد یا قدرت عایقی بالاتری داشته باشد پتانسیل بیشتری بین صفحات خازن ایجاد میشود . هنگامی که خازن ها به عنوان یک سنسور سطح خازنی عمل می کنند، خازن ها را با توجه به ثابت دی الکتریک سیال مخزن اندازه گیری شده و ولتاژ مورد استفاده برای تکمیل مدار پردازش می کنند. این اندازه گیری ها برای تعیین سطح استفاده می شود. سطوح بالاتر مواد دی الکتریک منجر به ظرفیت بیشتر می شود.
به عنوان مثال،  بیایید بگوییم که ما سطح یک محلول با ظرفیت بالا را که در یک مخزن فلزی بزرگ ذخیره شده است، اندازه گیری می کنیم. دو الکترود که خازن را تشکیل می دهند به شکل یک پروب رسانا مانند یک صفحه فلزی و خود دیواره خواهند بود. یک سیگنال فعال می شود و باعث می شود جریان کمی از محلول عبور کند. این جریان بسته به مقدار محلول موجود در مخزن متفاوت است – این تفاوت جریان توسط سنسور ترانسمیتر تشخیص داده می شود و به یک خروجی مناسب برای کاربرد خاص تبدیل می شود.علاوه برطیف وسیعی از مواد و کاربردهایی که حسگرهای سطح خازنی قادر به کار با آنها هستند، آنها همچنین دارای مزیت مکانیکی ساده و بدون قطعات متحرک و حداقل تعمیر و نگهداری هستند. علاوه بر این، آنها برای اندازه گیری سطح نقطه ای و پیوسته مناسب هستند.

ترانسمیتر سطح خازنی برای اندازه گیری سطوح زیر استفاده می شوند:

  • مایعات
  • جامدات برقی و دانه ای
  • فلزات مایع در دمای بسیار بالا
  • گازهای مایع در دمای بسیار پایین
  • مواد خورنده مانند اسید هیدروفلوئوریک
  • فرآیندهای صنعتی با فشار بسیار بالا

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018