فانکشن ژنراتور

 سیگنال ژنراتور یا (AWG (Arbitrary waveform Generator چیست؟  قیمت فانکشن ژنراتور چند است ؟ آموزش کار با فانکشن ژنراتور ؟ روش استفاده فانکشن ژنراتور چیست ؟ نمایندگی فروش فانکشن ژنراتور ؟ خدمات پس از فروش فانکشن ژنراتور؟ فانکشن ژنراتور پرتابل ؟ ساخت فانکشن ژنراتور چطور است ؟ فانکشن ژنراتور گودویل ؟ فانکشن ژنراتور ریگول ؟

فانکشن ژنراتورچیست ؟

مهمترین دستگاه در تست تجهیزات الکترونیک فانکشن یا سیگنال ژنراتور (signal generator) می‌باشد. فانکشن ژنراتور یک تولید کننده سیگنال یا شکل موج مانند سینوسی، مربعی، مثلثی و ... با دامنه و فرکانس‌های مختلف می‌باشد. بطور مثال توسط یک فانکشن ژنراتور می توان شکل موج مربعی به دامنه ۵Vpp با فرکانس ۱۲KHz را تولید کرد. سپس از این سیگنال بعنوان منبع تغذیه در مدارات الکترونیکی، مخابراتی و ... استفاده کرد. برای عیب یابی و طراحی در مدار نیاز به سیگنال قابل کنترل داریم تا بتوانیم بهترین عمکرد از مدار را بدست آوریم. کاربرد‌ها فانکشن ژنراتور در مراکز تحقیق و توسعه، آزمایشگاه‌های آموزشی مانند آزمایشگاه الکترونیک در دانشگاه‌ها ، تعمیر تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، تست پاسخ دهی و تست تحریک، بررسی خصوصیات پاسخ فرکانسی و تزریق سیگنال داخل مداری و ... .

تفاوت سیگنال ژنراتور با فانکشن ژنراتور

نام اصلی سیگنال ژنراتور، RF سیگنال ژنراتور می باشد که RF اش حذف گردیده است. همانطور که از نامش پیداست مخصوص تولید سیگنال‌ها در محدوده RF یا Radio Frequency و ماکروویو می باشد. کاربرد این دستگاه در تست فرستنده ها، سیستم‌های WiFi، WiMAX، GPS، انتشار صوت و تصویر، مخابرات ماهواره‌ای و رادار‌ها می باشد. محدوده فرکانس سیگنال ژنراتور‌های RF، از چند کیلو هرتز تا ۱۵۰MHz به بالا است و در سیگنال ژنراتور‌های ماکروویو کمتر از ۱MHz تا ۲۰GHz می باشد. البته سیگنال ژنراتور‌هایی هم وجود دارد که علاوه بر تولید سیگنال RF، فانکشن ژنراتور نیز می باشد. البته در بیان شفاهی مهندسان، فانشکن ژنراتور یا سیگنال ژنراتور را بجای هم استفاده می کنند که در این صورت باید محدوده فرکانسی و ویژگی‌های خاص مثل مدولاسیون‌ها مشخص گردد.
نحوه استفاده از فانکشن ژنراتور خیلی آسان و ساده است و در صورت هر سوالی با خدمات پس از فروش شرکت تجهیزات اندازه گیری وابزاردقیق بهروز 02133940962 تماس بگیرید. فاکتور‌های مهم جهت انتخاب فانکشن ژنراتور یا AWG محدوده فرکانس، دامنه سیگنال پیک تو پیک، سرعت نمونه برداری (مثلا ۲۵۰MS/s)،  رزولوشن (بطور مثال ۱۲ بیتی)، تعداد کانال خروجی، نوع فانکشن‌ها (سینوسی، مربعی، مثلثی، نویز و ...)، قابلیت Sweep یا Burst، قابلیت اتصال به کامپیوتر، تولید مدلاسیون‌ها مانند AM، FM و ...، داشتن شمارنده فرکانس یا فرکانس متر است. 

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی