فلومتر آلتراسونیک

فلومتر التراسونیک چیست؟ عملکرد فلومتر اولتراسونیک چگونه است ؟ قیمت فلومتر آلتراسونیک چند است ؟ نمایندگی فلومتر آلتراسونیک کجاست ؟ آموزش کار با فلومتر التراسونیک ؟ نحوه کار فلومتر التراسونیک جواب تمام سوالات را در سایت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز بیابید.

فلو متر التراسونیک چیست؟

فلومتر آلتراسونیک یک نوع جریان سنج است که سرعت مایع را با اولتراسوند( امواج صوتی ) اندازه گیری می کند تا از این روش ، حجم عبوری سیال مانند آب و ... را محاسبه کند. با استفاده از مبدل های اولتراسونیک، فلومتر به طور میانگین تفاوت در زمان انتقال اندازه گیری شده بین پالس های اولتراسوند که در جهت و یا مخالف جریان یا با اندازه گیری تغییرات فرکانس از اثر داپلر می تواند سرعت متوسط را در طول مسیر پرتو منتشر شده از اولتراسوند اندازه گیری کند. فلومتر آلتراسونیک تحت تاثیر خواص صوتی مایع قرار می گیرد و می تواند تحت تاثیر دما، تراکم، ویسکوزیته و ذرات معلق نیز قرار گیرد. انواع فلومتر اولتراسونیک با توجه به مشخصات خود به شدت در قیمت فلومتر التراسونیک متفاوت هستند، اما اغلب برای استفاده و نگهداری ارزان می باشند، زیرا بر خلاف فلو متر مکانیکی از قطعات متحرک استفاده نمی کنند و این خود استهلاک قطعات را پایین می اورد.

انواع فلومتر های التراسونیک

سه نوع مختلف از جریان سنج های اولتراسونیک وجود دارد. فلومتر انتقال (زمان انتشار متعادل) می تواند به خطوط (نفوذ، مرطوب) و انواع گیره تقسیم شوند. فلومتر اولتراسونیک که از داپلر شیفت استفاده می کنند، با نام فلومتر داپلر یا فلومتر انعکاس نیز گفته می شوند.
فلومتر دارای دو سنسور گیرنده و فرستنده است که در بیرون لوله نصب می گردد و نیازی به برش یا قطع پروسه نمی باشد. فلومترهای التراسونیک نمونه های غیر تماسی اندازه گیری فلو می باشند که بر اساس خواص دوپلر عمل می کند. در فلو متر فرکانسی که در اثر عبور سیال از داخل لوله ایجاد می گردد این فرکانس را طرف گیرنده چک می کند این فرکانس در هر لحظه با توجه به سرعت عبوری سیال از داخل لوله تغییر خواهد کرد که در اثر  تغییر  فرکانس فلوی عبوری در خروجی 20-4 میلی آمپر فلومتر ظاهر خواهد شد.به طور کلی تعریف فلو را می توان اینطور گفت به مقدار حجم یا جرم عبوری سیالات داخل لوله ها در واحد زمان فلو می گویند که دو نوع فلو وجود دارد: حجمی، جرمی.

روش های فلو سنجی

روش مستقیم -غیرمستقیم همچنین جهت انتخاب فلومتر التراسونیک موارد روبرو را باید مد نظر داشت. رنج اندازه گیری فلو، فشار حداقل و حداکثر کاری، چگالی یا ویسگوزیته سیال، پرتابل یا ثابت بودن دستگاه، مزايــا و معايــب سيســتم هاي اندازه گيري التراسونيك، سبک بودن و حجم کم آن، مقاومت بالا در برابر جریان های گازدار، هزینه تامین و نگهداری پایین، نویز پذیری.

برند های معروف فلومتر آلتراسونیک

از برند های معروف فلومتر های التراسونیک می توان به برند های مارمونیکس و لنری اشاره کرد.برای خرید فلومتر آلتراسونیک و همچنین اطلاع از قیمت فلومتر آلتراسونیک با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
 

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018