نیدل ولو 

شیر سوزنی یا نیدل ولو برای کنترل دقیق نرخ جریان گازها یا سیالات تمیز استفاده می شود. تنظیمات برای کنترل سرعت جریان به سادگی انجام می پذیرد. با این حال، می توان از آنها به عنوان یک شیر قطع کننده مطمئن نیز استفاده کرد. شیر سوزنی معمولا فقط برای دبی کم استفاده می شوند. و افت فشار نسبتا زیادی از ورودی به خروجی دارند. اندازه پورت های رایج برای شیرهای سوزنی از یک هشتم اینچ تا دو اینچ متغیر است.
رایج ترین کاربرد شیر های سوزنی برای کنترل جریان گاز است، مانند شیر سوزنی پروپان. دریچه ی سوزنی یک روزنه با انتهای مخروطی که با چرخش دسته بالا و پایین می شود مکانیزم باز و بسته شدن شیر سوزنی می باشد. دسته به پیستون متصل است و هنگامی که دسته را می چرخانید، پیستون بر اساس رزوه ها به سمت بالا یا پایین حرکت می کند. در  شیر های سوزنی مهره ای تحت عنوان مهره قفل شونده تعبیه شده است. تا از باز شدن کامل جلوگیری کند. زمانی که پیستون به سمت پایین حرکت می کند، انتهای نوک تیز مخروطی با نشیمنگاه سوپاپ در تماس است تا دهانه را کاملاً ببندد. سایزهای مختلفی برای اتصال شیر به لوله یا شلنگ در ورودی و خروجی موجود است. شیر سوزنی رزوه ای (که در بالا توضیح داده شد) رایج ترین نوع شیر سوزنی است.

انواع شیر سوزنی :

1-شیر سوزنی موتوری: این شیرهای سوزنی دسته ای برای چرخاندن ندارند. اما در عوض از یک محرک الکتریکی یا پنوماتیکی برای اتصال و چرخاندن پیستون استفاده می کنند. اینها را می توان از راه دور کنترل کرد، در یک سیستم حلقه بسته استفاده کرد. و یا یک تایمر برای کنترل دقیق نرخ جریان از راه دور قرار داد.
2-شیر سوزنی زاویه ای: این شیرهای سوزنی به شکل  90درجه می باشند. و سیال را بصورت زاویه دار در سیستم به گردش در می آورند.این شیر ها دقیقا همان مفهوم عملیاتی شیر رزوه ای را دارند. اما زاویه  90درجه می تواند یکپارچه سازی بهتر و کنترل دقیق تری روی سیال را امکان پذیر کند.
به دلیل توانایی آنها در کنترل دقیق نرخ جریان، شیرهای سوزنی را در تمام برنامه های کنترل سیال مشاهده خواهید کرد. با انتخاب مواد و اندازه شیر مناسب برای دما و فشار، می توان از آنها برای تقریباً هر گاز یا سیال تمیزی استفاده کرد. یکی از رایج ترین مکان هایی که برای شیرهای سوزنی استفاده میشود، نظارت بر جریان گاز، مانند پروپان، در یک سیستم است. یک شیر سوزنی پروپان می تواند به طور دقیق آن را ببندد ویا سرعت جریان و به طور موثر میزان سوختگی را برای کاربردها کنترل کند.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی