فازمتر القایی

فازمتر القایی ابزاری است که همه باید در جعبه ابزار الکتریکی خود داشته باشند. فازمتر القایی یا تستر ولتاژ بدون تماس ابزاری است که برای تشخیص ایمن ولتاژ در یک اتصال الکتریکی بدون نیاز به تماس مستقیم با منبع طراحی شده است. این دستگاه در صورت وجود ولتاژ با ایجاد هشدار به صورت بصری یا صوتی یا هردو کاربر را از وجود فاز مطلع می کند.فازمتر های القایی برای جابجایی یا پیکربندی مجدد کلیدهای چراغ، پریزهای برق و سایر اتصالات برقی و همچنین عیب یابی مشکلات در همان مناطق مفید هستند. از مزایای استفاده از فازمتر القایی می توان به سبک بودن،  قابل حمل بودن و کم خطر بودن اشاره کرد. 

نحوه کار فازمتر القایی

تسترهای ولتاژ غیر تماسی دارای سنسوری هستند که در نوک ابزار تعبیه شده است که هنگام لمس چیزی مانند پریز یا سیم برق، ولتاژ را تشخیص می دهد. ولتاژ شناسایی شده به صورت خازنی از یک مدار با تستر ولتاژ جفت می شود و به مرجع زمین که شخصی است که تستر را نگه می دارد، باز می گردد. هنگامی که ولتاژ تشخیص داده شد، نوک تستر می درخشد و ابزار بوق می زند. ابزارهایی که دارای عملکردهای دوگانه هستند، معمولاً دارای ویژگی های تغییر رنگ و صدادار می باشند.

انواع فازمتر القایی

  • فازمتر القایی با سنسور ولتاژ
  • فازمتر القایی با سنسور خازنی

فازمتر القایی با سنسور ولتاژ

این تسترهای ولتاژ از میدان مغناطیسی استفاده می کنند تا تشخیص دهند که آیا سیم یا جسم جریانی از آن عبور می کند یا خیر. این دستگاه ها فقط روی اجسامی که رسانا هستند مانند فلز کار می کنند. 

فازمتر القایی با سنسور خازنی

تسترهای ولتاژ کوپل شده خازنی میدان الکتریکی را اندازه گیری می کنند و می توانند هر چیزی را که به عنوان یک ماده دی الکتریک یا جسم رسانا عمل می کند را تشخیص دهند. این ولتاژ سنج ها برای اجسام فلزی یا غیر فلزی مناسب هستند. 

توضیحات بیشتر

امروزه با ساخت فازمترهای دیجیتالی دیگر فازمترهای قدیمی جای خود را به فازمترهای دیجیتال می دهند. فازمتر القایی وسیله‌ ای برای تشخیص وجود ولتاژ الکتریکی است. در یک  فازمتر القایی با تماس دادن قسمت فلزی تستر با قسمت برق دار و فشردن دکمه تست با انگشت از طریق روشن یا عدم روشن شدن لامپ نئون می توان فاز و نول را تشخیص داد. همچنین با تماس شصتی Test (نه فشار دادن آن) و گرفتن تستر در مجاورت سیم یا کابل برق در صورت وجود ولتاژ و جریان AC علامتی ظاهر خواهد شد. که به این روش بدون تماس مستقیم با هادی سیم یا کابل از وجود یا عدم وجود ولتاژ در آن مطلع می گردید. بهترین و با کیفیت ترین انواع فازمترهای القایی را می توانید از شرکت بین المللی بهروز به عنوان شرکت پیشرو در تهیه و تامین تجهیزات اندازه گیری در ایران خریداری نمایید.

برند های معروف فازمتر های القایی

فازمتر های القایی دارای برند های متفاوتی می باشد که بسته به قیمت و کاربری باهم متفاوت هستند. از برند های معروف تستر های القایی می توان به فازمتر القایی یونیتی، فازمتر القایی اکستک، فازمتر القایی مارمونیکس، فازمتر القایی فلوک و فازمتر القایی مستک اشاره کرد. بازرگانی بین المللی بهروز وارد کننده انواع فازمتر القایی در ایران با بهترین قیمت می باشد. برای خرید فازمتر القایی و اطلاعات از قیمت فازمتر القایی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 
 
 
 
 


جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
     ☎: 021-33940961 - 051-31774  - 📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت مطعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز می باشد. Copyrights. © 2018 by BTMCO
MySupپشتیبانی