فلومتر داپلر

فلومتر اولتراسونیک دستگاه هایی غیر نفوذی هستند. که از ارتعاشات صوتی (امواج اولتراسونیک) برای اندازه گیری دبی مایعات استفاده می کنند. دو نوع دبی سنج اولتراسونیک داپلر و زمان عبور وجود دارد. هر دو به گونه ای طراحی شده اند که بدون شکستن خط یا قطع شدن جریان، به بیرون دیواره لوله بچسبند. فلومتر داپلر و جریان سنج های زمان گذر بر اساس یک اصل مشابه عمل می کنند. اما فناوری به طور قابل توجهی متفاوت است. برای به دست آوردن اندازه گیری های دقیق، مهم است که بدانید از کدام فلومتر برای برنامه خود استفاده کنید.

اساس کار فلومتر داپلر

فلومتر اولتراسونیک داپلر بر اساس اصل اثر داپلرعمل می کند. که توسط فیزیکدان و ریاضیدان اتریشی کریستین یوهان داپلر در سال  1842مستند شده است. او اظهار داشت که فرکانس امواج صوتی دریافتی توسط ناظر به حرکت منبع یا ناظر نسبت به منبع صدا متغیر می باشد. یک فلومتر اولتراسونیک داپلر از یک مبدل برای انتشار یک پرتو اولتراسونیک به جریان در لوله استفاده می کند. برای اینکه فلومتر کار کند، باید ذرات، مانند ذرات جامد یا حباب های هوا، در جریان وجود داشته باشد تا پرتو اولتراسونیک را منعکس کند. حرکت ذرات باعث تغییر فرکانس پرتو می شود که توسط مبدل دوم دریافت می شود. دبی سنج داپلر اغلب برای اندازه گیری جریان سیالاتی مانند دوغاب استفاده می شود.

کاربرد فلومتر داپلر 

فلومترالتراسونیک داپلر برای کاربردهایی که سیال تمیز است توصیه نمی شود. از سوی دیگر، فلومتر های زمان ترانزیت التراسونیک اغلب برای اندازه گیری جریان نفت خام در صنعت نفت استفاده می شوند. آنها همچنین برای مایعات چسبناک به خوبی کار می کنند. مشروط بر اینکه عدد رینولدز در حداقل جریان یا کمتر از ( 4000جریان آرام) یا بالای ( 10000جریان آشفته) باشد. فلومترهای زمان ترانزیت استانداردی برای اندازه گیری مایعات برودتی تا 300- درجه سانتیگراد هستند و همچنین در جریان سنجی فلزات مذاب استفاده می شوند. اندازه گیری آرگون مایع، نیتروژن مایع، هلیوم مایع و گوگرد مذاب اغلب گزارش شده است. کاربردهای فاضلاب خام معمولاً ناپیوستگی های صوتی بسیار کمی برای فلومترهای داپلر دارند. با این حال، فاضلاب خام همیشه به اندازه کافی برای اندازه گیری زمان انتقال تمیز نیست. سایر کاربردهای مرتبط با فاضلاب نیز می توانند به همان اندازه مشکل ساز باشند. فلومترهای داپلر معمولاً برای اندازه گیری لجن فعال، لجن هضم شده و دوغاب های معدن کار می کنند. با این حال، دوغاب هایی که از نظر صوتی جاذب هستند، مانند دوغاب آهک یا کائولن، می توانند مشکل ساز باشند.

قیمت و خرید فلومتر داپلر 

برای کسب اطلاع از قیمت انواع  فلومتر داپلر و خرید  فلومتر داپلر  به صورت آنلاین و با تضمیت قیمت با تیم کارشناسان فروش شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز تماس بگیرید. شرکت ابزار دقیق بهروز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده انواع فلومتر در سطح کشور، خرید آنلاین شما را تضمین میکند.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی