دتکتور، نشت یاب گاز احتراقی

نشت یاب گاز چیست؟ نشت یاب گاز وسیله ای است که اغلب به عنوان بخشی از سیستم ایمنی وجود گازها در یک منطقه را تشخیص می دهد. دتکتور گاز برای تشخیص نشتی گاز یا سایر نشتی ها مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند با یک سیستم کنترلی ارتباط گیرد تا یک فرآیند را به طور خودکار خاموش نماید. یک ردیاب گاز می تواند زنگ هشدار را برای اپراتورهای منطقه که نشتی در آن رخ می دهد، به صدا در آورد و این امکان را برای آنها فراهم سازد. دستگاه نشت یاب گاز از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا گازهای زیادی وجود دارند که می توانند برای زندگی ارگانیک مانند انسان یا حیوانات مضر باشند.
می توان از نشت یاب های گاز برای تشخیص گازهای قابل احتراق، اشتعال پذیر، سمی و تخلیه اکسیژن استفاده کرد. این نوع دستگاه به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و می توان در مکان هایی مانند سکوهای نفتی برای نظارت بر فرآیندهای تولید و همچنین فن آوری های نو ظهور مانند فتوولتائیک از آن بهره برد. همچنین ممکن است در آتش نشانی استفاده شوند.
تشخیص نشت گاز در واقع فرایند شناسایی پتانسیل نشت گازهای خطرناک توسط سنسورها است. علاوه بر این می توان با استفاده از دوربین حرارتی شناسایی بصری انجام داد. این سنسورها معمولاً از یک هشدار شنیداری استفاده می کنند تا در صورت شناسایی یک گاز خطرناک به افراد هشدار دهند. قرار گرفتن در معرض گازهای سمی همچنین می تواند در کارهایی از قبیل رنگ کاری، کار با بخار های سمی، سوخت گیری، ساخت و ساز، خاکبرداری از خاک های آلوده، عملیات دفن زباله، ورود به فضاهای محدود و ... اتفاق بیفتد. سنسورهای متداول شامل سنسور های گاز قابل احتراق، آشکارسازهای فوتونیزاسیون، سنسورهای نقطه مادون قرمز، سنسورهای اولتراسونیک، سنسور های گازی الکتروشیمیایی و سنسور های نیمه هادی فلز اکسید (سنسورهای MOS) می باشند. اخیراً، سنسور های تصویربرداری مادون قرمز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. همه این سنسور ها برای طیف گسترده ای از کاربرد ها مورد استفاده قرار می گیرند و می توان آنها را در کارخانه های صنعتی، پالایشگاه ها، داروسازی، تأسیسات گرمایی، کارخانه های تولید کاغذ خمیر کاغذ، هواپیماها و تجهیزات ساخت کشتی، تجهیزات تصفیه فاضلاب، وسایل نقلیه، تست کیفیت هوای داخلی محیط های اداری و خانگی مورد استفاده قرار داد.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی