گوس متر ، تسلامتر

گوس متر و تسلا متر چیست؟  قیمت گوس متر ، تستر میدان مغناطیسی چند است ؟  نمایندگی گوس متر کجاست ؟ آموزش کار با گوس متر چگونه است ؟ روش استفاده از تسلامتر ؟

گوس متر و تسلا متر چیست؟

گوس‌متر یک دستگاه اندازه‌گیری است که برای اندازه‌گیری شدت میدان‌های مغناطیسی (میدان‌های B) در محیط‌ها استفاده می‌شود. واحد اندازه‌گیری این دستگاه گوس (Gauss) است که شدت میدان مغناطیسی را نمایش می‌دهد. گوس‌مترها برای اندازه‌گیری میدان‌های مغناطیسی مختلف مانند تجهیزات الکترونیکی، موتورها، ترانسفورماتورها و دستگاه‌های پزشکی استفاده می‌شوند.
تسلامتر (TESLA meter) نیز یک دستگاه اندازه‌گیری است که برای اندازه‌گیری شدت میدان‌های الکترومغناطیسی (EMF) استفاده می‌شود. تسلامترها معمولاً واحد اندازه‌گیری آن‌ها تسلا (Tesla) است که شدت میدان الکترومغناطیسی را نمایش می‌دهد. این دستگاه‌ها برای اندازه‌گیری میدان‌های الکترومغناطیسی از منابعی مانند تجهیزات برقی و الکترونیکی، تابش‌های رادیویی مانند تلفن‌های همراه و ایستگاه‌های مخابراتی استفاده می‌شوند. در کل، هر دو دستگاه برای اندازه‌گیری میدان‌های الکترومغناطیسی و مغناطیسی استفاده می‌شوند، اما گوس‌متر بیشتر برای میدان‌های مغناطیسی و تسلامتر بیشتر برای میدان‌های الکترومغناطیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 توضیحات بیشتر

امروزه زمینه و هدف اثرات بیولوژیكی پرتوهای غیر یونیزان بر بدن موجودات زنده از جمله موضوعاتی است كه در سال های اخیر مورد توجه محققان قرار گرفته است. وسایل و تجهیزات پزشكی كه با ولتاژ بالا كار می كنند از منابع مهم تولید میدان های الكترومغناطیسی هستند كه این میدان ها از عوامل زیان آور محیط كار در بخش های بیمارستانی كه از تجهیزات ولتاژ بالا (High voltage) استفاده می كنند، به شمار می روند.

کاربرد های گوس متر عبارتند از :

  • شرکت های تولید برق
  • ایستگاه های کامپیوتری
  • تطبیق FCC
  • کارخانجات تجهیزات الکترومغناطیسی مانند فن ها، ژنراتورها و ویدئو مانیتورها
  • تعمیر و نگهداری نوار مغناطیسی
  • عیب یابی و تصدیق سیم کشی
  • آزمایشگاه های کالیبراسیون
  • اندازه گیری پسماندهای میدان های مغناطیسی باقی مانده از تجهیزاتی که این میدان را تولید می کنند، مانند انواع جرثقیل های آهنربائی

برندها و محصولات

 شرکت بهروز وارد کننده و توزیع کننده انواع گوس متر و تسلا متر در ایران است که بهترین قیمت ها را در بازار ارائه می دهد. از محصولات خوب و با کیفیت این دسته بندی می توان به لوترون EMF-828، لوترون مدل EMF-819، تستر میدان مغناطیسی تِس اشاره کرد. برای خرید گوس متر و کسب اطلاعات دقیق قیمت، توصیه می کنیم با کارشناسان ما در شرکت بهروز تماس بگیرید.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.
     ☎: 021-33940961 - 051-31774  - 📱:09229004394
کلیه حقوق این وبسایت مطعلق به شرکت بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با نام انحصاری BTMCO می باشد. Copyrights. © 2018 
MySupپشتیبانی