فلومتر اریفیس 

فلومتر اریفیس یکی از معمول ترین اندازه گیری های فلو توسط ترانسمیترهای اختلاف فشار می باشد. معمول ترين نوع اريفيس يك صفحه فلزي صاف با يك سوراخ هم مرکز در صفحه مي باشد. كه عمود بر جهت جريان نصب مي شود. وقتي سيال از اريفيس عبور مي كند، به دليل كاهش سطح مقطع، سرعت آن افزايش مي يابد و فشار آن كاهش مي يابد. وقتي سيال از اريفيس خارج مي شود، سرعت آن دوباره كاهش يافته و فشار آن افزايش مي يابد. فلومتر اریفیس نوعی دبی سنج فشار تفاضلی است که معمولاً در اندازه گیری جریان مایع، گاز و سیالات تمیز استفاده می شود. برای همه سایزهای لوله موجود است. و اگر افت فشار مورد نیاز آن خللی در سیستم به وجود نیاورد، برای اندازه گیری جریان سیال در لوله های بزرگتر (قطر بیش از 6 اینچ) بسیار مقرون به صرفه است.

اساس کار فلومتر اریفیس 

اساس کار این فلومتر بر حسب یک صفحه می باشد که یک سوراخ در آن ایجاد شده. و باعث ایجاد اختلاف فشار در سیال می شود این اختلاف فشار نوعی گردابه ایجاد می کند. که باعث سنجش دبی و مشخصات سیال می شود . صفحه روزنه می تواند از هر ماده ای ساخته شود، اگرچه فولاد ضد زنگ رایج ترین است. ضخامت صفحه مورد استفاده تابعی از اندازه خط، دمای فرآیند، فشار و فشار تفاضلی است. روزنه سنتی یک صفحه دایره ای نازک است در خط لوله بین دو فلنج یک یونیون اریفیس قرار می گیرد. این روش نصب مقرون به صرفه است، اما هر زمان که صفحه برای تعمیر و نگهداری یا بازرسی برداشته می شود، نیاز به خاموش شدن فرآیند دارد.

دهانه اریفیس 

صفحه دهانه متحدالمرکز برای مایعات، گازها و جریان بخار تمیز توصیه می شود. که اعداد رینولدز از 20000 تا  107 در لوله های زیر شش اینچ متغیر باشد. از آنجایی که معادلات اصلی جریان روزنه فرض میکنند که سرعت جریان بسیار کمتر از صوت است. اگر سرعت های صوتی مورد انتظار باشد، رویکرد نظری و محاسباتی متفاوتی مورد نیاز است. حداقل عدد رینولدز توصیه شده برای جریان از دهانه با نسبت بتا دهانه و اندازه لوله متفاوت است. در لوله های سایز بزرگتر، حداقل عدد رینولدز نیز افزایش می یابد. به دلیل این حداقل در نظر گرفتن عدد رینولدز، روزنه های لبه مربعی به ندرت در سیالات چسبناک استفاده می شوند. صفحات روزنه ای چهار لبه و مخروطی زمانی توصیه می شود که عدد رینولدز کمتر از  10000باشد. شیرهای فلنجی، گوشه ای و شعاع شیری همه را می توان با دهانه های لبه ربع استفاده کرد.

نصب اریفیس 

در شرایط ایده آل، عدم دقت یک صفحه روزنه می تواند در محدوده  ٪1.5-0.75باشد. با این حال صفحات اوریفیس به انواع شرایط القا کننده خطا کاملاً حساس هستند. دقت در محاسبات حفره، کیفیت نصب و شرایط خود صفحه عملکرد کلی را تعیین می کند.
عوامل نصب عبارتند از محل و وضعیت شیر، وضعیت لوله فرآیند، کافی بودن مسیرهای مستقیم لوله، تداخل واشر، ناهماهنگی سوراخهای لوله و دهانه، و طراحی خط سرب. سایر شرایط نامطلوب عبارتند از کدر شدن لبه تیز یا شیارهای ناشی از خوردگی یا فرسایش، تاب برداشتن صفحه به دلیل چکش آبی و کثیفی، و چربی یا رسوبات فاز ثانویه در هر دو سطح روزنه. هر یک از شرایط فوق می تواند ضریب تخلیه روزنه را تا  10درصد تغییر دهد.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
فلومتر اختلاف فشار RoseMount

فلومتر اختلاف فشار RoseMount

تماس بگیرید
021-33940961-2
ارسال کالا اولین روز کاری فروردین 
 
فلومتر اریفیس وایرلس روزمونت Rosemount 3051CFC

فلومتر اریفیس وایرلس روزمونت Rosemount 3051CFC

تماس بگیرید
021-33940961-2
ارسال کالا اولین روز کاری فروردین 
 

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی