میگر 5 کیلو ولت

میگر 5 کیلو ولت 

میگر ها امروزه کاربرد بسیاری در تست عایقی انواع تجهیزات برقی دارند اما با وجود این مسئله همچنان سوالات بسیاری در زمینه میگر ها از سوی علاقمندان مبحث برق مطرح می شود، سوالاتی از قبیل میگر چیست، میگر چگونه کار می کند، کاربرد میگر چیست، بهترین میگر چیست، نحوه میگر زدن چگونه است، روشهای تست عایق چیست و ... . اگر هر یک از این سوالات در ذهن شما نیز وجود دارد، برای دریافت پاسخ جامع و کاربردی می توانید با استفاده از شماره تماس 021-33940961 با کارشناسان فنی ما در شرکت بین المللی بهروز ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این ما در اینجا با توجه به اهمیت آزمایشات تست عایقی ترانسفورماتور در مورد کاربرد میگر در آزمایشات تست عایقی توضیحاتی را ارائه داده ایم. 

میگر چیست ؟

میگر ابزاری است که برای اندازه گیری مقاومت عایق استفاده می شود. این دستگاه بر اساس اصل مقایسه کار می کند، یعنی مقاومت عایق با مقدار شناخته شده مقاومت مقایسه می شود. اگر مقاومت عایق زیاد باشد، نشانگر سیم پیچ متحرک به سمت بی نهایت منحرف می شود و اگر کم باشد، نشانگر مقاومت صفر را نشان می دهد.

کاربرد های تستر عایق 5 کیلوولت در صنایع

میگر 5 کیلوولت (kV) یک تجهیزات مهم در دنیای صنعت و انرژی است که در مختلف صنایع و بخصوص در سیستم‌های برقی بزرگ به کار می‌رود.
  • صنایع نفت و گاز: میگر 5 کیلوولت در صنایع نفت و گاز برای تست تجهیزات الکتریکی و اندازه‌گیری مقاومت عایقی برای جلوگیری از حوادث خطرناک به کار می‌رود.
  • صنایع برق و انرژی: در صنعت تولید و توزیع برق، میگر 5 کیلوولت به منظور تست ترانسفورماتورها، تجهیزات انتقال و توزیع برق و همچنین برای پایش و نگهداری از تجهیزات برقی استفاده می‌شود.
  • صنایع شیمیایی و پتروشیمی: در صنایع شیمیایی و پتروشیمی، از میگر 5 کیلوولت برای تست و پایش تجهیزات الکتریکی در محیط‌های با خطر انفجاری استفاده می‌شود.
  • تولید انرژی: در نیروگاه‌ها و تولید انرژی، میگر 5 کیلوولت به منظور تست تجهیزات و اندازه‌گیری ولتاژ‌های بالا استفاده می‌شود.
  • سیستم‌های انتقال و توزیع برق: در شبکه‌های انتقال و توزیع برق، میگر 5 کیلوولت برای تست تجهیزات و پایش ولتاژهای بالا و انجام تعمیر و نگهداری به کار می‌رود.

مشخصات بارز میگر 5 کیلوولت (kV):

  • ولتاژ بالا: میگر 5 کیلوولت، ولتاژ بسیار بالای 5000 ولت را اندازه‌گیری و تست می‌کند. این امکان را فراهم می‌کند تا در سیستم‌هایی که ولتاژ بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد، مشکلات و عیوب را تشخیص داده و رفع کند.
  • دقت بالا: میگر 5 کیلوولت دارای دقت بالایی است که به اندازه‌گیری دقیق ولتاژ و تشخیص مشکلات کمک می‌کند.
  • صنایع متعدد: این تجهیزات در صنایع مختلفی از جمله برق، نفت و گاز، صنایع شیمیایی، تولید انرژی، سیستم‌های انتقال و توزیع برق و ... استفاده می‌شوند.
  • تست عایق‌ها: یکی از کاربردهای اصلی میگر 5 کیلوولت تست و اندازه‌گیری مقاومت عایقی (میگر) است. این کاربرد در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی بسیار حیاتی است.

خطرات استفاده از میگر و تست عایقی

میگر زدن و تست عایقی جزء آزمایشات مخرب هستند که این امکان وجود دارد که در هنگام آزمایش تست عایقی، ترانسفورماتور دچار صدمه شده یا به عبارتی ترانسفورماتور سوخته شود. آزمایشات تست عایقی براساس استاندارد های جهانی (IEC) انجام می گیرد. حتی در هنگام عقد قرارداد با شرکت های سازنده استانداردهایی که ترانسفورماتور تحت آنها تست می شود مورد توافق کارفرما قرار می گیرد. بارها اتفاق افتاده است که تست ترانسفورماتورهای با قدرت بالا و صرف هزینه های در حدود چندین میلیون دلار به علت ضعف در ساختار آن، در هنگام تست پاسخ لازم را نداده و یا دچار حادثه شده است. تست میگر معمولاً در حضور کارفرما انجام می گیرد که در صورت هرگونه مغایرت موضوع را گزارش نماید. البته خوشبختانه شرکت های سازنده پایبند به اصول بوده و همه ترانسفورماتورها پس از تحویل گیری در شبکه تحت ولتاژ قرار می گیرند یا تحت جریان های اتصال کوتاه و اضافه ولتاژهای موقت قرار می گیرند. در این صورت چنانچه اشکالی در ساختار آنها وجود داشته باشد، اشکالات آنها مرتفع می گردد.
آزمایش های مخرب عبارتند از: آزمایش ولتاژ ضربه IMPULS ، آزمایش تحت ولتاژ بالا به مدت یک دقیقه induce volatge و آزمایش تخلیه جزئی partial discharge
 برای خرید میگر 5 کیلو ولت و اطلاع از قیمت میگر 5 کیلو ولت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.