فلومتر کوریولیس

فلومتر کوریولیس چیست؟ برای شناخت فلومتر کوریولیس باید قبلش نیروی کوریولیس را به خوبی شناخت. این نیرو بیان می کند تمام اجسامی که در نیم کره شمالی درحرکت باشند به سمت راست منحرف می شوند. و زمانی که در نیم کره جنوبی در حرکت باشند به سمت چپ انحراف دارند. و زمانیکه به سمت قطب ها در حرکت باشند به سمت شرق منحرف می شوند. این نیروی انحرافی در حقیقت همان نیروی کوریولیس می باشد. از این نیرو برای سنجش دبی در لوله ها استفاده میشود. به این صورت زمانی که به یک لوله به صورت مکانیکی چرخش ظاهری داده شود نیروی انحرافی بر سیال وارد می شود. که به سمت مرکز چرخش یا دور لوله تاثیر می گذارد.

اساس کار فلومتر کوریولیس 

نوع عملکرد فلومتر کوریولیس (Coriolis flow meter ) بر اساس استفاده از دو لوله می باشد. با کمک سیم پیچ به نوسان درآمده اند و از داخل این لوله ها سیال را عبور می دهند. که باعث ایجاد نیروی عمودی بر دیوارهای لوله ها ( که همان نیروی کوریولیس می باشد ) می گردد. این نیرو باعث ایجاد تغییرات حالت در ورودی و خروجی لوله ها می گردد. که این تغییرات توسط سنسورهای مغناطیسی اندازه گیری می گردد. در اکثر مدل ها، لوله در دو نقطه لنگر انداخته و بین این لنگرها ارتعاش می یابد. این پیکربندی را می توان به صورت ارتعاشی یک فنر و مجموعه جرمی تصور کرد. هنگامی که یک مجموعه فنر و جرم در حرکت قرار می گیرد، در فرکانس تشدید خود، که تابعی از جرم آن مجموعه است، می لرزد. این فرکانس تشدید به این دلیل انتخاب می شود که کوچکترین نیروی محرکه برای نگه داشتن لوله پر شده در ارتعاش ثابت مورد نیاز است.

کاربرد فلومتر کوریولیس

فلومترهای جرمی کوریولیس دقیق ترین نوع دبی سنج ها هستند. و در کاربردهای مختلف در صنایع مختلف و همچنین در کاربردهای علمی - برای اندازه گیری گازها و مایعات خورنده و تمیز استفاده می شوند. آنها دقت بالایی در اندازه گیری جریان جرم، اندازه گیری چگالی، اندازه گیری دما و ویسکوزیته ارائه میدهند.
عرضه فروش , تحلیل و نقد و بررسی انواع فلومتر کوریولیس ارزان قیمت به همراه مشخصات فنی و لیست قیمت در کاملترین فروشگاه تجهیزات اندازه گیری ابزار دقیق بهروز

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی