فلومتر داپلر

فلومتر اولتراسونیک دستگاه هایی غیر نفوذی هستند. که از ارتعاشات صوتی (امواج اولتراسونیک) برای اندازه گیری دبی مایعات استفاده می کنند. دو نوع دبی سنج اولتراسونیک داپلر و زمان عبور وجود دارد. هر دو به گونه ای طراحی شده اند که بدون شکستن خط یا قطع شدن جریان، به بیرون دیواره لوله بچسبند. فلومتر داپلر و جریان سنج های زمان گذر بر اساس یک اصل مشابه عمل می کنند. اما فناوری به طور قابل توجهی متفاوت است. برای به دست آوردن اندازه گیری های دقیق، مهم است که بدانید از کدام فلومتر برای برنامه خود استفاده کنید.

اساس کار فلومتر داپلر

فلومتر اولتراسونیک داپلر بر اساس اصل اثر داپلرعمل می کند. که توسط فیزیکدان و ریاضیدان اتریشی کریستین یوهان داپلر در سال  1842مستند شده است. او اظهار داشت که فرکانس امواج صوتی دریافتی توسط ناظر به حرکت منبع یا ناظر نسبت به منبع صدا متغیر می باشد. یک فلومتر اولتراسونیک داپلر از یک مبدل برای انتشار یک پرتو اولتراسونیک به جریان در لوله استفاده می کند. برای اینکه فلومتر کار کند، باید ذرات، مانند ذرات جامد یا حباب های هوا، در جریان وجود داشته باشد تا پرتو اولتراسونیک را منعکس کند. حرکت ذرات باعث تغییر فرکانس پرتو می شود که توسط مبدل دوم دریافت می شود. دبی سنج داپلر اغلب برای اندازه گیری جریان سیالاتی مانند دوغاب استفاده می شود.

کاربرد فلومتر داپلر 

فلومترالتراسونیک داپلر برای کاربردهایی که سیال تمیز است توصیه نمی شود. از سوی دیگر، فلومتر های زمان ترانزیت التراسونیک اغلب برای اندازه گیری جریان نفت خام در صنعت نفت استفاده می شوند. آنها همچنین برای مایعات چسبناک به خوبی کار می کنند. مشروط بر اینکه عدد رینولدز در حداقل جریان یا کمتر از ( 4000جریان آرام) یا بالای ( 10000جریان آشفته) باشد. فلومترهای زمان ترانزیت استانداردی برای اندازه گیری مایعات برودتی تا 300- درجه سانتیگراد هستند و همچنین در جریان سنجی فلزات مذاب استفاده می شوند. اندازه گیری آرگون مایع، نیتروژن مایع، هلیوم مایع و گوگرد مذاب اغلب گزارش شده است. کاربردهای فاضلاب خام معمولاً ناپیوستگی های صوتی بسیار کمی برای فلومترهای داپلر دارند. با این حال، فاضلاب خام همیشه به اندازه کافی برای اندازه گیری زمان انتقال تمیز نیست. سایر کاربردهای مرتبط با فاضلاب نیز می توانند به همان اندازه مشکل ساز باشند. فلومترهای داپلر معمولاً برای اندازه گیری لجن فعال، لجن هضم شده و دوغاب های معدن کار می کنند. با این حال، دوغاب هایی که از نظر صوتی جاذب هستند، مانند دوغاب آهک یا کائولن، می توانند مشکل ساز باشند.

قیمت و خرید فلومتر داپلر 

برای کسب اطلاع از قیمت انواع  فلومتر داپلر و خرید  فلومتر داپلر  به صورت آنلاین و با تضمیت قیمت با تیم کارشناسان فروش شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز تماس بگیرید. شرکت ابزار دقیق بهروز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده انواع فلومتر در سطح کشور، خرید آنلاین شما را تضمین میکند.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018