عیب یاب التراسونیک

دستگاه عیب یاب فلزات و جوش به روش التراسونيك دستگاهی است که بسیاری از مهندسین را بر آن داشته است که بدون توجه به قیمت دستگاه عیب یاب التراسونیک به فکر استفاده از آن بیافتند. چرا که این دستگاه با استفاده از قدرت تشخيص امواج فراصوتی تشكيل شده و در هنگام پديده آرك زدن و يا كرونا اين قابليت را دارا می باشد كه قبل از وقوع حادثه و معيوب شدن تجهيزات، بروز مشكل در آن را تشخيص دهد. بنابراين استفاده از اين وسيله مي تواند برای شناسايی تجهيزات و قسمت های معيوب شبكه بسيار مفيد واقع شود. فروش بسیاری از انواع مختلف دستگاه های عیب یاب آلتراسونیک از جمله دستگاه عیب یاب التراسونیک SINO AGE در ایران را شرکت بین المللی تجهیزات و ابزار دقیق بهروز به عهده دارد و این شرکت نمایندگی فروش دستگاه التراسونیک در ایران می باشد. 

اجزای تشکیل دهنده دستگاه عیب یاب التراسونیک

در این روش امواج آلتراسونیک با فرکانس بالا و دامنه کم به داخل قطعه فرستاده می شوند. دستگاه نشت یاب تجهیزات به روش اولتراسونیک از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. که قسمت اول مربوط به متمرکز کننده و سنسور گیرنده اولتراسونیک است که وظیفه آن دریافت امواج صوتی و انتقال آن به پردازنده دستگاه می باشد. و قسمت دوم، قسمت اصلی دستگاه است که امواج اولتراسونیک دریافتی را پردازش نموده و خروجی را به صورت صوت قابل شنیدن از طریق گوش انسان، به بلندگو می دهد و همچنین بر روی نمایشگر دستگاه قابل نمایش است. همان گونه که در بالا ذکر شد در آزمایش فراصوتی یا اولتراسونیک از موجی با فرکانسی فراتر از آستانه شنوایی انسان استفاده می شود. در این تست با انتشار موج آلتراسونیک به درون قطعه مورد تست و مشاهده و تحلیل موج برگشتی می توان به وجود عیب وعیوب در قطعه پی برد.

مزايای استفاده از روش آلتراسونیک

  • روشی قابل اطمینان و بدون خطرات جانبی 
  • عمق نفوذ آن در مقايسه با ساير روشهای ديگر بسیار زياد است
  • قابل استفاده برای فلزات و غیر فلزات
  • قابلیت مشاهده نتایج به صورت آنی
از برند های معروف عیب یاب التراسونیک می توان به برندهای مارمونیکس، میتچ و تایم گروپ اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت دستگاه ut، قیمت دستگاه تست جوش التراسونیک و خرید بهترین و باکیفیت ترین انواع دستگاه عیب یاب تجهیزات آلتراسونیک می توانید از فروشگاه اینترنتی شرکت بین المللی بهروز به عنوان شرکت پیشرو در تهیه و تامین تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق در ایران بازدید نمایید.
 

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.
     ☎: 021-33940961 - 051-31774  - 📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت مطعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018 
MySupپشتیبانی