ارت سنج کلمپی 

ارت سنج کلمپی اغلب مردم دنبال جواب این سوالات هستند که ارت سنج چیست ؟ و همه جواب ها اینجاست. یا ارت سنج چگونه کار می کند ؟ روش اندازه گیری ارت به چه صورت است ؟  قیمت ارت سنج کلمپی چند است ؟ نماینده ارت سنج کلمپی کجاست؟

ارت سنج کلمپی چیست؟

ارت تستر کلمپی یک دستگاه تخصصی برای اندازه گیری مقاومت زمین است. از مزایای استفاده از ارت سنج کلمپی می توان به استفاده سریع و موثر، ایمنی بالا، امکان اندازه گیری جریان نشتی و عدم نیاز به قطع کردن سیستم زمین اشاره کرد.   

چرا باید از ارت سنج کلمپی استفاده کنیم؟

استفاده از ارت تستر کلمپی یک روش موثر است برای اندازه گیری مقاومت زمین که در وقت به شدت صرفه جویی می کند. زیرا کاربر نیاز به قطع کردن اتصال زمین یا اتصال پراب به زمین را ندارد و به راحتی اندازه گیری خود را انجام می دهد.

نحوه کار با ارت سنج کلمپی؟

این دستگاه براساس قانون اهم کار می کند به این صورت که گیره شامل یک سیم پیچ انتقال است که ولتاژ را اعمال می کند و یک سیم پیچ دریافت کننده که جریان را اندازه گیری می کند. این ابزار یک ولتاژ شناخته شده را به یک مدار کامل اعمال می کند، جریان حاصل را اندازه گیری می کند و مقاومت را محاسبه می کند.

اندازه گیری جریان نشتی

تستر زمین گیره همچنین به اپراتور اجازه می دهد تا جریان نشتی را که از سیستم می گذرد اندازه گیری کند. اگر یک الکترود باید قطع شود، ابزار نشان می‌دهد که آیا الکترود جریان دارد یا نه تا نشان دهد که آیا ادامه کار بی‌خطر است یا خیر.

توضیحات بیشتر

به طور کلی با توجه به اینکه در حفر چاه ارت از صفحات مسی و نمک و یا بنتونیت و موارد مشابه استفاده می شود بعد از مدت زمانی میله و صفحه داخل چاه ضعیف شده و خوردگی بروی پایه چاه ارت ایجاد می شود که این بسیار برای سیستم ارتینگ خطرناک است. همچنین با گذشت زمان با توجه به نوع خاک چاه ارت، رطوبت، وجود نمک در چاه ارت و دمای بالا می توانند مقاومت الکتریکی میله های داخل چاه را بالا برده و به دلیل خورندگی سطح تماس اتصالات را کاهش دهد بنابراین در هنگام راه اندازی اولیه چاه ارت مقاومت بسیار پایین باشد ولی بعد از مدتی و با تغییرات رطوبت و ایجاد خورندگی در میله ها اهم چاه ارت بالا می رود که این عامل سبب آسیب به تجهیزات می شود.
بطور کلی تعریف مقاومت زمین یا سیستم ارت و اتصال سیستم الکتریکی به وسیله یک رابط چه به صورتی مشخص و یا تصادفی به زمین را سیستم زمین گفته می شود. دلیل استفاده از چاه ارت و ارت ارائه یک مسیر امن از بین بردن جریان نشتی و یا جریان رعد برق و تخلیه جریان های ناگهانی استفاده می شود. آژانس ملی حفاظت از آتش سوزی NFPA و موسسه مهندسان برق و الترونیک IEEE توصیه می کنند تا مقاومت چاه ارت کمتر از ۵ اهم باشد. هدف از استفاده از سیستم ارت دستیابی به کمترین مقاومت می باشد که برای اندازه گیری اهم چاه ارت از ارت سنج استفاده می شود.
آموزش و نحوه کار با ارت سنج کلمپی از تخصص های مجموعه بهروز می باشد، برای اندازه گیری اهم چاه ارت به روش کلمپی می بایست موارد زیر رعایت شود. به طور کلی برای اجاره ارت سنج کلمپی و یا خرید ارت سنج کلمپی باید از سیستم ارتینگ اطلاع دقیق داشته باشید. ارت سنج کلمپی برای تک چاه توصیه نمی شود، با توجه به توضیحات ارائه شده در راهنمای کار با ارت سنج کلمپی باید از حداقل دو چاه ارت موازی برای اندازه گیری دقیق بهره برد. نوع سیم اتصال به تابلو ارت و چاه ارت در دقت اندازه گیری با ارت سنج کلمپی اهمیت دارد حتما به این مهم توجه شود. قبل از تست به روش کلمپی از کالیبره ارت سنج مطمئن باشید لذا به وسیله کیت تست کالیبره ارت سنج را انجام دهید حتما قبل از استفاده از ارت سنج و در هنگام روشن کردن دستگاه فک دستگاه بسته باشد تا مرحله کالیبره خودکار انجام شود.
برای خرید برند های مختلف ارت تستر کلمپی مثل ارت سنج کلمپی هیوکی، ارت تستر کلمپی کیوریتسو یا اطلاع از ارت سنج ارزان با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
ارت سنج کلمپی یونیتی UT275

ارت سنج کلمپی یونیتی UT275

قیمت : ۲۱,۳۳۹,۰۰۰   تومان 23,500,000 تومان
021-33940961-2 
ارت سنج کلمپی یونیتی مدل UNI-T ut278a plus

ارت سنج کلمپی یونیتی مدل UNI-T ut278a plus

قیمت : ۳۱,۲۵۰,۰۰۰   تومان 31,600,000 تومان
021-33940961-2 
ارت سنج کلمپی یونیتی مدل UNI-T UT278D

ارت سنج کلمپی یونیتی مدل UNI-T UT278D

قیمت : ۵۳,۷۰۰,۰۰۰   تومان 59,000,000 تومان
021-33940961-2 
ارت سنج کلمپی یونیتی UNI-T UT276A

ارت سنج کلمپی یونیتی UNI-T UT276A

تماس بگیرید
021-33940961-2 

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی