رطوبت سنج غلات و حبوبات

اهميت رطوبت واندازه گيري آن و به عبارتی دستگاه رطوبت سنج غلات  در ذخيره سازي غلات از قدیم مطلب حائز اهمیتی بوده است و کشاورزان و افرادی که با آن سر کار داشتند همیشه یک دغدغه با عنوان سجنش رطوبت غلات را داشته اند. در اینجا با چند عبارات رطوبت سنج غلات چیست ؟ ارزانترین رطوبت سنج غلات ، آموزش کار با رطوبت سنج غلات و چندین استاندارد این موضوع صحبت خواهیم کرد.
رطوبت جزئي از دانه غلات و محصولات آن مي باشد به عنوان نمونه يك محموله ذرت به وزن 25000 تن (حدود يك ميليون بوشل ) با رطوبت 15.5 درصد حاوي 3875 تن آب بوده و با رطوبت 14.5 درصد حاوي 3625 تن آب است كه تفاوتشان معادل 250 تن يا 250000 كيلوگرم است اگر بهاي هر كيلو گرم 0.15 دلار در نظر گرفته شود ما به التفاوت آن 37500 دلار خواهد شد. هم فروشنده و هم خريدار مايلند بدانند ميزان اين آب با ارزشي كه با آن سر و كار دارند چقدر است. فروشنده براي بقا نمي تواند غله را با رطوبتي كمتر از حد مشخصي عرضه نمايد. خريدار مي تواند و معمولا نيز سطح رطوبت و ماكزيمم آن را در قراردادهايش تعيين مي نمايد. از اين رو رطوبت نقش بسيار مهمي در تجارت غلات و فراوردهايش ايفا مي كند. قبل از شروع تاسيس دفتر استاندارد غلات آمريكا (USDA ) در سال 1916 اوضاع هميشه به اين منوال نبوده است٬ اهميت رطوبت در كيفيت و ذخيره سازي غلات عملا حتي براي تجار غلات نيز نا شناخته بود.
(( درجه بندي حمل دريايي )) يا (( درجه بندي اوليه حمل دريايي )) بيانگر كيفيتي است كه در طي سفر اقيانوس كاهش نداشته و افت ننمايد. در دهه 1898 تا 1908 ايالات متحده حدود 100 ميليون بوشل ذرت البته نه بر اساس استانداردهاي امروزي بلكه طبق ايتم های پايين آن زمان به اروپا وغالبا به غرب اروپا صادر نمود. به دليل اينكه واردكنندگان اروپايي مداما نسبت به وضعيت بد ذرت هاي وارداتي و میزان رطوبت آنها شكايت مي كردند پس سنجش رطوبت با دستگاه رطوبت سنج غلات همكارانش مشكل را مورد بررسي قرار دادند ٬ طي اين بررسي تعداد زيادي از محمولات در زمان بارگيري كشتي ها در بنادر آمريكا داراي رطوبت 16-18 درصد بوده و در زمان تخليه در بار اروپا ميزان رطوبت برخي محمولات به بالاي 20 درصد رسيده بودند ٬ تعدادي از محمولات حرارت ديده و تعدادي فاسد گرديده بودند. در يك تحقيق جداگانه بورنر گزارش داد تنها 12 بار از 41 بار ذرت صادراتي در زمان بارگيري كشتي ها رطوبتي كمتر از 18 درصد دارند. مطالعاتي از اين دست منجر به شناسايي بيش از پيش اهميت تاثير محتواي رطوبت در خصوصيات كيفي غلات گرديد.
 

جستجو بر اساس قیمت
جستجو بر اساس برند : EXTECH/USA FLIR/USA UNI-T/CHINA AZ/TAIWAN
موردی در بین محصولات یافت نشد.

با  ثبت ایمیل خود، از تخفیف ها و جدیدترین های تجهیزات اندازه گیری بهروز  با خبر شوید !

facebook    Twitter    googleplus    Instagram    aparat    Telegram
 
  
 
Copyrights. © 2018 by BTMCO                TEL:   021-33940961      051-31774
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز با هدف ارائه خدمات در زمینه فروش و بازرگانی تجهیزات اندازه گیری، ابزار دقیق، تست و کالیبراسیون فعالیت خود را از سال 1380 آغاز نموده و با همکاری متخصصان و پژوهشگران کارآزموده سعی در خدمت رسانی به جامعه علمی و صنعتی کشور نموده است. یونیتی در ایران و افزایش بهره‌وری و توانمندسازی نیروی انسانی و ارتقاء سطح کیفیت ارائه خدمات و محصولات، رویکرد اصلی این گروه بوده و تمامی تلاش مدیران و کارشناسان ما، شناسایی و تامین نیازهای مشتریان و کسب رضایت آنان می‌باشد. ما معتقدیم که استفاده از نیروهای جوان فنی و علمی کشور و اتکا به توان کارشناسان داخلی در توسعه فناوری‌های نوین، تنها راه دستیابی به اهداف متعالی کشور می‌باشد. در این راه انجام ماموریت این گروه با رویکرد به‌روز نگهداری قابلیت‌ها و توانایی‌های محصولات، ارائه خدمات حرفه‌ای به طرف‌های ذینفع، ارتقاء دانش فنی کارشناسان و تحقیق و پژوهش در حوزه صنعت از اصلی‌ترین راهبردهای گروه ما می‌باشد.
بازرگانی بین المللی تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق بهروز ارتباطات متناسب با نیاز واحدهای سازمان های پتروشیمی، واحد های ابزار دقیق، فنی و مهندسی، بهداشت و ایمنی کار، حفاظت و بازرس، نظارت و کنترل و تحقیق و توسعه می باشد که تجهیزاتی مانند: انواع ترنسمیتر فشار (گیج ها، اختلاف فشار)، ترنسمیتر دما (ترموکوپل، RTD)، ترنسمیتر سطح (التراسونیک ،سوئیچ های سطح و راداری)، ترسمیتر مایعات (کنداکتیویتی، PH سنج، کدورت سنج)، فلومترها (توربینی، فلو سوئیچ ها، ورتکس مغناطیسی)، اکچویتورها (فلومتر،شیرهای اطمینان، نوری ،پوزیشنر)، انواع سنسور ها (نوری، خازنی، القایی، حرکتی، جابه جایی، دودی، دما فشار)، کالیبراتورها (کالیبراتور ولتاژ، کالیبراتور جریان، کالیبراتور فشار، کالیبراتور دما) آنالایزها (آنالایزه گازها، پاور آنالایزر و هارموونیک آنالایزر و … را شامل می شود.
MySupپشتیبانی