ترانسمیتر سطح خازنی

 
قبل از شناخت ترانسمیتر های سطح خازنی لازم است تا شناخت کاملی از خازن و مکانیزم آن داشته باشیم . حسگرهای سطح خازنی توسط دو الکترود کار می کنند که یک خازن را تشکیل می دهند، اغلب به شکل دو صفحه فلزی موازی با مواد عایق (غیر رسانا یا دی الکتریک) که آنها را از هم جدا می کند. هر چه عایق یا دی الکتریک بین صفحات خازن بیشتر باشد یا قدرت عایقی بالاتری داشته باشد پتانسیل بیشتری بین صفحات خازن ایجاد میشود . هنگامی که خازن ها به عنوان یک سنسور سطح خازنی عمل می کنند، خازن ها را با توجه به ثابت دی الکتریک سیال مخزن اندازه گیری شده و ولتاژ مورد استفاده برای تکمیل مدار پردازش می کنند. این اندازه گیری ها برای تعیین سطح استفاده می شود. سطوح بالاتر مواد دی الکتریک منجر به ظرفیت بیشتر می شود.
به عنوان مثال،  بیایید بگوییم که ما سطح یک محلول با ظرفیت بالا را که در یک مخزن فلزی بزرگ ذخیره شده است، اندازه گیری می کنیم. دو الکترود که خازن را تشکیل می دهند به شکل یک پروب رسانا مانند یک صفحه فلزی و خود دیواره خواهند بود. یک سیگنال فعال می شود و باعث می شود جریان کمی از محلول عبور کند. این جریان بسته به مقدار محلول موجود در مخزن متفاوت است – این تفاوت جریان توسط سنسور ترانسمیتر تشخیص داده می شود و به یک خروجی مناسب برای کاربرد خاص تبدیل می شود.علاوه برطیف وسیعی از مواد و کاربردهایی که حسگرهای سطح خازنی قادر به کار با آنها هستند، آنها همچنین دارای مزیت مکانیکی ساده و بدون قطعات متحرک و حداقل تعمیر و نگهداری هستند. علاوه بر این، آنها برای اندازه گیری سطح نقطه ای و پیوسته مناسب هستند.

ترانسمیتر سطح خازنی برای اندازه گیری سطوح زیر استفاده می شوند:

 • مایعات
 • جامدات برقی و دانه ای
 • فلزات مایع در دمای بسیار بالا
 • گازهای مایع در دمای بسیار پایین
 • مواد خورنده مانند اسید هیدروفلوئوریک
 • فرآیندهای صنعتی با فشار بسیار بالا

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN

  مقالات و کتب علمی

شیمیکال      
اخبار      
 
 
      راهنمای مشتری
 
       ارسال سفارش و پیگیری تیپاکس
       شیوه های پرداخت

        خدمات مشتری

         آموزش 
         تضمین اصالت و بهترین قیمت کالا
         رویه های بازگرداندن کالا و وجه 

  از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

  facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
   
    
   
  Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
  بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
  بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
  MySupپشتیبانی