براقیت سنج

براق سنج چیست؟ براقیت سنج یا گلاس میتر ابزاری است که برای اندازه‌گیری براقیت بازتابی سطحی استفاده می‌شود. براقیت با پرتاب کردن یک پرتو نور با شدت و زاویه ثابت بر روی یک سطح و اندازه گیری مقدار نور بازتاب شده در یک زاویه مساوی اما مخالف تعیین می شود.
روش های مختلف برای اندازه گیری براقیت موجود است که هر کدام به نوع سطحی که باید اندازه گیری شود بستگی دارد. برای غیر فلزات مانند پوشش‌ها و پلاستیک‌ها، از مقدار نور منعکس شده با زاویه تابش بیشتر استفاده می شود. زیرا مقداری از نور به مواد سطح نفوذ می‌کند و به درون آن جذب می‌شود یا بسته به رنگ آن به طور پراکنده از آن پخش می‌شود. فلزات انعکاس بسیار بالاتری دارند بنابراین از زاویه تابش پایین تر استفاده می شود.
بسیاری از صنایع از براق‌سنج‌ها در کنترل کیفیت خود برای اندازه‌گیری براقیت محصولات استفاده می‌کنند تا از ثبات در فرآیندهای تولید خود اطمینان حاصل کنند. صنعت خودرو یکی از کاربران اصلی براق‌سنج است که کاربردهای آن از کارخانه تا تعمیرگاه را شامل می‌شود.

 اجزاء براق سنج

یک براق سنج معمولی شامل یک مجموعه ثابت است که شامل یک منبع نور استاندارد است که یک پرتو موازی نور را بر روی سطح آزمایش برای اندازه‌گیری پخش می‌کند و یک آشکارساز فیلتر شده برای دریافت پرتوهای منعکس شده از سطح می باشد.

مقیاس گلاس میتر

مقیاس اندازه‌گیری واحدهای براق (GU ) می باشد. یک براق‌سنج، مقیاس‌بندی مبتنی بر استاندارد شیشه سیاه بسیار صیقلی با ضریب شکست با بازتاب 100GU در زاویه مشخص را دارد. این استاندارد برای ایجاد کالیبراسیون مقدار بالایی 100 و مقدار پایینی 0 روی یک سطح کاملا مات تنظیم شده است .

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
براقیت سنج پی سی ای مدل PCE-GM 75

براقیت سنج پی سی ای مدل PCE-GM 75

تماس بگیرید
021-33940961-2 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018