فلومتر آلتراسونیک

فلومتر التراسونیک چیست؟ عملکرد فلومتر اولتراسونیک چگونه است ؟ قیمت فلومتر آلتراسونیک چند است ؟ نمایندگی فلومتر آلتراسونیک کجاست ؟ آموزش کار با فلومتر التراسونیک ؟ نحوه کار فلومتر التراسونیک جواب تمام سوالات را در سایت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز بیابید.

فلومتر التراسونیک چیست؟

فلومتر آلتراسونیک یک نوع جریان سنج است که سرعت مایع را با اولتراسوند( امواج صوتی ) اندازه گیری می کند تا از این روش ، حجم عبوری سیال مانند آب و ... را محاسبه کند. با استفاده از مبدل های اولتراسونیک، فلومتر به طور میانگین تفاوت در زمان انتقال اندازه گیری شده بین پالس های اولتراسوند که در جهت و یا مخالف جریان یا با اندازه گیری تغییرات فرکانس از اثر داپلر می تواند سرعت متوسط را در طول مسیر پرتو منتشر شده از اولتراسوند اندازه گیری کند. فلومتر آلتراسونیک تحت تاثیر خواص صوتی مایع قرار می گیرد و می تواند تحت تاثیر دما، تراکم، ویسکوزیته و ذرات معلق نیز قرار گیرد. انواع فلومتر اولتراسونیک با توجه به مشخصات خود به شدت در قیمت فلومتر التراسونیک متفاوت هستند، اما اغلب برای استفاده و نگهداری ارزان می باشند، زیرا بر خلاف فلو متر مکانیکی از قطعات متحرک استفاده نمی کنند و این خود استهلاک قطعات را پایین می اورد.

انواع فلومتر های التراسونیک

سه نوع مختلف از جریان سنج های اولتراسونیک وجود دارد. فلومتر انتقال (زمان انتشار متعادل) می تواند به خطوط (نفوذ، مرطوب) و انواع گیره تقسیم شوند. فلومتر اولتراسونیک که از داپلر شیفت استفاده می کنند، با نام فلومتر داپلر یا فلومتر انعکاس نیز گفته می شوند.
فلومتر التراسونیک دارای دو سنسور گیرنده و فرستنده است که در بیرون لوله نصب می گردد و نیازی به برش یا قطع پروسه نمی باشد. فلومترهای التراسونیک نمونه های غیر تماسی اندازه گیری فلو می باشند که بر اساس خواص دوپلر عمل می کند. در فلومتر التراسونیک فرکانسی که در اثر عبور سیال از داخل لوله ایجاد می گردد این فرکانس را طرف گیرنده چک می کند این فرکانس در هر لحظه با توجه به سرعت عبوری سیال از داخل لوله تغییر خواهد کرد که در اثر  تغییر  فرکانس فلوی عبوری در خروجی 20-4 میلی آمپر فلومتر ظاهر خواهد شد.به طور کلی تعریف فلو را می توان اینطور گفت به مقدار حجم یا جرم عبوری سیالات داخل لوله ها در واحد زمان فلو می گویند که دو نوع فلو وجود دارد: حجمی، جرمی.

روش های فلو سنجی

روش مستقیم -غیرمستقیم همچنین جهت انتخاب فلومتر التراسونیک موارد روبرو را باید مد نظر داشت. رنج اندازه گیری فلو، فشار حداقل و حداکثر کاری، چگالی یا ویسگوزیته سیال، پرتابل یا ثابت بودن دستگاه، مزايــا و معايــب سيســتم هاي اندازه گيري التراسونيك، سبک بودن و حجم کم آن، مقاومت بالا در برابر جریان های گازدار، هزینه تامین و نگهداری پایین، نویز پذیری.

برند های معروف فلومتر آلتراسونیک

از برند های معروف فلومتر های التراسونیک می توان به برند های مارمونیکس و لنری اشاره کرد.برای خرید فلومتر آلتراسونیک و همچنین اطلاع از قیمت فلومتر آلتراسونیک با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کلمات کلیدی: 

تهیه و تامین فلومترهای التراسونیک kobld-siemens-krohne-endress-yokogawa-abb ؟فلومتر التراسونیک قیمت،فلومتر آلتراسونیک گاز، کاتالوگ فلومتر آلتراسونیک،فلومتر انالوگ.
 

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی