سنسور فشار صنعتی

برای درک سنسورهای فشار، ابتدا باید فشار را درک کنید. فشار بیان نیرویی است که بر یک سطح در واحد سطح اعمال می شود.ما معمولاً فشار مایعات، هوا و سایر گازها را از جمله موارد دیگر اندازه گیری می کنیم.واحد استاندارد فشار "پاسکال" است. این معادل یک «نیوتن در هر متر مربع» است.یک سنسور فشار به سادگی این فشار را کنترل می کند و می تواند آن را در یکی از چندین واحد شناخته شده در سراسر جهان نمایش دهد. اکثر سنسورهای فشار با استفاده از اثر پیزوالکتریک کار می کنند.این زمانی است که یک ماده در پاسخ به استرس بار الکتریکی ایجاد می کند. این تنش معمولاً فشار است اما می تواند پیچ خورده، خمیده یا ارتعاشی باشد.سنسور پیزو الکتریک فشار را تشخیص می دهد و می تواند با اندازه گیری بار الکتریکی میزان فشار را تعیین کند.

کاربردهای سنسور فشار صنعتی

1- سیستم های بخار
در صنعت، سنسورهای فشار برای طیف گسترده ای از فرآیندها استفاده می شود. برخی از کاربردهای رایج اندازه گیری فشار بخاراست. بخار معمولاً برای گرم کردن بسیاری از فرآیندها در تأسیسات تولید استفاده می شود.اگرچه این سنسور فشار روی سیستم بخار می تواند اهداف مختلفی را انجام دهد. اولین و بارزترین مشاهده و نظارت بر فشار است.هدف دیگر کنترل زمان و مکان جریان بخار و تنظیم فشار آن است.بخار می تواند در یک ظرف فشار ایجاد کند و خطرناک شود. ما می توانیم از سنسور فشار به عنوان یک دستگاه ورودی برای باز و بسته کردن یک شیر کنترل برای تنظیم فشار و جریان بخار استفاده کنیم. این فقط به برنامه نویسی ساده در  PLC برای دستیابی به این امر نیاز دارد.
2- فیلترها
سنسورهای فشار نیز در بسیاری از فرآیندهای صنعتی در کنار فیلترها نصب می شوند.اگر فیلتر شروع به مسدود شدن کند، جریان کاهش می یابد. با کاهش جریان مایع، بسته به اینکه کدام سمت فیلتر نظارت می شود، فشار می تواند افزایش یا کاهش یابد. اگر فشار را کنترل کنید، یک نشانه ساده به شما نشان می دهد که فیلتر مسدود شده است و نیاز به تمیز کردن یا تعویض دارد.
3- اندازه گیری سطح
یک کاربرد رایج که چندان واضح نیست استفاده از سنسور فشار به عنوان سنسور سطح است.در یک مخزن باز، می توانید از فشار هیدرواستاتیکی که در سنسور اندازه گیری می شود استفاده کنید. با کمی ریاضی، با استفاده از اندازه مخزن و وزن مخصوص مایع، می توان تعیین کرد که چه مقدار از آن مایع در مخزن وجود دارد. اگر مخزن بسته باشد، نصب آن به این سادگی نیست. اگرچه هنوز یک گزینه قابل اجرا است. برای اندازه گیری فشار دیفرانسیل حداقل دو سنسور لازم است. سنسور فشار بالا در پایین مخزن قرار می گیرد که فشار مایع را اندازه می گیرد و سنسور فشار پایین در نزدیکی قسمت بالایی که فشار هوا را در داخل اندازه گیری می کند. سپس می توان محاسبه ای انجام داد تا بفهمد چه مقدار مایع در مخزن وجود دارد.
سنسورهای فشار، فشار را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کنند که می تواند منتقل و نمایش داده شود. به همین دلیل است که بسیاری از سنسورها به عنوان فرستنده نامیده می شوند.این سنسورها معمولاً فشار گیج، فشار مطلق و فشار دیفرانسیل را اندازه گیری می کنند.
فشار گیج در برابر فشار اتمسفر اندازه گیری می شود، مطلق در برابر خلاء اندازه گیری می شود و فشار دیفرانسیل تفاوت بین دو فشار است.سنسورهای فشار معمولاً برای نظارت بر فشار در فرآیندهای مختلف استفاده می شوند.یک چیز رایج برای نظارت بر فشار بخار است. از آن سنسور فشار می توان برای کنترل یک شیر استفاده کرد تا فشار بخار را در یک سطح ثابت نگه دارد.یکی دیگر از کاربردهای رایج اما کمتر شناخته شده، نظارت بر سطح مایع در یک مخزن است.گرفتگی فیلتر یکی از کاربردهای رایج پایش فشار تفاضلی است. با دانستن فشار قبل و بعد از فیلتر، می توانید تشخیص دهید که آیا مسدود شده است.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی