ترکمتر ، گشتاور سنج

گشتاور یکی از مهم ترین پارامتر های فیزیکی و مکانیکی است که اندازه گیری آن در انواع موتور های الکتریکی ، مکانیکی و ... از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع مهم ترین کمیت یک موتور که به عنوان نتیجه خروجی آن تفسیر می شود میزان گشتاور تولیدی آن است. حال شاید سوالاتی در ذهن شما ایجاد شده باشد که گشتاور چیست؟ یا ترکمتر چیست؟ ، نحوه اندازه گیری ترکمتر چگونه است؟ ، کاربرد ترکمتر چیست؟ ، روش استفاده ترکمتر چگونه است؟ و سوالاتی مانند موارد فوق. برای پاسخ به تمامی این سوالات ،آموزش رایگان نحوه کار با ترکمتر و دریافت مشاوره خرید ترکمتر می توانید با کارشناسان ما در شرکت بین المللی بهروز تماس حاصل فرمایید. علاوه بر این در متن ذیل توضیحاتی در مورد گشتاور و نحوه اندازه گیری گشتاور ارائه داده ایم.
گشتاور یا تورك ( Turaqe ) عبارتست از حاصلضرب برداری نیروی وارد بر یك جسم از نقطه اثر نیرو تا نقطه ای كه جسم بر اثر همین نیرو شروع به دوران می كند. به بیان ساده تر گشتاور ، نیرو و انرژی لازم برای گرداندن یك شی است. گشتاور تولید شده به وسیله ی یك موتور ، توان كششی یارانشی را برای گرداندن چرخها ایجاد می کند. مثلا زمانی كه می خواهید با یك آچار پیچی را بچرخانید نیروی لازم برای گرداندن پیچ ، گشتاور نام دارد. در این حالت گشتاور برابر است با مقدار نیروی لازم ضربدر فاصله مركز پیچ تا مكانی كه نیرو به آچار اعمال می شود. 
واحد های گشتاور عبارتند از نیوتن بر متر و كیلوگرم بر سانتی متر و فوت بر پوند. معادله گشتاور T=R*N می باشد که T گشتاور یا  TORQUE و R شعاع و N نیروی اعمال شده بر جسم است ، بنابراین هرگاه بخواهیم گشتاور را افزایش دهیم یا باید آچار بلندتری انتخاب كنیم یا نیروی اعمال شده به آن را افزایش دهیم.
گشتاور با احساس کردن انحراف حقیقی محور که به وسیله یک نیروی پیچشی به وجود آمده و یا با پدیدار کردن آثار این انحراف ، اندازه گیری می‌شود. سطح یک محور ، تحت گشتاور دچار تراکم و کشش می‌شود. برای اندازه گیری گشتاور ، معمولا عناصر استرین گیج به صورت جفت روی محور قرار گرفته اند. افزایش در طول را یک گیج اندازه گیری می‌ کند (در جهتی که سطح تحت کشش است) و کاهش طول را گیج دیگر در جهت دیگر. حسگرهای گشتاور اولیه ، از ساختارهای مکانیکی مطلوب با استرین گیج‌ ها تشکیل شده اند اما هزینه بالا و قابلیت اطمینان کم این حسگر ها عدم پذیرش صنعتی را به دنبال داشته است. اگر چه تکنولوژی مدرن ساخت حسگرهای گشتاور را کم هزینه  کرده‌ است ، با این وجود کنترل کیفیت روی محصول ، نیاز به اندازه گیری دقیق گشتاور را افزایش داده‌ است. برای خرید انواع ترکمتر و گشتاور سنج با ارزانترین قیمت و ضمانت نامه کتبی به فروشگاه اینترنتی شرکت بهروز مراجعه فرمایید.

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی