سنسور دما صنعتی

سنسور دما به دسته ای از دستگاههایی اطلاق میشود که دمای اجسام را اندازه گیری میکنند. و یا یک قرائت را مستقیماً نمایش میدهند. یا یک سیگنال خروجی تولید می کنند که این مقدار رابطه مستقیم دارد با خوانش دمای انجام شده از یک جسم. پارامتر دما یک اندازه گیری اساسی انرژی حرارتی است. و می توان آن را به عنوان اندازه گیری میانگین انرژی جنبشی اتم ها و مولکول های یک ماده در نظر گرفت. کاربردهای مربوط به کنترل فرآیند و عملکرد تجهیزات ارتباط نزدیکی با دما دارند. از نظر ترمودینامیکی، تغییر در حرکت مولکولی به دلیل گرمای اضافه یا حذف شده از یک سیستم باعث تغییرات دما می شود.
تغییرات دما به طور متفاوتی بر خواص مختلف تأثیر می گذارد. که کنترل گرمایش و سرمایش را به جنبه های ضروری عملکرد بهینه تبدیل می کند. این فراتر از صرفاً گرم، خنثی یا سرد است. و در عوض، نوسانات دما را با اندازه گیری های دقیق بر اساس چگونگی تغییر یک ویژگی خاص تشکیل میدهد. انواع مختلفی از سنسورهای دما در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این مقاله انواع مختلف سنسورهای دما را بررسی می کند و اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد و کاربرد آنها ارائه می دهد.

انواع سنسور دما

سنسورهای دما معمولاً در یکی از این انواع اولیه زیر قرار می گیرند:
  •  ترموکوپل
  • RTD (ردیاب های دمای مقاومتی)
  •  سنسورهای دمای ترمیستور
  •  سنسورهای دمای نیمه هادی
  •  دماسنج
  •  سنسورهای دمای سیم ارتعاشی
اکثر این موارد بالا (به استثنای سنسورهای دمای مادون قرمز) حسگرهای تماسی هستند. به این معنی که حسگر یا کاوشگر باید به طور فیزیکی با جسمی که دمای آن اندازه گیری میشود تماس پیدا کند تا بتواند اندازه گیری کند. حسگرهای مادون قرمز انرژی حرارتی تابش شده از جسم را اندازه گیری می کنند تا دمای آن را تعیین کنند. بنابراین حسگرها از نوع غیر تماسی هستند. به استثنای برخی از انواع دماسنج، بیشتر سنسورهای دما برای تولید سیگنال الکتریکی که برای تعیین مقدار دما استفاده می شود، طراحی شده اند.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی