مقالات تخصصی تجهیزات الکترونیک و ابزار دقیق

  اسیلوسکوپ چیست ؟

اسیلوسکوپ یک ابزار آزمایشگاهی است که معمولا برای نشان دادن و تحلیل شکل موج سیگنال های الکترونیکی استفاده می شود. در واقع، اسیلوسکوپ یک نمودار از ولتاژ سیگنال لحظه ای را به عنوان تابع زمان ترسیم می کند

۱۳۹۸/۲/۱۰  : تاريخ

  اساس کار دوربین حرارتی

دوربین حرارتی از طریق یک لنز پرتوهای گرمایی منتشر شده توسط اجسام را بر روی چیپ تصویر گرمایی متمرکز می کند. چیپ تصویر این دوربین ها به جای دیود حساس به نور از دیودهای حساس به پرتوهای گرمایی تشکیل شده است. این دیودها پس از برخورد پرتوهای گرما با توجه به شدت آن مقداری از ولتاژ را ایجاد می کنند که در نهایت به اطلاعات دیجیتال یا سیگنال های آنالوگ تبدیل می شود و از این طریق شما خواهید توانست آنها را در یک نمایشگر ببینید.

۱۳۹۵/۱۱/۲۱  : تاريخ

  نویز دوزیمتر

صوت شکلی از انرژی است که توسط سازوکار شنوایی قابل تشخیص است و به بیان ساده صوت هر چیزی است که شنیده شود . محدوده فرکانس قابل درک برای انسان بین 16 – 20000 هرتز است . امواج خارج از این محدوده فرکانسی را مادون صوت و ماوراء صوت می نامند .

۱۳۹۵/۱۱/۱۳  : تاريخ

  اساس کار دوربین حرارتی

دوربین حرارتی نحوه کار آن و پارامترهای مهم در انتخاب آن دوربین حرارتی یا ترموویژن ابزاری است جهت شناسایی عیوب در نگهداری و تعمیرات مبتنی برپایش وضعیت، در واقع هر عیبی که خود را با اختلاف دما آشکار کند بوسیله دوربین های حرارتی قابل شناسایی می باشد. نحوه کار دوربین های حرارتی یه این صورت است که این سیستمها از تابشی که از خود اجسام ساطع می گردد برای تصویر برداری استفاده می کنند . همانطور که می دانیم اجسام از خود امواج الکترومغناطیسی ساطع می کنند که طیف پیوسته ای را می پوشاند و طول موج پیک و میزا

۱۳۹۵/۱۱/۱۱  : تاريخ

  كنترل دور موتورهای القايی سه فاز

امروزه در صنعت، ماشينهای متفاوت و با سرعت های مختلف مورد استفاده قرار می گيرد كه موارد قابل ذكر عبارتند از : ماشين برش فلزات ، چرثقيل الكتريكي ، ماشينهای مربوط به حمل و نقل و انواع مختلف وسايل چاپ، معدن ذغال سنگ و صنايع ديگر. براي مثال چرخاننده الكتريكي در ماشين برش فلزات، سرعت سيستم می بايد مطابق با نوع كار، فلز و كيفيت نوع برش و اندازه قطعه مورد نظر، قابل تنظيم باشد. در كليه ماشين آلات ذكر شده ، چرخاننده بايد مجهز به كنترل سرعت باشد تا بتواند كميت توليد زياد ، شرايط كار مطلوب و كيفيت محصول

۱۳۹۵/۱۱/۲  : تاريخ

  روشی جدید در فناوری سلول های خورشیدی برای افزایش بازده آنها

سلول‌های خورشیدی پروسکایتی (Perovskite) از ترکیب مولکول‌های آلی و مواد معدنی تشکیل شده‌اند که همانند سلول‌های خورشیدی متداول از جنس سیلیکون، نور خورشید را دریافت و به الکتریسیته تبدیل می‌کنند. با این حال، ساخت وسیله‌های فتوولتائیک پروسکایتی راحت‌تر و ارزان‌تر است و برخلاف سلول‌های سیلیکونی، می‌توان آن‌ها را بر بسترهای انعطاف‌پذیر ساخت. اولین نمونه از سلول‌های خورشیدی پروسکایتی سال بعد وارد بازار خواهد شد و گفته می‌شود که قادر است ۲۰ درصد از انرژی خورشید را جذب کند.

۱۳۹۵/۱۱/۲  : تاريخ

  صوت سنج ، نویزدوزیمتر چیست ؟

Noise Dosimeter که برای تعیین مواجهه فردی کارگر با صدا در محیط کار استفاده می شود. دزیمتری دقیق ترین روش برای اندازه گیری میزان مواجهه می باشد. دقت دزیمتری در این است که در این روش کلیه ی زمان های مواجهه ی کارگر با تراز های مختلف در طول شیفت محاسبه و با استفاده از تراز معادل Leq دز دریافتی در یک شیفت کاری اندازه گیری می شود. در ساختمان هر دزیمتر از یک میکروفن که روی سینه یا یقه ی کارگر نصب می شودو سیم رابط و پردازشگر و نمایشگر استفاده می شود.

۱۳۹۵/۱/۲۷  : تاريخ

  طرز کار اهمتر عقربه ای و اهمتر دیجیتال یا مولتی متر

اهم متر و طرز کار آن: نام دیگر اهمتر،مولتی متر یا آوومتر می باشد. وظیفه اهمتر: اندازه گیری مقدار مقاومت،مقدار ولتاژ متناوب،مقدار ولتاژ مستقیم و مقدار جریان می باشد و به آن اندازه گیر چند حالته یا مولتی متر می گویند.

۱۳۹۵/۱/۲۷  : تاريخ

  تشخیص ورم پستان یا غده پستانی در دام

واژه ورم پستان به التهاب غده پستانی بدون توجه بعلت آن اطلاق می شود كه بوسیله تغییرات فیزیكی شیمیائی و معمولا میكروبی شیر و همچنین تغییرات حاصل از بیماری در بافت غده پستانی مشخص می شود. مهمترین تغییراتی كه در شیر ایجاد می شود عبارت است: تغییر رنگ, وجود لخته و پیدایش تعداد زیادی لوكوسیت ( گلبول سفید)با علائم تورم گرمی درد و سفت شدن غده پستانی كه بوسیله آزمایش ظاهری شیر می توان آ نها را تشخیص داد. موارد زیادی از ورم پستان ها را به سهولت نمیتوان مشخص كرد بطوریكه دارای نشانی های درمانگاهی نیستند.

۱۳۹۴/۳/۲۳  : تاريخ

  چالش های پيش رو در اندازه گيری و تخمين نقطه شبنم برای مخلوط های گازی هيدروكربنی

تعيین دقيق نقطه شبنم مخلوط های هيدروكربنی گازی در صنايع نفت و گاز بسيار مورد توجه است اما موانع و خطاهای متعددی وجود دارند كه اندازه گيری و يا تخمين نقطه شبنم را به چالش می كشانند. بررسی نتايج گزارش شده از مراجع مختلف در اندازه گيری نقطه شبنم گاز نشان می دهد.

۱۳۹۴/۲/۲۴  : تاريخ

  مقالات و کتب علمی

شیمیکال      
اخبار      
 
 
      راهنمای مشتری
 
       ارسال سفارش و پیگیری تیپاکس
       شیوه های پرداخت

        خدمات مشتری

         آموزش 
         تضمین اصالت و بهترین قیمت کالا
         رویه های بازگرداندن کالا و وجه 

  از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

  facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
   
    
   
  Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
  بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما ، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد.ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات ، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
  بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق ، فنی و مهندسی ، بهداشت و ایمنی کار ، حفاظت و بازرسی ، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند : انواع ترنسمیتر فشار(گیج ها، اختلاف فشار)،ترنسمیتر دما(ترموکوپل ، RTD )، ترنسمیتر سطح ( التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری) ، ترسمیتر مایعات( کنداکتیویتی ، PH سنج، کدورت سنج ) ، فلومترها( توربینی ، فلو سوئیچ ها ، ورتکس مغناطیسی )، اکچویتورها(فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر) ،انواع سنسور ها(نوری ،خازنی،القایی ، حرکتی ، جابه جایی، دودی ، دما فشار) ، کالیبراتورها( کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان ،کالیبراتور فشار ، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها ،پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
  MySupپشتیبانی