فلومتر کوریولیس

فلومتر کوریولیس چیست؟ برای شناخت فلومتر کوریولیس باید قبلش نیروی کوریولیس را به خوبی شناخت. این نیرو بیان می کند تمام اجسامی که در نیم کره شمالی درحرکت باشند به سمت راست منحرف می شوند. و زمانی که در نیم کره جنوبی در حرکت باشند به سمت چپ انحراف دارند. و زمانیکه به سمت قطب ها در حرکت باشند به سمت شرق منحرف می شوند. این نیروی انحرافی در حقیقت همان نیروی کوریولیس می باشد. از این نیرو برای سنجش دبی در لوله ها استفاده میشود. به این صورت زمانی که به یک لوله به صورت مکانیکی چرخش ظاهری داده شود نیروی انحرافی بر سیال وارد می شود. که به سمت مرکز چرخش یا دور لوله تاثیر می گذارد.

اساس کار فلومتر کوریولیس 

نوع عملکرد فلومتر کوریولیس (Coriolis flow meter ) بر اساس استفاده از دو لوله می باشد. با کمک سیم پیچ به نوسان درآمده اند و از داخل این لوله ها سیال را عبور می دهند. که باعث ایجاد نیروی عمودی بر دیوارهای لوله ها ( که همان نیروی کوریولیس می باشد ) می گردد. این نیرو باعث ایجاد تغییرات حالت در ورودی و خروجی لوله ها می گردد. که این تغییرات توسط سنسورهای مغناطیسی اندازه گیری می گردد. در اکثر مدل ها، لوله در دو نقطه لنگر انداخته و بین این لنگرها ارتعاش می یابد. این پیکربندی را می توان به صورت ارتعاشی یک فنر و مجموعه جرمی تصور کرد. هنگامی که یک مجموعه فنر و جرم در حرکت قرار می گیرد، در فرکانس تشدید خود، که تابعی از جرم آن مجموعه است، می لرزد. این فرکانس تشدید به این دلیل انتخاب می شود که کوچکترین نیروی محرکه برای نگه داشتن لوله پر شده در ارتعاش ثابت مورد نیاز است.

کاربرد فلومتر کوریولیس

فلومترهای جرمی کوریولیس دقیق ترین نوع دبی سنج ها هستند. و در کاربردهای مختلف در صنایع مختلف و همچنین در کاربردهای علمی - برای اندازه گیری گازها و مایعات خورنده و تمیز استفاده می شوند. آنها دقت بالایی در اندازه گیری جریان جرم، اندازه گیری چگالی، اندازه گیری دما و ویسکوزیته ارائه میدهند.
عرضه فروش , تحلیل و نقد و بررسی انواع فلومتر کوریولیس ارزان قیمت به همراه مشخصات فنی و لیست قیمت در کاملترین فروشگاه تجهیزات اندازه گیری ابزار دقیق بهروز

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
مس فلومتر اندرس-هوزر مدل 83E

مس فلومتر اندرس-هوزر مدل 83E

تماس بگیرید
021-33940961-2 
فلومتر کوریولیس امرسون  5700

فلومتر کوریولیس امرسون 5700

تماس بگیرید
021-33940961-2 
فلومتر کوریولیس امرسون سری F

فلومتر کوریولیس امرسون سری F

تماس بگیرید
021-33940961-2 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز 

با افتخار اعلام می‌کنیم که ما، درشرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز، به عنوان یکی از معتبرترین منابع تأمین تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق در ایران حضور داریم و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم. ما با ارائه محصولاتی مانند: مولتی متر دیجیتال، کلمپ آمپرمتر، منبع تغذیه، بارومتر، گیج فشار، نیروسنج، فازمتر القایی، اهم‌متر، ترمومتر لیزری، دوربین دید در شب حرارتی، LCR متر، لوکس متر، بادسنج، کلرسنج، دوربین ترموویژن، و ابزارهای دقیق دیگر، به شما کمک می‌کنیم تا در پروژه‌ها و فعالیت‌های خود به بهترین شکل ممکن پیش بروید. از تجربه و تخصص ما برای اندازه‌گیری دقیق و موثرترین استفاده بهره‌مند شوید. ابزار دقیق بهروز نمایندگی هیوکی در ایران، نمایندگی تستو در ایران و همچنین نمایندگی برند های معروفی مثل فلوک، یونیتی، پی سی ای، کیوریتسو، اکستک، مارمونیکس و ... می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصولات، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. بهروز، همیشه به سوی کیفیت و رضایت شماست.
     ☎: 021-33931174     051-31774    📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018